Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2022 o 07:09, Gizbern napisał:

Ładne zestawienie. Ale widać że z archiwum wyciągnięte. Kamperfit jakiś taki nie podobny do współczesnego :)

Jedna z kamperfitów mam właśnie taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Produkcji - legalna do 09.2025

GreenGas ma zawór klik on a nie klasyczny z gwintem...

Fajna butla jak będziesz miał gdzie ją napełniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozyty można napełniać 15 lat od produkcji wytłoczonej na butli. Niestety nie znalazłem podstawy prawnej, info z netu ze stron któregoś z dystrybutorów.
Z napełnianiem może być problem. Ostatnio w Witkowie próbowałem i pracownik pytał szefa co na zrobić z "butlą aluminiową"... Zrezygnowałem.
W innych 2 punktach problemu nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Dodi napisał:

Jeśli się nie mylę na butli stalowej jest wytłoczona data legalizacji. Natomiast na tej jest tylko data widoczna na zdjęciu 

Tak jest. Butle stalowe i chyba aluminiowe też można 1x legalizować po 10 latach. Przy napełnianiu sprawdzają datę. 

Na kompozycie jest tylko data produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dodi napisał:

Dostałem taką butle (zdjęcie) , wyglada podobnie jak z greengas , zastanawiam się tylko czy data podana na obudowie to data produkcji czy data ważności.

 

 

 

Dokup zawór odcinający z pływakiem i będziesz miał fajny zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio napisał:

Produkcji - legalna do 09.2025

GreenGas ma zawór klik on a nie klasyczny z gwintem...

Fajna butla jak będziesz miał gdzie ją napełniać...

Raczej tu koledzy mieli racje - data jest datą legalizacji a nie produkcji...czyli blisko 7 lat po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 11:08, Ventyl napisał:

Czy ktoś używa takiego filterka ??

Zastanawia mnie czy jego należy używać do napełnienia czy używania w przyczepie?? (kierunek gazu)

W dniu 16.04.2022 o 18:19, w79 napisał:

Dzisiejsze ceny domlighta z Krakowa: kaucja 350, butla 135:)

Jak by kogoś interesowała pełna butla domlight to mam na sprzedaż (info prv) bo przeszedłem na gasbank, i zastanawiam czy dobrze zrobiłem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kogut napisał:

Czy ktoś używa takiego filterka ??

Zastanawia mnie czy jego należy używać do napełnienia czy używania w przyczepie?? (kierunek gazu)

Jak by kogoś interesowała pełna butla domlight to mam na sprzedaż (info prv) bo przeszedłem na gasbank, i zastanawiam czy dobrze zrobiłem :huh:

Ewentualnie do tankowania...ale nie wiem jak z przepustowością "pistoletu"...

Kierunek - z butki ale filtr frakcji ciekłej...

29 minut temu, Voku napisał:

Ja płaciłem za zieloną BP za wymianę ostatnio 110zł za propan / zwykła 100zł z dowozem 

Mi zaśpiewał 125zł za wymianę zielonej...z FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kogut napisał:

Czy ktoś używa takiego filterka ??

Zastanawia mnie czy jego należy używać do napełnienia czy używania w przyczepie?? (kierunek gazu)

 

miałem przez chwilę i już nie mam

w teorii to jest filtr do fazy ciekłej , do łapania śmieci pływających w gazie czyli między butlą a parownikiem , czyli w naszej praktyce powiniem być używany do tankowania

w praktyce , do fazy lotnej filtr powinien być znacznie większy, i bardziej puszysty - chodzi o wyłapanie oparów oleju i zebranie go na dole filtra

czyli do fazy lotnej to się bardzo średnio nadaje - bo nie takie medium filtrujące i za małe żeby było skuteczne

image.png.4fd1bc241ce4c039e5cee4c566a5d241.png

w starym filtrze trumy był wkład wymienny

w nowym sama włóknina jest "na stałe" - wymienia się ją dużo żadziej ale dołożyli "pampersy" do częstszej wymiany

image.png.55e7b8172b0620107e888a4e2ab4e796.png

i filterek zrobil mniejszy i wygodniejszy do obsługi

image.png.a0c991e2a9cb0d8141de0efad2c520d2.png

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.