Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zabudowe proponował bym z płyt drewnopochodnych i postawionych na podłodze a żeby zapobiec przesuwaniu się wszystkiego wykorzystać sposób z kołeczkami drewnianymi Masz podłoge ze sklejki więc spoko można dziurki nawiercić :ok: Warto tez by każdy element blokował nastepny i żeby cały komplet był idealnie spasowany z długością i szerokością auta Łóżko uniesione na ok 40-50cm i pod tym bagażnik Na materac idealnie się sprawdza pianka 5cm o utwardzonej sprężystości Do tego wywal tą ławke pasażerów i zastąp ją pojedyńczym obracanym fotelem, zyskasz dzięki temu sporo przestrzeni użytkowej Do tego zasłonki, ledy i wykończenie jakimś materiałem tej gołej płyty żeby się przytulniej zrobiło :-] Wiecej lepiej nie będę wymyślał bo jeszcze przyjdzie mi to robić :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to jakoś bardziej obrazowo opisać? bo trudno mi sobie wyobrazić jak się śpi w "odwróconej dziurce od klucza" :serducha:

 

Witam !

Pasjonacie, czy mógłbyś opisać co to za wynalazek, ta odwrócona dziurka od klucza ?

Pozdrawiam

 

:lol::lol::lol:

Nie miałem na myśli samego spania lecz sposób mocowania zabudowy do ściany auta.

Osadzasz w pionowych przetłoczeniach boków auta (słupkach) śruby z dużym łbem lekko odstające od podłoża, a w plecach zabudowy (płyta z szafkami) robisz otwory o kształcie odwróconej dziurki od klucza tak by łeb śruby z przetłoczenia wszedł w dziurkę . Panel zabudowy tak zawieszony opuszczasz w dół i mocowanie pewne a zarazem łatwo demontowalne (unosisz do góry część zabudowy i ściągasz z zawiesia ( w/w śruby osadzonej w przetłoczeniu) . Dół takiego panela blokujesz na styku z podłogą . Np tak jak Kolega kit proponuje (kołki) i całość trzyma się git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wspomożenia Waszej wyobraźni oto coś takiego . Z tym że to blaszka , Ja miałem na myśli bezpośredni nawiert w plecach demontowalnej zabudowy .Nawiert dwoma średnicami wiertła i połączenie otworów na kształt takowej dziurki. Ale może rozwiązanie z blaszką np. wewnątrz szafki było by leprze z uwagi na drgania w czasie jazdy. Blaszka się nie wytrze jak sama dziurka w drewnianych plecach zabudowy/ szafki podczas drgań auta..

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej zrobić zabudowę na zasadzie boksów które będziesz wkładał i w jakiś prosty sposób mocował

 

http://www.youtube.com/watch?v=-6HQiaXrAIo&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=0b2E35x1bqo&feature=related

 

z tego co oglądałem to większość tych aut jest tak zabudowana,

jeśli nie będziesz robił osobnej kuchni/zlewu, jakiegoś stołu, to sprawa jest dość prosta

w "podłodze" masz od razu schowki, można się pokusić o takie wysuwane w formie szuflady

 

auto masz spore, więc możliwości też już są spore

 

mnie do bagażnika wejdzie boks o wymiarach ok 100x90cm, z tego rozkładało by się spanie nad tylnymi siedzeniami, dokładnie tak jak w tym caddy z filmiku

a tak małym aucie nic innego się nie wymyśli

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabudowy jeszcze się nie zdecydowałem na 100% jak to bedzie wyglądało... mam kilka pomysłów... ale jak narazie żaden nie wydaje mi się być ostateczny.

Nie zmienia to faktu, że dalej ciągnie mnie w stronę Micro...

 

Znalazłem dzisiaj tylko ok godzinkę żeby coś podłubać... padło na izolacje sufitu/dachu szoferki

A wyglądało to tak:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superowo :ok:

 

ja jak grzebałem pod tapicerkami to od razu konserwacje blach od środka zrobiłem ... moż ewarto też o tym pomyśleć ... fajnie wygłusza nadkola :-]

 

a może tak przy okazji tak szyberdaszek zamontujesz? :ee: przydatny bajer w Micro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety w moim modelu nie można zamontować szyberdachu. Izolacja i uchylanie okien bedą musiały wystarczyć.

 

Mniejsza z tym... teraz pracuje nad zabudową. Jak wywinąć łóżko, żeby pozostawić sobie opcje siedzenia? Tak żeby było rozkładane do spania i składane do siedzenia.... oto jest pytanie???

Towar kupiony, efekty prac zaprezentuje pod koniec weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym... teraz pracuje nad zabudową. Jak wywinąć łóżko, żeby pozostawić sobie opcje siedzenia? Tak żeby było rozkładane do spania i składane do siedzenia.... oto jest pytanie???

 

 

:skromny:

:ee:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ten nie podejdzie to są jeszcze takie mechanizmy;

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sobota uczciwie przepracowana... a wygląda to tak.

 

Tapicerki w przyszłym tygodniu.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a czy cała zabudowa będzie z części mocowana do samochodu i za każdym razem będzie trzeba skręcać, przykręcać, odkręcać itd? Czy będzie na zasadzie całych gotowych elementów-boxów i będzie się je tylko wstawać lub wyciągać? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to moja koncepcja przewiduje przykręcanie/odkręcanie. Docelowo bedą zamontowane w nadwoziu w odpowiednich miejscach nito nakrętki tak zebym ułatwił sobie sprawę.

Dzisiaj rano to co zamontowałem (co widać na zdjęciach) musiałem wyjąć bo jechałem na montaż i potrzebowałem puste auto.

Nie trwało to dłużej niż 5 min. Warunek: naładowana wkrętarka :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mimo że kupiłem pierwszą w życiu przyczepkę też rozmyślam nad zrobieniem "boxów" do caddy maxi. Planuje tym jeździć na typowe objazdówki. Nie ma wygodniejszego (w tej cenie adaptacji) sposobu na dotarcie w wiele miejsc. Do tego niskie zużycie paliwa (na poziomie osobówki) i wysoki komfort spania. Przenośny kibelek (dla żony), prysznic doczepiany do tylnej klapy i... jak dobrze pójdzie to przyszłoroczną majówkę tak właśnie spędzimy. Mam też w planach samotny wyjazd na Nordkapp zimą, tylko trochę mi szkoda kasy na webasto a bez tego może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem jeszcze kilka fotek mojego tworu :bzik: to wrzuce bo chyba jeszcze nie zamieściłem informacji jak jest rozwiązene wyrko więc teraz po krótce to zobrazuje :-]

 

konfiguracja foteli podczas jazdy

post-1137-0-51281000-1344983095_thumb.jpg

 

łóżko rozłożone przy przelotowym noclegu, fotele przodem do kierunku jazdy

post-1137-0-48168500-1344983178_thumb.jpg

 

łóżko rozłożone na dłuższy postój z obróconymi foletami

post-1137-0-87852900-1344983258_thumb.jpg

 

przy rozłożonym łóżku są dwa miejsca siedzace wraz ze stoliczkiem

post-1137-0-37693800-1344983353_thumb.jpg

 

widok na łóżko od strony klapy bagażnika, płyta składa się z trzech częsci Na czas jazdy dwie składają się tworząc małą ścianke za tylnymi fotelami (widoczna na pierwszym zdjęciu)

post-1137-0-97050100-1344983450_thumb.jpg

 

łóżko już z pianką utwardzoną 5-cio centymetrową, jeszcze bez poszycia

post-1137-0-12864200-1344983552_thumb.jpg

 

Jeszcze wrzuce w póżniejszym terminie fotke bagażnika jaki zostaje pod łóżkiem :-] ale jest wystarczający ...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

 

 

fotki uzupełnione :ok:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.