Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Przespałem kiedyś z synem noc na Helu w sierpniu w Renault Scenic II i z powodu zaparowania, pofałdowała nam się naklejka z numerem VIN widoczna przez szybę przednią, choć mieliśmy uchyloną nieco tylną klapę.

Fiat Doblo widoczny na zdjęciach ma wielokrotnie większą pojemność, od jakiegoś Peugeota ale wydychana para wodna skrapla się na szybach i elementach wewnętrznych, nie pokrytych tapicerką, pomimo dodatkowego wywietrznika dachowego i lekko uchylonych szyb, dzięki obecności owiewek.

Wystarczy wschód słońca i w środku każdego samochodu zrobi się jak w saunie, co sprawdzić łatwo.

Noc w temperaturze w pobliżu  0 st.C , jest ciężka do przetrzymania nawet w lekkim śpiworze , nakrytym kocami.

Twierdzenie, że dwie osoby, przebywające w objętości trumny, nie zawilgocą wnętrza jest sprzeczne z prawami fizyki, podobnie jak twierdzenie, że jest klawo, sucho, przestronnie i ogólnie „luzik”.

Załatwianie potrzeb fizjologicznych, nie wychodząc z samochodu nawet typu combi, uważam za majstersztyk, podobnie jak rozprawienie się z roszeniem szyb , ubieranie się na leżąco też wymaga ekwilibrystyki,  stąd moje „uprzejme przeprosiny”, bo widocznie nie wiem, o czym piszę.

Głupio się „wymandrzać”(sic!), jak nie zna się sprawy od strony praktycznej, ino(sic!) z teorii – stąd moja pokora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekko nie jest :] Odpowiednie przygotowanie auta troszke sytuacje poprawia ale nie mozna tego porównać do kampera czy przyczepy To taki bardziej namioting ... tylko namiotu rozstawiać nie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam sporu, ale przespałem w mikrokamperze nie jedną noc, ale pewnie więcej niż 100 i po prostu wiem z doświadczenia, że to, co piszesz w większości nie jest prawdą, z wyjątkiem jednego, że jak świeci słońce to jest gorąco. Ale na szczęście w nocy nie świeci, więc to nie jest specjalny problem. Jak jest pięknie na zewnątrz to się po prostu wychodzi, albo otwiera okna. Tu zresztą nie ma żadnej różnicy pomiędzy namiotem, w namiocie na słońcu też jest gorąco. Nie spałem w mikrokamperze przy temperaturze 0 stopni na dworze, ale nie mam takiej potrzeby. Używam go w lecie, a wtedy raczej trudno o takie temperatury - nawet w Norwegii. 

Gdyby było tak, jak piszesz, nie byłoby tylu ludzi, którzy w ten sposób podróżują, ani firm, które oferują wyposażenie mikokamperów. Oczywiście, że w kamperze i w przyczepie jest wygodniej. Ale mikrokampery mają też swoje ogromne zalety, o czym starałem się pisać wyżej. Nie da się porównać spania w mikrokamperze do spania w namiocie. Ten pierwszy jest wielokrotnie wygodniejszy. Nie wiem jak to wyliczyłeś, że fiat doblo ma wielokrotnie większa pojemność od jakiego peugeota. Mój peugeot jest od tego doblo pół metra dłuższy i tylko 10 cm niższy. Nie sądzę, abym Cię przekonał i nie mam nawet takiego zamiaru, ale piszę to, wielokrotnie spotykałem się z tego typu nieprawdziwymi uwagami na temat mikrokamperów, a jeśli ktoś czyta ten wątek, to pewnie chciałby się czegoś prawdziwego o nich dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wilgocią miałem tylko do czynienia raz, o dziwo w szczycie sezonu w Czechach, było bardzo gorąco a wieczorem przyszła konkretna burza ... rano całe szyby były mokre bo nie mogliśmy zostawić nic uchylonego na noc Nie było to przeszkadzające bo mamy zasłonki które Nas skutecznie izolują ale szyby było trzeba wyczyścić przed ruszeniem ;)  Pozatym My akurat znamy dobrze zalety i wady micro, akceptujemy je i nie są dla nas uciążliwe i przeszkadzjące dlatego sobie tak wyjeżdzamy ... Natomiast nikogo do tego nie namawiamy i prosze tak tego nie odbierać, poprostu pokazujemy jakąś tam opcje na wyjazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 zobaczymy jak się spisze :hmm:

 

Tomku, użytkuje taką maszynkę od ponad roku. Mogę zdecydowanie polecić :ok:

Oczywiście do zagotowania wody i podgrzania zupki. Do przygotowania obiadu to raczej nie teges. Butla (za dużo powiedziane) wystarczy na ok 4 godziny pracy. 

Butle można kupić już za ok 4 zł (przy większej ilości).

Z racji wielkości - super :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie :ok:  dopytywałem sie kilku osób i stwierdziłem że do celów mikrokamperingu nada się idealnie ... wiec zainwestowałem :hehe:  ciesze sie że jest kolejne potwierdzenie słuszności zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, użytkuje taką maszynkę od ponad roku. Mogę zdecydowanie polecić :ok:

Oczywiście do zagotowania wody i podgrzania zupki. Do przygotowania obiadu to raczej nie teges. Butla (za dużo powiedziane) wystarczy na ok 4 godziny pracy. 

Butle można kupić już za ok 4 zł (przy większej ilości).

Z racji wielkości - super :ok:

 

Kartridże gazowe (bo tak to nazywają sprzedawcy na giełdzie w Milowicach) sprzedają po 3 zł przy 10 sztukach, sam nie używam, ale kupiłem niedawno znajomemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tego wejścia nie ma Dotychczas używaliśmy zwykłej butli turystycznej z palnikiem ale zmieniliśmy na ww kuchenke ze względu na jej stabilność i rozmiary To w mikro ma większe znaczenie niż ilość gazu ekonomika itp "Naboje" z gazem upchne wszędzie (na wyjazd starcza mi cztery) a sama kuchenka chowa sie pod siedzenie Butla z palnikiem wymagała dużo więcej miejsca podczas podróży a pozatym podgrzewane naczynia są wysoko przez co są niestabilne i stważają większe zagrożenie niż umieszczone na tej płaskiej niskiej kuchence Czy mój tok rozumowania okaże się słuszny zweryfikuje dopiero wyjazd :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jakie ceny naliczane są na kempingach w Europie (np. na Chorwacji) za ustawienie na kempingu samochodu typu VAN (taki jak na zdjęciu, bo takim zamierzam jechać na Chorwację). Dodam tylko, że w tym samochodzie będziemy spać, bo będę miał specjalną zabudowę w środku.

attachicon.giflodgy.jpg

Jakby nie było, jest on bardziej osobowy niż typowy "camper".

Z mojego doświadczenia po Polsce na ok. 12 kempingów, tylko na 1 kobieta chciała policzyć jako samochód camper - bo jak tłumaczyła samochód sypialniany :)

Nie wiem natomiast na co się szykować w Europie? Jak sądzicie?

Makaroniarze – chytruski, mieli sposób na takich cwaniaków już ćwierć wieku temu.

Przyjechałem z rodziną 7 osobowym Aerostarem  do Wenecji i oczywiście nie było gdzie stanąć, tylko na parkingu płatnym ale za minimum 12, czy 24 godziny – już nie pamiętam.

Ci biznesmeni na makaronie pędzeni wykombinowali sobie również, że bodajże wcześniej niż  te pół doby , nie można wyjechać – normalnie łagier jaki, czy co ?

Pomyślałem sobie OK, niech się dziady cieszą, a my się ewentualnie prześpimy na tym ich wszawym parkingu .

Tymczasem parkingowy stwierdził, że nie można przebywać na parkingu w samochodzie !

Zaparkowałem więc gdzieś na krzywy ryj z nadzieją, że mnie nie doholują, oblecieliśmy zatęchłe zaułki z liszajami odpadających tynków, pooglądaliśmy z malowniczych mostków , pływające w kanałach prezerwatywy i inny mętny syf, po czym spieprzaliśmy z tego romantycznego miejsca z ulgą .

Morał z tego taki, drogie cwaniaki, że skoro ćwierć wieku temu tamci zapoceni ciecie byli tak chytrzy, choć Polaków wtedy nie widziałem po drodze, to wolę nie myśleć  co dzieje się teraz ?

Zastanawiałem się czemu taki wprowadzili rygor, walcząc pewnie z „mikrokamperami” ?

Idąc dalej w mojej genialnej dedukcji – któż do cholery mógł tak wkurzyć  mieszkańców gnijącej Wenecji  że zastosowali przymus parkowania z hotelem i to wcale nie gratis ?

Polaków nie widziałem, Rosjan też i tak sobie pomyślałem, że jest taki jeden naród lubiący czystość i porządek, co mu zapleśniałe hotele nie pasowały więc zrobił gnój na drogach i teraz wszyscy muszą cierpieć ?

Pomyśleć, że tamte czyściochy uratowały Mussoliniego z niewoli, a teraz ich dzieci  przeganiają z ulic –  świat nie jest sprawiedliwy dla nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeden temat jeszcze przy wersjach zrób to sam minikamperów i używania gazu, grzania, kuchenek itp. chciałbym zwrócić Waszą uwagę - wentylacja.

Może nadgorliwy jestem ale CO nie bez przyczyn jest nazywany cichym zabójcą, opary paliw też nie są za zdrowe - nie snuję fatalistycznych wizji, po prostu uczulam na sprawę wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit, jeszcze do twojej kuchenki wracając.

Nie wiem czy oglądasz Makłowicza i jego podróże ale on już od ponad roku przygotowuje posiłki na antenie (na dworze) własnie na takiej kuchence. Więc skoro jemu się na tym gotują i smażą różne pyszne rzeczy to i tobie się uda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej od dwóch lat. Moja kuchenka posiada wyjście na butlę gazową. Spisuje się świetnie, choć raz miała awarię, ale w myśl zasady pogrzebim, pogrzebim i zrobim naprawiłem ją, a dzięki temu poznałem jej budowę. Mogę dodać, że gotowanie na dworze podczas wiatru jest kłopotliwe. Można się osłonić od wiatru plastikowym futerałem.W ubiegłym roku w Ustroniu Morskim puszka gazu kosztowała ok. 7 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeden temat jeszcze przy wersjach zrób to sam minikamperów i używania gazu, grzania, kuchenek itp. chciałbym zwrócić Waszą uwagę - wentylacja.

Może nadgorliwy jestem ale CO nie bez przyczyn jest nazywany cichym zabójcą, opary paliw też nie są za zdrowe - nie snuję fatalistycznych wizji, po prostu uczulam na sprawę wentylacji

CO to poważny problem, jeżeli usiłujemy zachować dyskrecję. Gotowałem zawsze na zewnątrz pod zaimprowizowanym daszkiem, opartym na otwartych drzwiach bagażnika( Fiat Doblo).

Wylanie zwartości garnka, czy wytopienie dziury w tapicerce welurowej mamy pewne jak w banku i oby tylko tyle.

Trzeba bardzo uważać na syntetyczną odzież , bo jak "fuknie", to może zdążymy z tego tylko uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.