Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest zegar to wyświetla kod usterki :hmm:  jakoś to tak było :hmm:  A co się wogóle dzieje jak chcesz go odpalić?

 

 

Ja w te wakacje mam zamiar wybrać sie do Rumunii :slina: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Trzeba bardzo uważać na syntetyczną odzież , bo jak "fuknie", to może zdążymy z tego tylko uciec.

Masz rację Adam - podobny temat również dotyczy stylonowych namiotów i mini przedsionków.

Mój znajomy strażak kiedyś organizował takie szkolenia/uświadamiania zagrożeń tego typu na kempingach - była też demonstracja - stylonowy średniej wielkości  namiot a ściślej jego poszycie spłonęło w ok. 5-6 sekund -  na niepalnym manekinie imitującym człowieka wewn. namiotu naklejono nalepki rejestrujące temp.   w miejscach gdzie spadały płonące/topiące się kawałki poszycia zarejestrowana temp dochodziła czasem pod 400 st C. myślę że jak nic spowodowałoby to oparzenia minimum 2-go st.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zegar to wyświetla kod usterki :hmm:  jakoś to tak było :hmm:  A co się wogóle dzieje jak chcesz go odpalić?

Kiedy odpalam webasto, to normalnie działa. Nie jest uszkodzone. Problem tylko jest w tym, że boję się go używać nocą do podgrzewania wnętrza w obawie o wyczerpanie akumulatora. Z tego względu mam termowentylator na 230V, który daje się używać tylko na oficjalnych kempingach z podłączeniem elektryczności. Kiedyś byłem na kempingu, gdzie wszyscy mieli liczniki i okazało się, że w ciągu doby zużyłem 0,38 kWh. To jest za jakieś 50 groszy.

 

Rumunia jest b. przyjazna i bezpieczna. Lokalni sami ostrzegają przed Cyganami. Noclegi na dziko bezproblemowe. Polecam!

Star_y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star_y

poniżej schemat o którym ja myślę. Oczywiście jest to schemat ideowy i ma służyć zobrazowaniu mojej koncepcji :0 a nie schemat techniczny.

Piszę o zastosowaniu regulatora (koszt około 300zł) i można go pominąć ale jest to urządzenie które samo wyłączy ładowanie tego akku jak będzie naładowany, dodatkowo można mu ustawić próg wyłączenia urządzenia zasilanego co zapobiega uszkodzeniu akku (np. na 10,5V ) i webasto się wyłączy aby nie uszkodzić akku. 

Taka instalacja mogła by być w aucie na stałe. Ale to jak mówię, tylko moja koncepcja dla twojego przypadku. 

post-10249-0-10045400-1400220579_thumb.jpg

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............firmie, która servisuje m.in. vebasto i wymiękli............................................

Co to się teraz z tymi "fachowcami" porobiło  :hmm:

W najprostszej postaci, w twoim przypadku to przekaźnik za 10zł, trochę kabla, bezpiecznik i trochę złączek.

Inne rzeczy to przydatne acz nie konieczne doposażenie.

 

Dodano po 10min

 

Muszę sprostować poprzedni mój post :(

W rozwiązaniu prawidłowe stwierdzenie powinno brzmieć "w moim przypadku"

Ale moje webasto jest całkowicie autonomiczne i poza sygnałem startu nie potrzebuje niczego z elektryki/elektroniki samochodu.

Nie wiem jak będzie u ciebie :(

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem w Juli za całe 49złociszy taką kuchenke do Naszego mikrokampera :D  zobaczymy jak się spisze :hmm:

Trzeba było przy okazji wziąć płytę grillową, nieźle się sprawdza:

956117-jpg.jpg

 

 

- wstawienie regulatora od solara do tej instalacji i webasto podpiąć jako odbiornik a zamiast solara lub prostownika (trzeba by zasięgnąć języka) podłączenie alternator

Mam taką intalację (choć do wentylacji i zasilania, nie ogrzewania) tu opisane na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolegi Star_y przypuszczam, że będą połączenia z instalacją samochodu- coś w stylu jak w załączonej  instrukcji w pdf

W takim wypadku instalacja samochodowa musi "działać", a to też pobiera prąd- ponadto np. u mnie włączy się po chwili "Economy mode".

A rozłączanie oryginalnej instalacji (np. dmuchawy nawiewu) aby podłączyć się do dodatkowego aku to trochę kombinowania i czy z sensem (koszty również nie małe)

 

Tak że może nie ma co wieszać psów na fachowcach od webasto :)

W przypadku kolegi nie wystarczy podłączyć tylko webasto do dodatkowego aku niestety

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przy okazji wziąć płytę grillową, nieźle się sprawdza:

956117-jpg.jpg

 

 

Za Twoim poleceniem chciałem dziś ją nabyć ale nie wyrobiłem się i nie dałem rady jechać do Juli :oslabiony:  a miałem ja testować w weekend :sciana:

 

 

Tak z innej beczki;

Czy używał ktoś składanego kanistra na wode? jest to w miare wytrzymałe czy bardziej jednorazówka? ile cykli składania/rozkładania to wytrzymuje? :hmm:

post-1137-0-45331500-1400442946_thumb.jpg

post-1137-0-15965200-1400442971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki składany zbiornik ze 3 lata, ale używałem tylko raz. Ogólnie się sprawdził, wodę przeniósł i oddał ;) Trudno go dosuszyć po użyciu, ale się da. O wytrzymałości ciężko coś mi napisać - za mało używałem :niewiem: Za swoją cene warty do awaryjnego zastosowania (5l poniżej 10zł) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przetestowane różne sposoby przewożenia wody i najbardziej praktycznym okazały się dla mnie dwa 5 litrowe baniaczki z wodą np. z Lidla. Może z tego względu, że mam w samochodzie miejsce, w którym stoją te pojemniki i nie przeszkadzają w podróży ani się nie przewracają.

Star_y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 7 tego tematu w poście #94 właśnie o tym egzemplarzu pisałem ;)  był na tegorocznych targach i z synem dobrze go obejrzeliśmy i sprawdziliśmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.