Jump to content
kit

mikro kampery

Recommended Posts

kit

Jak jest zegar to wyświetla kod usterki :hmm:  jakoś to tak było :hmm:  A co się wogóle dzieje jak chcesz go odpalić?

Ja w te wakacje mam zamiar wybrać sie do Rumunii :slina: 

smok_wawelski
.....

Trzeba bardzo uważać na syntetyczną odzież , bo jak "fuknie", to może zdążymy z tego tylko uciec.

Masz rację Adam - podobny temat również dotyczy stylonowych namiotów i mini przedsionków.

Mój znajomy strażak kiedyś organizował takie szkolenia/uświadamiania zagrożeń tego typu na kempingach - była też demonstracja - stylonowy średniej wielkości  namiot a ściślej jego poszycie spłonęło w ok. 5-6 sekund -  na niepalnym manekinie imitującym człowieka wewn. namiotu naklejono nalepki rejestrujące temp.   w miejscach gdzie spadały płonące/topiące się kawałki poszycia zarejestrowana temp dochodziła czasem pod 400 st C. myślę że jak nic spowodowałoby to oparzenia minimum 2-go st.

Edited by smok_wawelski (see edit history)

Star_y

Jak jest zegar to wyświetla kod usterki :hmm:  jakoś to tak było :hmm:  A co się wogóle dzieje jak chcesz go odpalić?

Kiedy odpalam webasto, to normalnie działa. Nie jest uszkodzone. Problem tylko jest w tym, że boję się go używać nocą do podgrzewania wnętrza w obawie o wyczerpanie akumulatora. Z tego względu mam termowentylator na 230V, który daje się używać tylko na oficjalnych kempingach z podłączeniem elektryczności. Kiedyś byłem na kempingu, gdzie wszyscy mieli liczniki i okazało się, że w ciągu doby zużyłem 0,38 kWh. To jest za jakieś 50 groszy.

Rumunia jest b. przyjazna i bezpieczna. Lokalni sami ostrzegają przed Cyganami. Noclegi na dziko bezproblemowe. Polecam!

Star_y

strus251

Star_y

poniżej schemat o którym ja myślę. Oczywiście jest to schemat ideowy i ma służyć zobrazowaniu mojej koncepcji :0 a nie schemat techniczny.

Piszę o zastosowaniu regulatora (koszt około 300zł) i można go pominąć ale jest to urządzenie które samo wyłączy ładowanie tego akku jak będzie naładowany, dodatkowo można mu ustawić próg wyłączenia urządzenia zasilanego co zapobiega uszkodzeniu akku (np. na 10,5V ) i webasto się wyłączy aby nie uszkodzić akku. 

Taka instalacja mogła by być w aucie na stałe. Ale to jak mówię, tylko moja koncepcja dla twojego przypadku. 

post-10249-0-10045400-1400220579_thumb.jpg

Edited by strus251 (see edit history)

OnionSkin

...............firmie, która servisuje m.in. vebasto i wymiękli............................................

Co to się teraz z tymi "fachowcami" porobiło  :hmm:

W najprostszej postaci, w twoim przypadku to przekaźnik za 10zł, trochę kabla, bezpiecznik i trochę złączek.

Inne rzeczy to przydatne acz nie konieczne doposażenie.

Dodano po 10min

Muszę sprostować poprzedni mój post :(

W rozwiązaniu prawidłowe stwierdzenie powinno brzmieć "w moim przypadku"

Ale moje webasto jest całkowicie autonomiczne i poza sygnałem startu nie potrzebuje niczego z elektryki/elektroniki samochodu.

Nie wiem jak będzie u ciebie :(

Edited by OnionSkin (see edit history)

koder

Dziś kupiłem w Juli za całe 49złociszy taką kuchenke do Naszego mikrokampera :D  zobaczymy jak się spisze :hmm:

Trzeba było przy okazji wziąć płytę grillową, nieźle się sprawdza:

956117-jpg.jpg

- wstawienie regulatora od solara do tej instalacji i webasto podpiąć jako odbiornik a zamiast solara lub prostownika (trzeba by zasięgnąć języka) podłączenie alternator

Mam taką intalację (choć do wentylacji i zasilania, nie ogrzewania) tu opisane na blogu.

piotrekbb

ThermoTop teoretycznie może pracować godzinę, to nie AirTop do pracy ciągłej.Jednak można to ogarnąć aby było ciepło prze 5-6 godzin poprzez zastosowanie innego sterowania.

OnionSkin

W przypadku kolegi Star_y przypuszczam, że będą połączenia z instalacją samochodu- coś w stylu jak w załączonej  instrukcji w pdf

W takim wypadku instalacja samochodowa musi "działać", a to też pobiera prąd- ponadto np. u mnie włączy się po chwili "Economy mode".

A rozłączanie oryginalnej instalacji (np. dmuchawy nawiewu) aby podłączyć się do dodatkowego aku to trochę kombinowania i czy z sensem (koszty również nie małe)

Tak że może nie ma co wieszać psów na fachowcach od webasto :)

W przypadku kolegi nie wystarczy podłączyć tylko webasto do dodatkowego aku niestety

Edited by OnionSkin (see edit history)

kit

Trzeba było przy okazji wziąć płytę grillową, nieźle się sprawdza:

956117-jpg.jpg

Za Twoim poleceniem chciałem dziś ją nabyć ale nie wyrobiłem się i nie dałem rady jechać do Juli :oslabiony:  a miałem ja testować w weekend :sciana:

Tak z innej beczki;

Czy używał ktoś składanego kanistra na wode? jest to w miare wytrzymałe czy bardziej jednorazówka? ile cykli składania/rozkładania to wytrzymuje? :hmm:

post-1137-0-45331500-1400442946_thumb.jpg

post-1137-0-15965200-1400442971_thumb.jpg

szary11

Mam taki składany zbiornik ze 3 lata, ale używałem tylko raz. Ogólnie się sprawdził, wodę przeniósł i oddał ;) Trudno go dosuszyć po użyciu, ale się da. O wytrzymałości ciężko coś mi napisać - za mało używałem :niewiem: Za swoją cene warty do awaryjnego zastosowania (5l poniżej 10zł) :ok:

kit

Mam solidny zbiornik z kranikiem a tego miałem na myśli zastosować jako dodatkowy zapas wody :hmm:

Star_y

A ja mam przetestowane różne sposoby przewożenia wody i najbardziej praktycznym okazały się dla mnie dwa 5 litrowe baniaczki z wodą np. z Lidla. Może z tego względu, że mam w samochodzie miejsce, w którym stoją te pojemniki i nie przeszkadzają w podróży ani się nie przewracają.

Star_y

kit

Na stronie 7 tego tematu w poście #94 właśnie o tym egzemplarzu pisałem ;)  był na tegorocznych targach i z synem dobrze go obejrzeliśmy i sprawdziliśmy :D

lukpyr

A już myślałem że będę pierwszy :] , ale widzę że nowości są szybko wychwytywane :D