Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam miłe wspomnienia takiego mini kamperka .

"Dawno, dawno , za górami, za lasami " Miałem Ci ja taki z różnymi przyczepami.

Była to Syrenka Bosto i mieszkało się w niej bosko.

Dzieci spały w mym kamperze , ja w przyczepie przy kocherze. (kocher - kuchenka na denaturat)

post-8248-0-46201700-1324598535_thumb.jpg post-8248-0-23719100-1324598568_thumb.jpg

 

Niestety nie mam fotki przyczepy. Był to tył drugiej Syrenki Bosto . Ten sam kolor co ciągnik więc zestaw wyglądał zajefajnie . W przyczepie była kuchnia.

Wadą było że w tamtych czasach zestaw skupiał w okół siebie wiele gapiów i łowiąc z pontonu nigdy nie wiedziałem czy ktoś podziwia czy chce coś zwędzić.hehe%281%29.gif

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odgrzewam temat bo przetestowałem (zresztą nie pierwszy raz) mojego maksia pod względem noclegowo/biwakowym

od jakiegoś czasu przeglądam forum www.furgovw.org, jest tam masa aut, od najmniejszych po trochę większe, ale dla wielu i tak malutkie ;)

przeważają jednak T4 itp, oraz berlingo/kangoo, jest jednak i np zafira, scenic ... to czemu nie c-max ? :-]

http://www.furgovw.org/index.php?topic=139317.0

 

1515.jpg

kuchenka, umywalka z wodą, WC turystyczne i spanie oczywiście ;):ok:

 

 

u siebie nie przewiduje aż takich zmian (na razie :-]) ale pewne rzeczy podpatrzyłem i tak

IMG_3195.JPG

 

jest spanie równiutkie, bez wyciągania foteli :yes: u mnie o tyle ważne że na tylnym jeździ synek w foteliku

po złożeniu foteli układam 3kształtki z płyt i dostaje się spanie ok 110cm w najwęższym miejscu i długość ok 2m :ok:

spokojnie dla 2osób

 

podniesienie podłogi ma drugą zaletę - miejsce na drobne graty, tu w zależności od fantazji można upchnąć szuflady czy jak w tej zafirze kuchenkę/zlew

podobne miejsce tworzy się za przednimi siedzeniami :ok:

IMG_3224.JPG

 

po złożeniu, mieści się wszystko w bagażniku, więc na upartego można jechać w 4osoby, dwie wtedy śpią w namiocie np

 

największym problemem w naszym klimacie jest niestety grzanie, Hiszpanie tego problemu nie mają, więc tam rozwiązania nie ma :-]

truma raczej nie wchodzi w grę, zostaje webasto albo jakiś grzejnik elektryczny - taki też używam, ważne żeby nie było to jakieś "słoneczko"

 

hmm muszę chyba założyć nowy temat w "nasze pojazdy" :lol::puk:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce brnąć w minicampery niech pamięta, że rankiem po szybach i lakierowanej blasze, w środku, będzie spływała skroplona para wodna, a po pokazaniu się słońca za moment, od szczękania zębami, przejdziecie do sauny.

Wskazane jest zrobienie wentylacji dachowej w postaci "grzybka" i założenie owiewek na otwierane okna, by móc czymś oddychać podczas deszczu.

Niestety, jakbyśmy nie kombinowali, to trudno, bez wychodzenia na zewnątrz, przygotować spanie, choćby lało i wiało więc klawo jak cholera.

Podstawa to odpowiednio wysoki dach, zalecane drzwi unoszone do góry i tworzące daszek, odsuwane drzwi boczne tylne po obydwu stronach, co ułatwia kładzenie się do łóżka i sikanie z półobrotu, bez wstawania ( tylko dla posiadających sikawkę) .

Mam doświadczenie z przeróbką Fiata Doblo z kratką, która służyła jako część łóżka.

Ewentualne ogrzewanie, to pracujący silnik, przy ustawieniu się pod wiatr ale na narty zimą nie pojedziecie, a i do domu chętniej z wakacji wrócicie :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce brnąć w minicampery niech pamięta, że rankiem po szybach i lakierowanej blasze, w środku, będzie spływała skroplona para wodna, a po pokazaniu się słońca za moment, od szczękania zębami, przejdziecie do sauny.

Wskazane jest zrobienie wentylacji dachowej w postaci "grzybka" i założenie owiewek na otwierane okna, by móc czymś oddychać podczas deszczu.

Niestety, jakbyśmy nie kombinowali, to trudno, bez wychodzenia na zewnątrz, przygotować spanie, choćby lało i wiało więc klawo jak cholera.

Podstawa to odpowiednio wysoki dach, zalecane drzwi unoszone do góry i tworzące daszek, odsuwane drzwi boczne tylne po obydwu stronach, co ułatwia kładzenie się do łóżka i sikanie z półobrotu, bez wstawania ( tylko dla posiadających sikawkę) .

Mam doświadczenie z przeróbką Fiata Doblo z kratką, która służyła jako część łóżka.

Ewentualne ogrzewanie, to pracujący silnik, przy ustawieniu się pod wiatr ale na narty zimą nie pojedziecie, a i do domu chętniej z wakacji wrócicie :-].

 

hehe%281%29.gif:ok: jak zawsze celnie i odpowiedniej formie

czytałem Twój temat n/t fiata doblo :yes:

 

ja to traktuje tylko na weekendowe wypady w dobrą pogodę, jak leje to nie jadę :-]

teraz jak spałem to było ok 5'C, włączony grzejnik 1000W i woda lekko się tylko skropliła na dole szyb

miałem uchylone lekko przednie okno, tak na ok 1cm :yes: chyba nawet wskazane ze względu na CO2 i inne gazy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzejnikami w tak małej objętości jest problem, bo zwykłe "Farelki" z wentylatorem mogą się zapalić, przyciskanie kabla drzwiami też niepewne, pewnie bazujesz na grzejniku olejowym ale i tak strach ?

Temat bardziej skomplikowany, niż buda ale jakby się zawziąć, to kto wie ?

Jeszcze jakby zamiast jednego siedzenia, dolnopłuk zainstalować ? :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzejnikami w tak małej objętości jest problem, bo zwykłe "Farelki" z wentylatorem mogą się zapalić, przyciskanie kabla drzwiami też niepewne, pewnie bazujesz na grzejniku olejowym ale i tak strach ?

 

do grzania używam dość spory konwektor na pół gwizdka, tak że nie nagrzewa się zbyt mocno,

ustawiony za przednimi siedzeniami tak aby nie miał sie jak wywrócić

 

ford jest na tyle dokładnie zrobiony że kabel daje się przecisnąć szparami :-]

 

 

temat dolnopłuka na razie zostawię w spokoju :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furgo jest świetnym forum i siedze tam regularnie chyba od dwóch lat :ok:

 

a różnie przerobione auta spotyka się często i gęsto ... tylko problem jest je rozpoznać i o to chodzi :ee: poniżej Nasi sąsiedzi, i szczególnie miły i rozgadany Słowak w kangurze :piwo:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem ujawniać Naszego auta i przedstawiać modyfikacji ale skoro pierwsze koty za płoty to i ja coś napisze w tym temacie :-]

 

 

 

 

Przeróbki Naszego auta trwaja już ponad rok i tak co jakiś czas wpadnie jakiś pomysł do głowy i wcielam go nie patrząc na destrukcje auta :bzik: teraz może śmiało służyć do podróżowania i biwakowania a Naszej trójce zapewnia wszystko co trzeba Kilka tych zmian się dokonało przez ten czas ale przedstawie tylko początki bo reszty zdjęć narazie zrobić nie moge bo auto cały czas pracuje

 

Jedna z pierwszych modyfikacji to wykonanie obrotnic foteli przednich, zrobiłem je własnoręcznie według własnego pomysłu i spisują się świetnie :ok: do tego doszedł też stolik który będzie miał jednak zmieniony blacik na ciut ciemniejszy ale to w przyszłym miesiącu Sam go sobie też powycinałem by nie miał narożników o które można by się uderzać bo jednak to tylko auto i nadmiaru przestrzeni nie ma Przymocowałem go solidnie aż do kasty poprzez dystanse między tapicerka a karoserią, przez to jest bardzo wytrzymały stabilny itd i podczas jazdy ani drgnie :-] Widać też ostatnio założone zasłonki Mimo że w aucie zrobiłem bardzo ciemne szyby (oczywiście tylna do poprawki bo brak mi doświadczenia w przyciemnianiu) to zasłonki są niezbędne gdyż jak się zapaliło światła to wszystko z zewnątrz było widać Teraz jest już pełna intymność Zasłonki są na specjalnych profilach alu i przystosowanych do tego żabkach

 

 

Oczywiście całe oświetlenie wewnętrzne zostało zmodyfikowane i jest na ledach Każda lampka jest niezależna, jak i można je wszystkie razem zapalić z konsoli środkowej przez co jako kierowaca mam pełną kontrole nad oświetleniem Wszystko oczywiście sam wykonałem i w każdej lampcje jest 10cm paska a przy lusterku 15cm

 

 

Oczywiście wentylacja podczas snu musi czasem być :bzik: ze wzgledu na upał lub wspomniane przez kolege powyżej różne gazy :hehe: Jak widać wszystko chodzi bez kluczyka i sauny w środku nie będzie ani w maskach siedzieć nie trzeba

 

 

Ogrzewanie Przydatna rzecz i czasem niezbędna Auto było już w nie wyposażone tylko było trzeba je dopieścić Jak ktoś uczestniczy nabieżąco w życiu forum to wie że mam szpeców co z ogrzewaniami postojowymi cuda robią :-] musiałem tylko sam demontować i wkładać spowrotem klamoty a reszta już do Nich nalezała

 

 

Ostatnio też zatroszczyłem się by mieć a aucie 230V i jest tym sposobem na stałe przetwornica Umiejscowiona tak by był do niej łatwy dostęp a żeby nie zabierała cennego miejsca

 

 

Jest jeszcze kwestia spania i bagażnika, które ale to opisze jak będę mógł wesprzeć się fotkami :] W planie jest dodatkowy aku pokładowy do którego instalacja już jest Będzie jeszcze skrzynia z blachy alu ryflowanej z tyłu auta a na niej rowery ale to kieeedyś ....

 

Ogólnie wszystko wymyśliłem sobie sam i zrobiłem w 90% własnymi rękoma ... lubie czasem coś podłubać i czas zabić a czy z sensem czy bez to juz mało ważne :lol: w jakieś wielkie zabudowy to niechce się bawić bo poprostu nie jestem w stanie ich wykorzystać bo jestem ograniczony czasowo i finansowo ale może kiedyś to się zmieni to rozwine skrzydła .... Narazie starcza Nam to co jest :jump: pozatym jest przyczepka w której też jest co robić przy modyfikacjach i ulepszeniach :-]

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.