Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hej: ,

Koledzy, aby nie było właśnie takich rozważań lingwistycznych :hmm: (rozumiem sposób rozumowania Tadka i uważam, że jego uwagi są całkowicie słuszne :ok: ),

ustawa / przepis powinny być sformułowane w sposób całkowicie jasny i wykluczający jakiekolwiek spekulacje czy domniemania.

W tym miejscu :pad: ukłon w kierunku naszych Ustawodawców :zly:

 

Reasumując, wspomniany zapis, moim zdaniem powinien mieć następujące brzmienie:

 

... za które uważa się także zespół pojazdów, składający się z pojazdu samochodowego oraz przyczepy lub naczepy, w którym przyczepa lub naczepa posiada dopuszczalną masę całkowitą powyżej 3,5 tony, w tym autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

 

Ewentualnie

 

... za które uważa się także zespół pojazdów, składający się z pojazdu samochodowego oraz przyczepy lub naczepy, o dopuszczalnej masie całkowitej całego zestawu, powyżej 3,5 tony, w tym autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

 

Myślę, że przy tak konkretnym określeniu wszyscy by rozumieli czego przepis dotyczy.

Teraz, dodatkowo się zastanawiam, czy aby nie była celową, taka konstrukcja tego zapisu :niewiem: , tam ostatnie osły :puk: też nie siedzą :hmm::ee::hmm: . Może właśnie chodziło o to, aby sprowokować taką nadinterpretację (zyski) i mieć pewnego rodzaju wymówkę.

Nie będzie dużo krzyków - zapis zostanie, będą spore protesty :drive::przyczepa: - zrobi się poprawkę.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę Wojtku, miałbyś całkowitą rację, gdybyś skonstruował to zdanie w kolejności zielone, pomarańczowe, niebieskie.

(...)

 

Tadek, nie mogłem nic zmieniać, ja tylko zacytowałem fragment odpowiedzi takiej, jaką Ty otrzymałeś.

Nie mogłem więc robić roszad, więc na tak skonstruowanym, oryginalnym wyrażeniu uporządkowałem tok rozumienia a także pozostaję w przekonaniu, że zapis ten jest poprawny.

Zupełnie inna sprawa jest z racjonalnością i interpretacją jego brzmienia Kristofer.

Może jest mniej zrozumiałe ale na pewno po Polsku napisane.

Wątpliwości do prof. Bralczyka proszę kierować :)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że sędzia rozstrzyga w oparciu o przepisy, doświadczenie życiowe, zdrowy rozsądek itd.

 

Akurat zdrowego rozsądku nie ma w tym katalogu :-) Ale niestety jest taki twór jak "intencja ustawodawcy" i to przesądza o przegranej ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna sprawa jest z racjonalnością i interpretacją jego brzmienia Kristofer.

Może jest mniej zrozumiałe ale na pewno po Polsku napisane.

Wątpliwości do prof. Bralczyka proszę kierować :)

 

Tak sobie wymieniamy własne poglądy w tym temacie.

Mam nadzieję Wojtku, że swoją wypowiedzią w niczym Cię nie uraziłem :skromny:

W żadnym miejscu, nie kierowałem moich wątpliwości do Ciebie.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://biznes.onet.pl/setki-kierowcow-w-pulapce-e-myta,18571,4986754,1,prasa-detal

 

nasze przepisy są sprzeczne z unijną dyrektywą z 17 maja 2006 r., której definicja "pojazdu" nie obejmuje aut o DMC poniżej 3,5 ton. Czyli w praktyce aut osobowych i małych dostawczaków wożących na przyczepkach konie, łódki, sprzęt motorowodny czy choćby quada. W Polsce takich kierowców karze się jednak surowo na równi z kierowcami tirów. I to coraz częściej. Jak ustaliła "Rz", w ciągu pierwszych trzech miesięcy obowiązywania e-myta, z górą co szósty z 1422 odwołujących się był kierowcą osobówki z przyczepą. W końcu roku już niemal co trzeci.

 

hmm ciekawe czy jest szansa na zmianę przepisów, pkt zaczepienia jest :hmm:

o ile dziennikarze coś nie pokręcili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa pewnie jest. Tyko czy dziś w dobie szukania pieniędzy Państwo zdecyduje się na taki krok niewiem.gif. Ale jeżeli rzeczywiście niezgodne jest to z przepisami unijnymi to może będą musieli zmienić. Faktem jest, że tylko w Polsce tak kasują.

Na tej samej stronie jest też link do artykułu o przesunięciu czasu wprowadzenia opłat na A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się coś kiedyś zmieni :niewiem: , ale poczekamy na to jeszcze parę lat :oslabiony: .

Chyba, że turyści z Unii będą się burzyć i będą jakieś naciski z samej Unii.

Tylko czy jeszcze znajdą się jacyś zagraniczni turyści, chętni na przejazd przez Polskę lub do Polski :niewiem: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Petek to nie sprzedawac przyczepy?

Bo ostatnio juz postanowilem sie w Polsce pozegnac z karawaningiem.

A ta wiadomosc z gatunku pewniejszych jest czy raczej nie koniecznie, - pytam, bo za samolotowymi wakacjami sie zaczalem rozgladac a przyczepe na strozowke na budowie mialem oddac...

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolego informację tego typu słuszał w radio i padło tam określenie, że liczony będzie sam samochód bez przyczepy kempingowej. Dziennikarz powiedział, że szczegóły można znaleźć na stronie ministerstwa. Czyli jest coś wiarygodnego na rzeczy.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.