Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja troszeczkę odnowię temat opłat.

Mianowicie

Kraj: Słowacja

DMC zestawu pojazdów - ponad 3,5tony

holownik: <3,5t

przyczepa: >750kg

trasa: https://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+73&daddr=Trasa+68&hl=pl&sll=48.947759,21.307983&sspn=2.063593,5.410767&geocode=Femu8QId8xhLAQ%3BFe_q5AIdhmBEAQ&dirflg=ht&mra=ls&t=m&z=9

 

i teraz zaczyna mi sie rozbieżność w relacjach Tirowców, tego co mowią strony internetowe i to co piszą na

1. http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-za-drogi-winiety-na-slowacji-w-roku-2013,samochodem-na-narty,149.html

i to co jest w PDF jako załącznik pobór_słowacja_mapa.pdf

 

Jak się do tego ustosunkować... :)

A już to co jest napisane na http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/slowacja-,1,miesieczna,dla,pojazdow,do,3%2C5,t,0,1,36.html

to ręce opadają..

 

czy kupować winietę czy ryzykować i pchać się jak AM dyktuje używając funkcji bezpłatne :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myto dla tirowców obowiązuje nie tylko na autostradach, stąd rozbieżności , trasą jaką pokazałeś możesz swoim zestawem przejechać bez opłat.

Jeśli jednak zdecydujesz się na autostrady to na ten zestaw musisz mieć dwie winiety.

Jadąc po "niebieskich" drogowskazach zawsze jest bezpłatnie , dopiero "zielone" to autostrada i winiety dla osobówek.

Myto jest tylko dla ciężarówek.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc na południe zawsze wybieram trasę alternatywną do autostrady D1, czyli drogę nr 68 (odcinek Preszów-Koszyce), i jest OK

teraz zmieniam holownik na trochę cięższy, i zestawem będę przekraczał "magiczne 3,5", więc nie wiem jak będzie

zastanawiają mnie znaki na drodze 68:

post-5201-0-36565900-1370200059_thumb.jpg

 

pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te napisy pow 3.5 T Dotyczą masy samego holownika bo przecież normalnie na zestaw pow 3.5 T nie kupujemy Viatoola tylko 2 szt. winietek.

 

A swoją drogą to Słowacy umieją namieszać w przepisach i oznaczeniach jeszcze lepiej niż "nasi"( Autostrady są na zielono a jak chcemy je omijać to trzymamy się niebieskich) porąbany kraj :mlot: .

 

Maćku, pojadę za tobą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są źródłowe wiadomości po polsku od słowackiego zarządu dróg.

Interpretację pozostawiam zainteresowanym.

 

https://www.emyto.sk/c/document_library/get_file?uuid=f8aef32e-7d7c-4fe6-be5a-6ec43a44060c&groupId=10136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek uiszczania opłaty drogowej odnosi się do pojazdów 
samochodowych i zespołu pojazdów o masie całkowitej 
przekraczającej 3,5 tony, przeznaczonych do transportu 
towarów oraz pojazdów umożliwiających przewóz więcej niż 
dziewięciu osób łącznie z kierowcą. 

 

 

Myto "nas" nie dotyczy , dotyczą winiety.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u nich możemy napodkać takie przypadek że chcąc ominąć drogę płatną wprowadzi nas na zakaz powyżej 3,5t.???

Czy są jakieś przepisy, które nakazują ichniejszej GDDKiA aby móc bez opłat przejechać.. :)

 

Pewnie dziwicie się że drązymy temat ale 150km to raptem 2-2,5 drogi, ale za 50km(w jedną stronę) autostrady płacić 14Euro?  to droszkę przesada.

Maćku - szykuje sobie na trasę Słowację napis na bagażniku rowerowym depositphotos_20216851-Follow-me.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u nich możemy napodkać takie przypadek że chcąc ominąć drogę płatną wprowadzi nas na zakaz powyżej 3,5t.???

 

 

na to chyba nikt nie odpowie , ale myślę ,że na drodze krajowej nie ma takich znaków

 

z doświadczenia wiem,że Policja poluje , przykład zjazd na Besenovą , aby skręcić z w lewo bezpłatnej autostrady trzeba było zjechać na ślimak łączący z drogą lokalną , niestety na wjeździe na ślimak był znak drogi płatnej , 300m dalej Policja

 

nie wiem jak teraz bo dawno tamtędy nie jechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz jeżeli nie chcesz mieć przykrych niespodzianek z Policją przejeżdżając przez Słowację to lepiej nie kombinować z winietkami , oszczędność mała a potencjalne koszty duże.

Drogi na Słowacji są z reguły tak skonfigurowane , że na dłuższej przelotowej trasie są odcinki tzw. autostrad ,które podlegają opłatom. Często są to odcinki dróg nawet kilkunastometrowe ,które są płatne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam niektóre wypowiedzi i tak sobie myślę... Każdy z nas chce i wymaga żeby były dobre autostrady, drogi, ale najlepiej żeby były za darmo. Ja też nie jestem zadowolony, że muszę wykupywać winiety, ale jak przekroczę granicę to się cieszę, że jadę po normalnych drogach czy to na Słowacji Węgrzech czy Austrii. Więc jak jedziemy na wakacje to musimy się liczyć z pewnymi kosztami i tyle. No, ale już taka Polaka natura żeby było za darmo...

 

Ja tu nikogo nie oceniam i nie krytykuje jest to tylko i wyłącznie moja ocena.

Najlepszy przykład jest ze Słowenii. Winieta droga jak cholera jechałem pierwszy raz na wakacje właśnie przez ten kraj po jakiś płytach betonowych, a za rok jechałem piękna autostrada nie poznałem tej drogi wiedz z miłą chęcią place żeby było lepiej. U nas drogi są za darmo a jakby każdy, kto przekracza granice zapłacił symboliczną złotówkę to już dawno byśmy dogonili Europę.

 

 

Więc płaćmy i jedzmy bezpiecznie do celu

Edytowane przez John (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John jadąc do Krakowa A4 z przyczepą płacę podwójnie, to samo jest na A1 w kierunku Gdańska w dodatku jak nie płacę za autostradę jakiś chorych stawek to muszę płacić Viatolla czego w wymienionych przez Ciebie krajach które tak podziwiasz nie ma, tak więc nie pisz że chcemy mieć drogi za darmo chcemy płacić normalne stawki a nie złodziejskie .

 

P.S Dodam że płacę podwójnie jadąc z przyczepą kempingową (nie z węglem) niezależnie czy przekraczam 3,5t czy nie.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz jeżeli nie chcesz mieć przykrych niespodzianek z Policją przejeżdżając przez Słowację to lepiej nie kombinować z winietkami , oszczędność mała a potencjalne koszty duże.

Drogi na Słowacji są z reguły tak skonfigurowane , że na dłuższej przelotowej trasie są odcinki tzw. autostrad ,które podlegają opłatom. Często są to odcinki dróg nawet kilkunastometrowe ,które są płatne .

Ale nie opłaca mi się 60zł wywalać na 27km gdzie jadę 15-30min. :)

a skoro są darmowe to dlaczego nie jeździc nimi.. :)

https://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+73&daddr=Trasa+79A&hl=pl&ll=48.545705,21.63208&spn=2.094713,5.410767&sll=48.414619,21.719971&sspn=4.17128,10.821533&geocode=FW0J8gIdghJLAQ%3BFVvq4gIdTXdKAQ&dirflg=ht&mra=ls&t=m&z=8

 

koledzy czy napawdę Słowacja jest takim popie........lonym krajem?? (przyznam że nigdy nie mialem z policjantami do czynienia)

Ale skoro na ich stronie tak mówią to dlaczego nie jechać..

Marzenka ustawiona na omijaj płatne odcinki i autostrady i do przodu

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie opłaca mi się 60zł wywalać na 27km gdzie jadę 15-30min. :)

 

 

koledzy czy napawdę Słowacja jest takim popie........lonym krajem?? (przyznam że nigdy nie mialem z policjantami do czynienia)

 

 

raczej 120 zł ponieważ musisz mieć winiety na holownik + przyczepę 

 

ja jeżdżę głownie przez Żyline i mam winiety bo 200km to autostrada więc nie ma sensu omijać i tracić czas , jeśli masz wszystko OK to policja nie sprawia problemu. Jednak przeładunki itp. nie przejdą , często stoją z wagami.Moim zdaniem gorzej jest w Czechach.

Trasą która podałeś napewno jechałbym bez winiet.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.