Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, jacek00 napisał:

Przecież normalne kamerki nie świecą, a tylko chińskie dziadostwa :P 

Ja planuję taką jak w autach: https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-sony-1280p-fisheye-170-9291372908

@jacek00 to Ty jeszcze nie kupiłeś? ???

 

?

 

moje chińskie dziadostwo JUŻ też nie świeci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajnie się prezentuje i kat 170. Lecz ja chce zamontować wyżej gdzieś na wysokości 170cm i szukam czegoś co przykleję by nie robić dziury w przyczepie. Myślę że lepiej poszukam kamerki bez oswietlenia led

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lukbart napisał:

Fajnie się prezentuje i kat 170. Lecz ja chce zamontować wyżej gdzieś na wysokości 170cm i szukam czegoś co przykleję by nie robić dziury w przyczepie. Myślę że lepiej poszukam kamerki bez oswietlenia led

 

Ja chcę zamontować nad tablicą, jak w aucie. Wyżej nie mam jak, bo nie mam jak puścić kabli, a nie będę wiercił w poszyciu. 

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

@jacek00 to Ty jeszcze nie kupiłeś? ???

?

Nie, ale mam w planach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja chcę zamontować nad tablicą, jak w aucie. Wyżej nie mam jak, bo nie mam jak puścić kabli, a nie będę wiercił w poszyciu. 

Nie, ale mam w planach :P 

Nie masz z tyłu listwy z likszparą na szerokość przyczepy ?  Tak przy okazji to bardzo sobie chwalę kamerę z tyłu przyczepy i monitor nakładany na lusterko wsteczne w aucie, bardzo ułatwia kontrolowanie drogi za zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zamontować pod 3 światłem stopu pod tą listwą

IMG_20210821_131932.jpg

Myślę o takiej kamerce koloru białego, nie będzie tak widoczna jak czarna?

 

Screenshot_20210821_132240_pl.allegro.jpg

Tylko czy będzie dobra widoczność  kąt to 150, ale brak regulacji soczewką. Jak myślicie będzie dobrze pokazywać co jest z za mną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest za Tobą będzie dobrze, ale przy cofaniu - ile masz jeszcze miejsca za zderzakiem to już nie, dlatego ja kupiłem taką na uchwycie obrotową - góra - dół. Co do mocowania, to ja też mocowałem do listwy wkładając baryłki od śrub młoteczkowych w szparę listwy, kabel szedł w tej szparze do boku, następnie wepchnąłem go ostrożnie pod plastiki narożnika i dalej do dołu. Pod przyczepą w peszlu pociągnąłem do zaczepu. Peszel podwieszałem spinkami pod podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk napisał:

Nie masz z tyłu listwy z likszparą na szerokość przyczepy ? 

Tomku, w tych modelach nie ma tych listew.
@jacek00, w sumie można by było spróbować przemycić przewód w otwór z przewodami do trzeciego stopu :hmm:

knaus-sudwind-500-qdk.jpg

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, w tych modelach nie ma tych listew.
[mention=19021]jacek00[/mention], w sumie można by było spróbować przemycić przewód w otwór z przewodami do trzeciego stopu :hmm:
knaus-sudwind-500-qdk.jpg&key=27c821e86a0faba6203c60bd82ade5d6f37064bc257bf06a4c4da37d9c1f4faf
Przewód przemycić się i może da, ale nie chciałem aby za bardzo było widać wystające coś. No i wtedy inna kamerka zdecydowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 16:21, Lukbart napisał:

Jak myślicie czy taki zestaw jest czegoś wart, będzie działał w przyczepce podczas jazdy. Czy te ledy w kamerce świecą ciągle, czy po zmroku? Bo jeśli przy załączonym obrazie to kiepska sprawa gdy podczas jazdy będą święcić w dzień i w nocy

 

https://m.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/tracer-mobimirror-fhd-v2-pro.bhtml?gclid=Cj0KCQjwpf2IBhDkARIsAGVo0D2Ecw_UO_Nj97nJHOSxou-5xn2bWK9J9n1cY0STl9DeoHYRz9N_34waAoBkEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Podobne zakładałem w swoich auto lawetach tylko, że z wyższej półki cenowej. Ogólnie pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
52 minuty temu, diversKRK napisał:

wymieniłeś na coś nowego?

Nie, pisałem w sensie, że nie świecą diody doświetlające bo je zamalowałem. Bo ciągle dosyć mocno świeciły, podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie na kamerką od Garmina BC40.

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/723564/pn/010-01866-12

Można do niej dokupić uchwyty montażowe do ramki tablicy rejestracyjnej

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/597288/pn/010-12669-15

Wadą może być zasilanie bateriami/akumulatorkami. 

Niestety teraz doczytałem.

To urządzenie współpracuje tylko z niektórymi urządzeniami Garmin.

No to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dopytam, czy ma ktoś może pozytywne doświadczenia z kamerami nie wymagającymi wiercenia i kabli tj. Wi-Fi + akumulatory lub baterie?, Wiem że cieżko z zasięgiem (zwłaszcza kiedy przyczepa ma 8 m) jednak może ktoś, coś...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, w79 napisał:

a dopytam, czy ma ktoś może pozytywne doświadczenia z kamerami nie wymagającymi wiercenia i kabli tj. Wi-Fi + akumulatory lub baterie?, Wiem że cieżko z zasięgiem (zwłaszcza kiedy przyczepa ma 8 m) jednak może ktoś, coś...:)

poszukaj na forum - mnóstwo negatywnych doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.