Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie najlepiej zamocować kamerki na przyczepie gdy chce się je wykorzystywać do ułatwienia manewrów. W sprzedaży są takie zestawy jak wyżej prezentowany z czterema kamerami , pilotem i monitorem.Jedna na pewno z tyłu wysoko na mini wysięgniku jak zaprezentowane przez jednego z kolegów. Dwie kamerki po bokach przednich narożników na wysokości ok 1.25 m. skierowane do tyłu. Pozostaje czwarta ale gdzie ?Czy taki układ zdałby egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4ta pod spód :) 
I to całkiem poważnie + elektrozawór najeżdżasz celując z kam i spuszczasz szarówkę bez wysiadania :) 
no może to bardziej dla busa ale i w przyczepach duze zbiorniki szarej ludzie chcą mieć jak widać na forum

Zauważ jednak że nawet na 10 calowym monitorze quatro masz b. mały obraz  co utrudnia - rozważ może monitor 1 lub 2 obrazy i dodatkowe przełączanie 3 i 4 aby mieć obraz sensownej wielkości

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, smok_wawelski napisał:

4ta pod spód :) 
I to całkiem poważnie + elektrozawór najeżdżasz celując z kam i spuszczasz szarówkę bez wysiadania :) 
no może to bardziej dla busa ale i w przyczepach duze zbiorniki szarej ludzie chcą mieć jak widać na forum

Zauważ jednak że nawet na 10 calowym monitorze quatro masz b. mały obraz  co utrudnia - rozważ może monitor 1 lub 2 obrazy i dodatkowe przełączanie 3 i 4 aby mieć obraz sensownej wielkości

Znam kilku co mają kamery pod podwoziem przy odpływie, jednak średnio to się sprawdza - nie da się precyzyjnie zajechać. Ułatwienie to jednak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylot jest z tyłu prawej opony. To koło widzę w prawym lusterku. Jak przejadę nim przez kratkę  to mogę spuszczać. Ale i tak muszę wyjść aby przestawić kulowy zawór.  Potem trzeba odczekać ze 2 min i mogę jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mundek28 napisał:

zestaw ma pilota z możliwością przełączania obrazu z poszczególnych kamer to chyba ten obraz nie będzie mały?

tak nie będzie  za mały jeśli leci to tak ze pilot czy guzik monitora (bo i tak jest) przełacza ale obraz z 1 kamery na monitor   -    tu nie jest mały
Jeśli będzie to tzw quad lub quatro - obraz będzie z 4 kamer jednoczesnie czyli każda kamera 1/4 monitora    -    tu jest mały
Ale takie zestawy też miewają opcje ze możesz wybrać 1 obraz z 4rech i zmieniać kamery jak chcesz    -    tu nie jest mały
Dlatego napisałem żebyśmy gadali o konkretnym modelu - bo są rożne i przeróżne opcje maja :) 

tu masz przykład 4 kamerowego   https://allegro.pl/oferta/4x-kamera-cofania-monitor-9-cali-podzialka-quad-ir-7570140217

ma i podglad na 4 jednocześnie i funkcja aktywacji dla każdego z czterech kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mundek28 napisał:

w zestawie nie ma wyświetlacza , pytanie czy ten zestaw "sumuje" sygnał z czterech kamer do jednego wyjścia czy potrzebny będzie monitor z czterema wejściami ?

warto zapytać sprzedającego żeby potem nie było ze potrzeba dedykowany monitor do tego ;)

osobiście w kamperze mam jedną kamerę podłączoną do radia na androidzie z wyświetlaczem 7" , załącza się automatycznie nawet jak radio jest wyłączone , jestem zadowolony, bo te dodatkowe monitory zawsze mnie denerwowały :rolleyes:

 

kamer na wifi nie polecam, ostatecznie więcej zabawy niż pożytku, raz działa raz nie , z niektórymi telefonami wcale się nie chcą łączyć , mam dwie sztuki , mogę oddać ZA DARMO jak ktoś chce.

 

20200401_135023_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany -  miałem koledze ten własnie podlinkowac jako przykład jak objąć boki bo dobrze pokazane
Ale ja bym tego nie kupił póki bym nie zobaczył jaki obraz to daje, nie chodzi mi o wielkość a o jego jakość
Tak juz mam że jeśli coś kosztuje 2x taniej niż powinno - zapala mi się lampka uważaj żebyś nie płakał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cena jest kusząca w stosunku do 700 a nawet 1400zł.Oczywiście nie ma  służyć do odczytywania numerów tablic rejestracyjnych.Z drugiej strony kamerki cofania takie na tablicę rejestracyjne są też małe a ich cena niewielka a ich obraz jest wystarczający. Dlatego najlepiej kupić rzecz sprawdzoną a ten pierwszy kto kupi będzie testowym królikiem. A może ktoś widział taki zestaw jak on działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1-na ważna sprawa - to nie chodzi o czytanie blach - kamera w pełni pokazuje co jest warta w nocy, w dzień to mniejszy problem i kamery zwykle sobie radzą nawet te 480 - ale tak naprawdę to dopiero noc pokazuje klasę kamery czy rejestratora w którym jest uzyta
żeby czytać blachy w nocy w ruchu to jasny obiektyw i nie 30 a 60fps a to niestety kosztuje

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.