Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.04.2020 o 13:53, Suzu4x4 napisał:

kamer na wifi nie polecam, ostatecznie więcej zabawy niż pożytku, raz działa raz nie , z niektórymi telefonami wcale się nie chcą łączyć , mam dwie sztuki , mogę oddać ZA DARMO jak ktoś chce.

 

 

Ma ktoś jeszcze doświadczenia z takim sprzętem? Potrzebuję córce coś założyć do autka. Ona wiecznie z telefonem jeździ. Chyba to lepsze od zwykłych czujników cofania z buczkiem :hmm:

Teoretycznie to z linku ma jakieś sensowne parametry...

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowa-kamera-cofania-wifi-android-ios-hd-9121260347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że drona od nadajnika wifi nie oddzielają takie przeszkody jak ściany, blacha karoserii, jakiś szkielet przyczepy oraz z reguły nagromadzenie kabli w rejonie umieszczenia nadajnika wifi przy kamerze cofania :) - to chyba na tym polega różnica. Spróbuj czy jak będziesz sterować drona z kabiny samochodu to czy też uzyskasz zasięg 300m? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Ma ktoś jeszcze doświadczenia z takim sprzętem? Potrzebuję córce coś założyć do autka. Ona wiecznie z telefonem jeździ. Chyba to lepsze od zwykłych czujników cofania z buczkiem :hmm:

Teoretycznie to z linku ma jakieś sensowne parametry...

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowa-kamera-cofania-wifi-android-ios-hd-9121260347

i będzie miała zawsze wolny telefon jak będzie wrzucać bieg wsteczny ? nikt w tym czasie nie zadzwoni ? bateria nie padnie ?

wg mnie kamera cofania w telefonie to najgorsze z możliwych rozwiązań , chcesz to oddam Ci za darmo taką samą jak z linku . Nikt chętny się do tej pory nie zgłosił, ale ostrzegam ze szkoda nerwów. testowałem kilka różnych, albo nie działały wcale ,albo były zakłócenia albo działały tylko z jakimiś starymi telefonami. szkoda zdrowia.

Próbowałem na siłę bo bardzo chciałem mieć kamerę w przyczepie ale że miałem nowe auto to nie chciałem się bawić z rozbebeszaniem połowy auta, ciągnięciem kabli, wstawianiem dodatkowego monitora , itd.

na szczęście sprzedałem przyczepę i problem się rozwiązał samoistnie. W Kamperze mam pociągnięty kabel pod zabudową i radio z dużym wyświetlaczem i działa bez zarzutu.

20200615_223042_resized.thumb.jpg.dff39bf1ec911dd7c7eb457d981893ff.jpg

20200615_223105_resized.thumb.jpg.eb631d99dd3365c8116dcdaa54bce38a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, uwex napisał:

Tyle, że drona od nadajnika wifi nie oddzielają takie przeszkody jak ściany, blacha karoserii, jakiś szkielet przyczepy oraz z reguły nagromadzenie kabli w rejonie umieszczenia nadajnika wifi przy kamerze cofania :) - to chyba na tym polega różnica. Spróbuj czy jak będziesz sterować drona z kabiny samochodu to czy też uzyskasz zasięg 300m? 

Latałem z nadajnikiem w samochodzie i nie było problemów, co prawda nie na 300m ale było gdzieś na około 50m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gdyby ktoś chciał połączyć kamerę cofania z radiem 1-DIN , to wyjściem może być JVC KD-X561DBT. Włącza podgląd z kamerki po zapięciu biegu wstecznego, ale za pomocą włącznika na panelu może wyświetlać obraz z kamery w sposób ciągły i działać jako lusterko wsteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kamerkę która włącza wsteczny idzie tak przerobić dokładając prosty wyłącznik który zawsze gdzieś się da umiejscowić

Jeśli 1din to wysuwany ekran inaczej będzie to mało czytelna malizna

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie do filmów. Kombinowałem bo wnękę mam właśnie 1din w sumie umiejscowienie w Jumperze jest ok dla widoczności ale jednak 3 cale jak dla mnie maławo

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem. Są jednak podobne wyświetlacze w lusterkach (może nawet mniejsze) i ludzie sobie chwalą, więc pomyślałem, że do cofania powinno wystarczyć. Akurat w moim aucie radio jest tylko kilkanaście centymetrów poniżej linii wzroku, dlatego liczę na w miarę czytelne informacje z kamerki, choć od niej też dużo będzie zależeć.  Zobaczę jak to będzie wyglądać w praktyce i nie omieszkam podzielić się wrażeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo jest różnych wyświetlaczy od malutkich poprzez lusterkowe do telewizorów np z 4 obrazami z różnych kamer. Spoko można kupić oddzielnie kamerkę/kamerki i wyswietlacz Po prostu trzeba dobrać coś pod siebie. To też kwestia oddalenia, umiejscowienia i wzroku

Ja mam 2ga kamerkę w prawym lustrze zewn patrząca w prawo skos to bardzo przydatne jak stoi się blaszakiem pod skosem na skrzyżowaniu i nie widać przez szybę drzwi bocznych a monitorek mam własnie lusterkowy chyba 4,5 cala z przełączaniem kamer tyle że nie na lusterku i sprawdza się to fajnie default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Melduję się i ja. Po sugestiach @maarec zamontowałem kamerę do budy. Najzwyklejszy i najtańszy zestaw, kamera w ramce na rejestracje, a ekran zakładany na lusterko wsteczne. Kamera podpięta pod światła pozycyjne, ekran kabelkiem pod zapalniczkę. Kabel w budzie puszczony przy ramie i wchodzi do bagażnika do auta, a w aucie pociągnięty progami do lusterka. Jazda z tym duuuużo przyjemniejsza, ja z tych co po lusterkach cały czas rzucają okiem i dzięki kamerze mam lepszą orientację co się dzieje z tyłu. Nawet jak ktoś podjedzie pod sam zderzak. Jedyny minus to po włączeniu świateł włącza się tryb nocny i nawigacja robi czarna i przez to mało czytelna. 
 

ale pomijając to, kamera na budzie to dla mnie must have 

5859B948-5268-4240-ABAE-C1F9B2E2431E.png

AC714649-B0C4-4A86-A459-D3FE214B6142.jpeg

6B513B83-6626-46DF-9F36-956E2F663956.jpeg

9A8839F5-C82D-4A1D-A0CB-DAAA363488E8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a jak masz zrobione połączenie buda-holownik bo rozumiem ,że sygnał poszedł kablem ?

Na dniach dokańczam   swój projekt z kamerką i monitorem . W sumie dwoma monitorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.