Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, djandriu napisał:

Panowie, poczekajmy te 2-3 dni i zobaczymy, jak napisałem wcześniej - najwyżej będę stratny 40zł za te transmitery... Nie zbiednieję aż tak bardzo że na chleb nie będę miał ?

To nie chodzi o 2-3 dni, ale o praktykę z wyjazdów.

Jak pod domem założysz i nie będzie zakłóceń, to może być idealny obraz, ale w trasie może być problem utrzymać jakość. Ważne, że podejście masz z dystansem.

Oby nie było jak na tym filmiku

Kamera cofania w Przyczepie Kempingowej. Czy to ma sens? - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 28.02.2022 o 16:10, lbuster napisał:

W 13 pin tylko jeden kabelek jest wolny, więc trzeba by było robić dodatkową wtyczkę i w przyczepie i w samochodzie :( 

 

Jeden pin powinien wystarczyć ostatnio wymieniałem kamerę w aucie na zamiennik i wygląda, że potrzebuję tylko sygnał z kamery podpiąć osobno, zasilanie już w wtyczce jest masa również i prawdopodobnie to można spiąć z masą sygnału kamery. 

Będę testował to jak się zrobi cieplej, wcześniej miałem dodatkową wtyczkę na kablu wpinana w bagażniku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.03.2022 o 13:54, AA73 napisał:

Jeden pin powinien wystarczyć ostatnio wymieniałem kamerę w aucie na zamiennik i wygląda, że potrzebuję tylko sygnał z kamery podpiąć osobno, zasilanie już w wtyczce jest masa również i prawdopodobnie to można spiąć z masą sygnału kamery. 

Będę testował to jak się zrobi cieplej, wcześniej miałem dodatkową wtyczkę na kablu wpinana w bagażniku.

 

 

Dzisiaj robiłem testy i faktycznie wystarczy podpiąć tylko + i - zasilania oraz sam sygnał video (środkowy chincz).

Niestety wygląda, że  u siebie muszę pokombinować ponieważ chciałem wykorzystać w gnieździe pin12, a tu niespodzianka w przyczepie brak kabla (wiązka jest 12 przewodowa i jego właśnie nie ma), a w aucie mam wykorzystany do rozpoznawania przyczepy i nie mam wolnych pinów. Na dodatek cos mi padło w module haka i nie mam zasilania na 10 pinie po odpaleniu auta a to chciałem wykorzystać do  zasilania kamery. No cóż może wykorzystam jedną z mas akumulatora i tak nie mam w przyczepie.

 

Edytowane przez AA73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, local napisał:

Zawsze możesz podłączyć pod pin 8 i 3 :)

Tylko wtedy kamerka działała by przy cofaniu a idea jest taka, aby kamerka służyła za lusterko wsteczne, które "nie działa" po podpięciu przyczepy ;)

Dla przypomnienia schemat 13 pin

image.png.5dbbbe2631faa4d9bb0893bfde2682de.png

19 godzin temu, jacekzoo napisał:

 a nie możesz się podpiąć pod oświetlenie? ja tak mam u siebie

Czyli jak?  Zasilanie z obrysówek?

Z tym sygnałem wideo po pinie 12, to wydaje się aż zbyt proste, że nikt na to wcześniej nie wpadł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Czyli jak?  Zasilanie z obrysówek?


@filipert

 

Z obrysówek albo z pozycyjnych, zależy gdzie wygodniej się podpiąć. U mnie podpiąłem się do pozycyjnych

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, local napisał:

@AA73 Zawsze możesz podłączyć pod pin 8 i 3 :)

Sprawdzałeś bezpiecznik od 10 ?

Mam , który zasilany jest stałym napięciem i on załącza po wykryciu napięcia powyżej 13 coś tam.

Poszło pytanie do producenta zobaczymy co odpowie.

Z instrukcji wynika że powinien być jeszcze warunek masy na 12 pinie. Co ciekawe podpięcie przyczepy powoduje odpięcie czujników cofania prawidłowo.

9 godzin temu, jacekzoo napisał:


@filipert

 

Z obrysówek albo z pozycyjnych, zależy gdzie wygodniej się podpiąć. U mnie podpiąłem się do pozycyjnych

10 pin wydaje się najlepszy, załącza kamerę tylko podczas jazdy, obrysówki nie działają na światłach dziennych.

11 godzin temu, filipert napisał:

 

Z tym sygnałem wideo po pinie 12, to wydaje się aż zbyt proste, że nikt na to wcześniej nie wpadł...

 

Ja wpadłem ale mój moduł wykorzystuje wszystkie piny :-(. Co ciekawe dedykowane moduły nie korzystają z niego.

A nawet w bagażniku rowerowym w wtyczce mam zmasowany fabrycznie pin12. Moduł, który mam wykrywa również podpięcie przyczepy po rezystancji żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie. Ale u [mention=19021]jacek00[/mention] działają

 

 

Ale ja włączam światła i jadę na światłach

Dokładnie. U mnie świeci się cała przyczepa, włącznie z podświetleniem tablicy gdzie podpiąłem kamerkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AA73 napisał:

Mam , który zasilany jest stałym napięciem i on załącza po wykryciu napięcia powyżej 13 coś tam.

Poszło pytanie do producenta zobaczymy co odpowie.

Z instrukcji wynika że powinien być jeszcze warunek masy na 12 pinie. Co ciekawe podpięcie przyczepy powoduje odpięcie czujników

 

Dzisiaj testowałem z samą wtyczka i moduł działa tzn po podaniu masy na 12 i odpaleniu auta jest napięcie na 10. Muszę sprawdzić czy w wtyczce przyczepy jest 12 podana na masę. W takim razie zostałomi albo dorobić drugie gniazdo na zewnątrz ( to w bagażniki jest nieporęczne i klapa uszkadza przewód) albo wykorzystać masę od ładowania chyba 13. 

Edytowane przez AA73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
39 minut temu, DariuszM napisał(a):

A gdyby tak zrobić gniazdo w zderzaku ze i łączyć przewodem mikrofonowym?

https://cbpawex.pl/pl/p/Przedluzacz-spiralny-mikrofonu-4pin-prosty/2556

Ten zestaw mam i naprawdę daje radę:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-cofania-bezprzewodowy-hd-kamera-lcd-4-3-11166097412

Niepotrzebne żadne dodatkowe kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DariuszM napisał(a):

A gdyby tak zrobić gniazdo w zderzaku ze i łączyć przewodem mikrofonowym?

https://cbpawex.pl/pl/p/Przedluzacz-spiralny-mikrofonu-4pin-prosty/2556

Musi być gniazdo jak chcesz przewodowo.

Gdzie będzie to sprawa wtórna, ale jak na zewnątrz, to koniecznie hermetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Koledzy,

co myślicie o zamontowaniu kamery 360 stopni do przyczepy? Na poniższym filmie przykład. 

Zauważyłem, że na najpopularniejszym chińskim portalu aukcyjnym sa takie zestawy za około 2000zł. 

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.