Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Hu Su napisał(a):

Cześć Koledzy,

co myślicie o zamontowaniu kamery 360 stopni do przyczepy? Na poniższym filmie przykład. 

Zauważyłem, że na najpopularniejszym chińskim portalu aukcyjnym sa takie zestawy za około 2000zł. 

H

Robi wrażenie ?

To jest na kablu?

Ile tam kamer trzeba zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Cześć Wam. Czy są wśród Was osoby, które doświadczyły, widziały lub słyszały z pewnych ust, jak sprawdza się bezprzewodowa kamera cofania zamontowana na tyle przyczepy, a nie na  kamperze. Interesuje mnie tylko sprawa cofania, a nie widoku podczas jazdy. Czytałem, że opinie o bezprzewodowych kamerach są złe. Czy znaczy to, że podczas cofania w ogóle nie ma żadnego obrazu, czy są to inne wady? Mi osobiście wystarczy abym widział (w byle jakiej jakości) czy jest jakaś przeszkoda, w którą mogę uderzyć (słup, samochód, rower, człowiek itp.). Podzielcie się swoją wiedzą, bo jestem ciekaw. Mój zestaw jest długi - 13 metrów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ostatnio pytałem w firmie, która zajmuje się montażem takowych i podszedłem z koncepcją "zapytam, polecą mi najdroższy model, ale dowiem się przynajmniej, że można". Usłyszałem, że jednak nie. Po pierwsze zakłócenia. Na tej odległości może i dałoby się tego uniknąć, ale jednak w czasie jazdy to są elementy ruchome i może się zdarzyć, że coś przesłoni ścieżkę sygnału i mamy np opóźnienie rzędu pół sekundy. W cofaniu może to być bardzo znaczące. Ale najciekawsze, co mi facet powiedział, że najlepsze z czym się spotkał to fakt, że podczas cofania na parkingu przy markecie właściciel zobaczył obraz z kamery z innego pojazdu. Akurat złapał lepszy sygnał z tamtej kamery. Przy cofaniu może się okazać, że w trakcie manewru nagle Ci się przełączy na inną kamerę, albo pojawi się opóźnienie. Tymi kilkoma przykładami skutecznie mnie zniechęcił do kamery bezprzewodowej na przyczepę. Na razie myślę o przewodowej, ale mam obawy co do montażu na nowej przyczepie, więc czekam na "wenę twórczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepce zamontowałem kamerę bezprzewodową.  Po dwóch, trzech wyjazdach dołączyłem przewód. I to się sprawdza.  Nawet jak zamontowałem nadajnik przed przednią szybą cepki a odbiornik w bagażniku auta system się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalc3

Swoim wpisem o kamerce bezprzewodowej skutecznie mnie zniechęciłeś do zakupu. Dzięki.

Czy można by wykorzystać fabryczną kamerę cofania auta wraz z monitorem w ten sposób, aby nawet jakoś manualnie (wtyczką) przełączać na kamerę zainstalowaną na przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cezarypl napisał(a):

@Michalc3

Swoim wpisem o kamerce bezprzewodowej skutecznie mnie zniechęciłeś do zakupu. Dzięki.

Czy można by wykorzystać fabryczną kamerę cofania auta wraz z monitorem w ten sposób, aby nawet jakoś manualnie (wtyczką) przełączać na kamerę zainstalowaną na przyczepie?

jak fabryczna kamera to może nie być to takie proste.

najtaniej i najpewniej dołożyć kamerę i np dodatkowy wyświetlacz  zakładany na czas jazdy z przyczepą np na lusterko wsteczne :

image.png.fd304170573d5789c58a9d46c432ee03.png

 

chyba że masz w fabrycznym radiu wejście VIDEO RCA to wtedy musiałbyś spróbować podpiąć pod nie zewnętrzną kamerę  może by poszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4

Auto mam leciwe, 2012 r. Jest fabryczne radio z kamerą w klapie bagażnika. Nigdy tego radia nie wyrywałem z kokpitu i nie wiem czy ma gniazdo RCA. Myślałem, aby za pomocą wtyczek, mogą być RCA,  tylko podmienić kamery.

Gniazdo do przyczepkowej kamery umieścić w okolicy haka samochodu. Zresztą przy haku będę miał gniazdo (Anderson) z osobną instalacją do ładowania akumulatora hotelowego na kablach 10mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcecie mieć to bezprzewodowo, to jedyne co może mieć sens to kamera IP, po drodze router wi-fi w przyczepie z dostępem do internetu) i smartfon w samochodzie. Jak używam awaryjnie w ten sposób jednej z kamer na elewacji w domu - idealnie pokazuje mi czy mijam się z ogrodzeniem - miejsce niewidoczne ani w kamerze cofania od kampera, ani w lusterku - a wjazd mam aktualnie pod dużym kątem i bardzo wąski.

oczywiście po latach jeżdżenia zestawem dalej bardzo polecam kamerę cofania w tablicy rejestracyjnej + kabel dobrej jakości - nie ten z zestawu ! plus taki model :

https://allegro.pl/oferta/monitor-cofania-w-lusterku-wstecznym-12v-24v-13107788117?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5rGuBhCnARIsAN11vgSnfSM7ztvgSaWqJdqimsnCEvGj-zbxHyhZclkGKCAZo0YRDM8ATpwaAh4mEALw_wcB

jakość tego zestawu jak niespełna 300zł będzie idealna.

do tego tego typu kabel - https://allegro.pl/oferta/ugreen-kabel-przewod-mocny-audio-stereo-2x-rca-2m-chinch-dobra-jakosc-13498125995

u mnie dostępny w hurtowniach elektrycznych od ręki w dowolnych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś użyć gopro? Oczywiście nie na stałe ale tylko na manewry parkowania. Po wifi. Jak będę przy przyczepie na wiosnę to spróbuję. Jako inwestycja bez sensu ale jak koś ma to szybka akcja na złączkę, bądź magnetycznie i po sprawie. Nie jestem tylko przekonany czy wifi przeleci przez metalowe 7m przyczepy i kolejne 5 auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PeeN napisał(a):

A próbował ktoś użyć gopro? Oczywiście nie na stałe ale tylko na manewry parkowania. Po wifi. Jak będę przy przyczepie na wiosnę to spróbuję. Jako inwestycja bez sensu ale jak koś ma to szybka akcja na złączkę, bądź magnetycznie i po sprawie. Nie jestem tylko przekonany czy wifi przeleci przez metalowe 7m przyczepy i kolejne 5 auta.

Mam go pro i też o tym myślałem ale jakoś mi się nie chciało testować. Druga sprawa mam rybią łuskę na tylnej ścianie i jakbym chciał klei uchwyt do kamerki to odpadnie. Ale trzeba będzie w końcu w tym roku to przetestować jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.