Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja zdecydowałem się na zamontowanie routera 4G w środku przyczepy blisko dyszla.

Mam lokalną sieć WiFi z gsm do smartTV, do kamery kablem sieciowym podłączę kamerę IP zewetrzną DAHUA fisheye 180 stopni.

Zasięg WiFi jest super, dzięki czemu jak podłączę telefon w aucie do sieci lokalnej przyczepy mam podgląd z kamery zamontowanej pod trzecim światłem stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto bylby w pełni zadowolony z bezprzewodowych

 

Natomiast jeszcze jeden aspekt kamer kąt widzenia, miejsce montażu i ustawienie np. moja w busie zamontowana na 3cim stopie na dachu owszem załatwia sprawę tyłka ale nie da rady robic za lusterko wsteczne.

U mnie na busie problemu widocznosci za pojazdem i z cofaniem raczej nie ma bo lustra boczne sa fest i bardziej na nie cofam niz na kamerkę jedyny problem w blaszaku to brak widoczności w prawo przy prawoskręcie jak nie ma jak dobrze sie ustawić i to tez załatwię kamerką w prawym lustrze.

Natomiast jesli ktos chce żeby kamerka robiła za lusterko wsteczne a nie tylko pilnowała tyłka to musi kombinować inaczej niż ja default_smile.png

 

Ja zdecydowałem się na zamontowanie routera 4G w środku przyczepy blisko dyszla.

Mam lokalną sieć WiFi z gsm do smartTV, do kamery kablem sieciowym podłączę kamerę IP zewetrzną DAHUA fisheye 180 stopni.

Zasięg WiFi jest super, dzięki czemu jak podłączę telefon w aucie do sieci lokalnej przyczepy mam podgląd z kamery zamontowanej pod trzecim światłem stop.

 

 

Na pewno jakość sprzetu i mądra instalacja ma duze znaczenie i poprawia sprawę ale czy musiałeś kiedyś cofać przy duzym transformatorze ? default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 14:50, smok_wawelski napisał:

Nie znam nikogo kto bylby w pełni zadowolony z bezprzewodowych

Pytanie czy w przypadku tych bezprzewodowych ktoś testował jakieś porządne (a więc i droższe modele) i był niezadowolony? Bo to że najtańszy chińczyk bezprzewodowy za 2 stówki będzie słabo działał to można się domyśleć.

Tutaj gość montuje i testuje Auto Vox W7 i fajnie to działa z tego co widać. Tylko to zestaw za ok 200E. Na amazonie ma ocenę 4.4 na 5  z ponad 1500opinii, więc nieźle.

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, lekko coś tam tnie, ale on wyprzedza tira z prędkością 80-100km/h więc pare klatek jak zgubi to robi się to widoczne, pytanie czy to mocno przeszkadza w zastosowaniu "obserwacyjnym" w czasie jazdy normalnej do przodu. Bo podczas cofania myślę że może być to pomijalne.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem na forum, to problemem jest wielka skrzynia z aluminium która dzieli kamerę od odbiornika w metalowej skrzyni.

Do tego dochodzi mnóstwo przypadkowych zakłóceń sygnału zewnętrznych.

Wszyscy którzy próbowali polegli.

Ale może nie doczytałem, albo się nie objawił  i jest ktoś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, podłącze się do tematu, zależy mi aby obraz z kamery do auta był przesyłany bezprzewodowo, zamierzam kupić zestaw jak na zdjęciu ale nadajnik od kamery umieścić w bakiście, a odbiornik w bagażniku samochodu...

Sądzicie że na odległości 2 metrów będzie to działać dobrze ? 

Screenshot_20220228-104601.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Jak masz już kabel w kufrze i bakiście, to co stoi na przeszkodzie połączyć je?

No właśnie to połączenie to będzie ostateczność ?

Kupiłem to w takiej konfiguracji jak na foto, najwyżej będę w plecy 40zł za te transmitery jak nie będzie działać ?

Screenshot_20220228-143837.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Jak masz już kabel w kufrze i bakiście, to co stoi na przeszkodzie połączyć je?

W 13 pin tylko jeden kabelek jest wolny, więc trzeba by było robić dodatkową wtyczkę i w przyczepie i w samochodzie :( 

5 godzin temu, djandriu napisał:

Sądzicie że na odległości 2 metrów będzie to działać dobrze ?

Bakista to z reguły plastik, więc problemów z ekranowaniem nie powinno być. Samochód ma szybę, więc może będzie to stabilnie działać. Próbował bym umieścić transmiterek jak najbliżej szyby.

Ogólnie podoba mi się Twój pomysł i będę kibicował - sam bym sobie coś takiego zamontował. Daj znać, jak się będzie to zachowywało oraz jak możesz podaj link do tych elementów, co kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomek515 napisał:

Wszedłem w dwa losowe ogłoszenia w jednym jest że 13m zasięgu w drugim że 16-20. No to te dwa powinno mieć napewno. 

Zasięg może i mieć, ale czy będzie widać co jest na obrazku. 

Polecam cofnąć się np. tutaj, mnie przekonuje doświadczenie innych użytkowników.

Ale może kolega podzieli się pozytywnym zaskoczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczekajmy te 2-3 dni i zobaczymy, jak napisałem wcześniej - najwyżej będę stratny 40zł za te transmitery... Nie zbiednieję aż tak bardzo że na chleb nie będę miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.