Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, jacekzoo napisał:

to jak mam zestaw 12m to co 4 takie kable mam dac? ? 

Musisz mieć dwa kable. Jeden w aucie i drugi w przyczepie. Po środku złączkę lub odpowiednio dobrane końcówki męskie i żeńskie. Kup kabel 2x 8 lub 10m i rozetnij po długości. Tak będzie ekonomicznie.

Podlinkowany kabel ok. Te z zestawu są do bani. Ja kupuję w hurtowni, da się pomacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lepiej by było zakupić dobry przewód na metry i zalutować metalowe wtyczki.  Jak będziesz prowadził przewód to warto aby monitor miał własne zasilanie i kamera własne. Nie wykorzystuj do tego celu przewodu zespolonego, czasem potrafią wchodzić zakłócenia z alternatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie znalazłem coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32898636963.html?spm=a2g0o.detail.1000013.3.293266d0fX0CVK&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.128609.0&scm_id=1007.13339.128609.0&scm-url=1007.13339.128609.0&pvid=a836d142-8886-4c08-bdc2-df50722fcea4

wygląda całkiem zacnie, idealnie by było wykorzystać te kamery oprócz cofania, również jako wideorejestrator z nagrywaniem, jak sądzidzie jest to możliwe? Może nawet gdzieś jest tylko w ali znaleźć nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leslaw_rzeszow napisał:

Panowie znalazłem coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32898636963.html?spm=a2g0o.detail.1000013.3.293266d0fX0CVK&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.128609.0&scm_id=1007.13339.128609.0&scm-url=1007.13339.128609.0&pvid=a836d142-8886-4c08-bdc2-df50722fcea4

wygląda całkiem zacnie, idealnie by było wykorzystać te kamery oprócz cofania, również jako wideorejestrator z nagrywaniem, jak sądzidzie jest to możliwe? Może nawet gdzieś jest tylko w ali znaleźć nie mogę :)

Wszystko się da tylko pytanie czy chcesz w to inwestować. Do tego analogowy mały rejestrator i po kłopocie. Ale z punktu ekonomicznego....NIE NIE NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do kamer WiFi nie mam zaufania, Kapitan Przyczepa testował kiedyś jakąś tańszą kamerę wifi na zestawie i nie wyszło to zbyt dobrze:

Ja raczej będę szedł w przewodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezarr napisał:

No właśnie chodzi o zasięg aby było cokolwiek widać ?

jakość będzie gorsza niż po kablu. Zdecydowanie polecam rozwiązania na kablu. Kamera w ramce tablicy rejestracyjnej to niespełna 30zł + ekran jakieś 160zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy już mają zamontowane i używają.Jak jest z widocznością tylnych narożników przyczepy ,czy są widoczne i czy można przy manewrowaniu określić ich odległość od przeszkód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, norton napisał:

Kapitan Przyczepa testował kiedyś jakąś tańszą kamerę wifi na zestawie i nie wyszło to zbyt dobrze:

a ja nie mam zaufania i smieszy mnie kapitan przyczepa
wielu moich kumpli jeździ czy to duzymi czy małymi - każdy kto miał wifi psioczył i  przekładał na drut
warto tez zainwestować w ciut lepszą kamerke i monitopr sensownej rozdzielczości
u siebie na busie  daje 3x na drut + tył i prawe lustro i spód :) 

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Jak jest z widocznością tylnych narożników przyczepy ,czy są widoczne i czy można przy manewrowaniu określić ich odległość od przeszkód?

powiedziałbym ciężkawo - samych narożników nie zobaczysz, musisz jednak manewrować trochę na wyczucie
jak chcesz tak zrobić to monitor quad albo przełączny i 3 kamery tak to realnie wyglada    - sprawdzone z naczep
może jak pokombinujesz dobrze to 2-ma cały tyłek obejmiesz

5 godzin temu, maarec napisał:

Kamera w ramce tablicy rejestracyjnej to niespełna 30zł + ekran jakieś 160zł

Marku tak średnio to w tym widać - to są zabawki które fakt może i wystarczą ale też przy kacie 180st nawet winkli nie obejma a jakość obrazu mizerna owszem filmu sie na tym nie oglada więc od bidy starczy :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry juz nie mogłem edytnąć
Kolejny temat dla budy - przedumać jaki widok sie woli - ja osobiście wolę na busie z góry a nie z poziomu tablicy rej - większość moich kumpli tez tak montuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Mam pytanie do kolegów którzy już mają zamontowane i używają.Jak jest z widocznością tylnych narożników przyczepy ,czy są widoczne i czy można przy manewrowaniu określić ich odległość od przeszkód?

Nie, narożników nie widać. Odległość jako tako widać, najlepiej jak wystaje bagażnik rowerowy. Wtedy cofam na 10cm do przeszkody.

11 minut temu, smok_wawelski napisał:

sorry juz nie mogłem edytnąć
Kolejny temat dla budy - przedumać jaki widok sie woli - ja osobiście wolę na busie z góry a nie z poziomu tablicy rej - większość moich kumpli tez tak montuje

Trzeba przemyśleć. Przeważnie do zderzaka łatwo kable przepuścić. Wyżej trudniej. Po zamontowaniu rowerów w pokrowcu może być problem z widocznością.  Ja kamery używam jadąc, nie tylko przy manewrach. Idealnie widać osła na zderzaku, którego lustra nie obejmują. Dla mnie te 7cali przy cofaniu zdecydowanie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.