Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.05.2019 o 23:55, maarec napisał:

wiesz, śmigam tak minimum 5 lat i widzę :). Sprzęt ciekawy i do tego działa - jest nakładany na zaczepach, na szybko, można używać tylko na czas holowania kiedy lusterko środkowe jest zbędne. Wtyczka też tam jest przy lusterku - jedna, więc w 30 sekund montaż / demontaż. Ja kupiłem sztukę na próbę, drugą kupie dla dzieciaków do oglądania bajek i zamontuje jakoś do sufitu - fajnie dekoduje filmiki.

 

A jaką masz kamerkę w ramce? Ciekawe czy dałoby radę poodpiąć to do monitora w aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik w tych sprawach, za radą Marka zamówiłem ten zestaw Zobacz ofertę: ZESTAW KAMERA W RAMCE led MONITOR 7' na LUSTERKO https://allegro.pl/oferta/zestaw-kamera-w-ramce-led-monitor-7-na-lusterko-7690053717?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te lusterka nie za bardzo ograniczają widoczność do przodu?

Jacka nie zasłania jeszcze tak bardzo (długość ~250mm, wysokość ~107mm, grubość ~22mm )

849f29064156959a6cdd369ea7c6

natomiast Marka już zdecydowanie większe, choć nie ma podanych wymiarów:

43bfb58c4856b3644e453a9da850

 

jednak Marka ma parę ciekawych funkcji, których nie ma Jacka lusterko.

No i zastanawiam się, jak w leasingowym aucie puścić sygnał przez gniazdo 13 pin. Czy to nie będzie za duża ingerencja? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Markowe przez te swoje funkcje ponoć się wiesza, moje proste z cepa robione, to tylko do ,,paczania,, w tył :) 

ja robię bardziej mobilnie, mam dwa holowniki, do dyszla od budy zrobie na stałe a od dyszla puszczę kabel gdzieś bokiem albo górą przy podsufitce, żeby łatwo było zdjąć i przełożyć do drugiego auta. 

 

W zasadzie tego nie potrzebuję, ale taka zabawka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, moje potrafi się zawiesić - np nie chcieć wyłączyć. Generalnie działa w nim wszystko. Wymiar jest ten sam, to ta sama obudowa.

nic nie zasłania, przynajmniej w dużym aucie nie ma to znaczenia.

Kable pod podłogą przyczepy, jak auto leasingowane czy tez nie chcemy dziurawić to kabel chinch (dobrej jakości z systemów audio  - gruby) przepuszczamy przez podłogę w bagażniku - każe auto ma zaślepione gumką otwory. Nikogo z leasingu czy serwisu to interesować nie będzie. Zasilić ekran można z zapalniczki 12V, a kamerę cofania ze świateł pozycyjnych budki czy też oświetlenia ramki, tylko wtedy jedziemy min na pozycyjnych światłach aby kamera działała.

Ja mam całą instalację pod podsufitką, montuje tylko monitor na lusterko i za 10 sekund jadę z kamerą. Wtyczki przy dyszlu i haku warto chować w miejsce suche, czy jakieś opakowanie - dłużej podziałają. U mnie całość chowa sie za zaślepką haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

od dyszla puszczę kabel gdzieś bokiem albo górą przy podsufitce, żeby łatwo było zdjąć i przełożyć do drugiego auta. 

A nie prościej (lepiej) zrobić dwie stałe instalacje w samochodach i nie bawić się w przepinanie instalacji pomiędzy samochodami? :hmm:

7 minut temu, maarec napisał:

Wymiar jest ten sam, to ta sama obudowa.

Na powyższych zdjęciach wygląda to inaczej ;)

8 minut temu, maarec napisał:

nic nie zasłania, przynajmniej w dużym aucie nie ma to znaczenia.

No ja mam raczej małe auto, może nie będzie źle :niewiem:

10 minut temu, maarec napisał:

jak auto leasingowane czy tez nie chcemy dziurawić to kabel chinch (dobrej jakości z systemów audio  - gruby) przepuszczamy przez podłogę w bagażniku - każe auto ma zaślepione gumką otwory. Nikogo z leasingu czy serwisu to interesować nie będzie.

Tylko że ja chciałbym puścić sygnał video przez wtyczkę/gniazdo 13 pin, z tego co pamiętam są tam dwie wolne linie. Dzięki temu przy podłączaniu przyczepy wkładasz tylko wtyczkę 13 pin i koniec roboty. Muszę się przyjrzeć, jak to jest u mnie zrobione w aucie i czy dam radę wcisnąć tam dwie dodatkowe żyły.

14 minut temu, maarec napisał:

Zasilić ekran można z zapalniczki 12V,

Jedyne wyjście, tak aktualnie robię z kamerą ;)

15 minut temu, maarec napisał:

kamerę cofania ze świateł pozycyjnych budki czy też oświetlenia ramki, tylko wtedy jedziemy min na pozycyjnych światłach aby kamera działała.

Taki mam plan. U mnie po podłączeniu budki automatycznie się zapalają pozycyjne. 

I tutaj mam pytanie. jak to jest z tymi lusterkami. Czy jak takie lusterko/monitor jest wyłączone, to jak przyjdzie do niego sygnał video to się włączy i wyświetli obraz z kamerki? Chciałbym, aby lusterko było lusterkiem a po podłączeniu budy automatycznie wyświetlił się obraz z kamerki. Może za dużo wymagam? :puk:

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

W zasadzie tego nie potrzebuję, ale taka zabawka ?

Ja także, ale fajnie by było mieć podgląd do tyłu w czasie jazdy i nawet przydatne by było podczas cofania z budą :ok:

A patrząc na cenę tych zabawek, to chyba warto się trochę pobawić i upgradeować swój zestaw :hehe: Idzie zima, będzie czas na dłubaninki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

nie prościej (lepiej) zrobić dwie stałe instalacje w samochodach i nie bawić się w przepinanie instalacji pomiędzy samochodami

I chyba tak zrobię, przyjdzie zestaw, zobacze co i jak i będę dziubał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością obrazu? Ostatnio w 101napraw na TVTurbo montował podobną kamerkę do busa. Mowił że tym razem kupił jakiś zestaw na 600 zł i o niebo lepiej jest z jakością obrazu niż w montowanej wcześniej za 200 zł. Były zdjęcia w nocy z tej kamerki i ..... super to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ... Coś tam widać. W dzień jakość prawie HD, tablice rejestracyjne widać. 

Miałem kiedyś przez gniazdo 13 pin. Mogą wejść zakłócenia. Potrzeba będzie konwerterów wtyczek bnc/skrętka.  Wpięcie chincha zajmuje sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32748686755.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.153720eb2LunS4&algo_pvid=6b96e15e-26be-4213-b01b-c6f5d41aa32b&algo_expid=6b96e15e-26be-4213-b01b-c6f5d41aa32b-19&btsid=f912a3fa-a94f-4a09-a6af-57969cb81f03&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55 mam takie i chwalę, nagrywa na raz przód i tył a podgląd jest albo przód albo tył albo to  i to.Dodatkowo czujnik wstrząsu który po wykryciu ruchu/wstrząsu wysyła zdjęcie o ile ma sim w sobie, n wybrany tel z aplkacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob a czy w twojej wersji jest możliwość podłączenia dwóch kamer ? Potrzebuje do auta i przyczepy nie jednocześnie .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.