Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

dla  widoczności optymalnym wykonaniem byłby kij z pół metra wystajacy w tył z dachu budy i na nim kam - ale to utopia
oczywiście że 7 cali wystarczy - to nie film a  zgrubny wskaźnik
No i to co napisałeś - cofam do....     kamery sa w dwu wersjach z liniami pomocniczymi i bez choć większość  mamy konfigurowalne - na tył linie wg mnie pomocne

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minutes ago, maarec said:

Trzeba przemyśleć. Przeważnie do zderzaka łatwo kable przepuścić. Wyżej trudniej. Po zamontowaniu rowerów w pokrowcu może być problem z widocznością.  Ja kamery używam jadąc, nie tylko przy manewrach. Idealnie widać osła na zderzaku, którego lustra nie obejmują. Dla mnie te 7cali przy cofaniu zdecydowanie wystarczy. 

Ja kamerkę będę instalował jako rejestrator + podgląd co się dzieje za przyczepą w czasie jazdy jako alternatywa dla lusterek (oczywiście lusterka też będą bo muszą) i raczej w ramce tablicy. Do manewrowania w terenie to na kamerę cofania nie liczę, a raczej na podpowiedzi załogantów rozstawionych w odpowiednich miejscach :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, norton napisał:

raczej na podpowiedzi załogantów rozstawionych w odpowiednich miejscach :-)

jeden szczegół trza ich mieć :)  moja pani pomimo wielu zalet jest antytalent komunikacyjno drogowy - już przy budzie  musiałem liczyć tylko na siebie
stąd teraz przy busie dla mnie absolutnie konieczna kamerka w prawym lustrze :) bo niby pamietam ale..........
zresztą to rozwiązanie robi sie juz bardzo popularne 

powiedzmy szczerze - przy małej lekkiej budzie  to szybciej odepniesz i wtoczysz niz wmanewrujesz :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mundek28 napisał:

Mam pytanie do kolegów którzy już mają zamontowane i używają.Jak jest z widocznością tylnych narożników przyczepy ,czy są widoczne i czy można przy manewrowaniu określić ich odległość od przeszkód?

Ja mam. Widzę cały zderzak mojej cepki. Obraz po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wystarcza aż nadto  własnie dlatego pytałem jaka i jak zamocowana
Busiana mocowana podobnie na Jumperze  na poziomie dachu w H2 - przy 120st widzi ok 20cm poza winkiel - to jest ten patyk co pisałem tylko krótszy :) 
Twoja jest zamocowana jak na busie z małym wysięgiem w tył - teraz ok to realne aczkolwiek  przy Twojej szerokiej przyczepie chyba tak na styk bo kamera jednak jest niżej - szału obok winkli chyba nie będzie a budka trochę inaczej ciofa niż bus ale nie przesadzam to mozna narysowac a Ty wiesz najlepiej jako użytkownik z doswiadczenia  - wg mnie  tak umieszczona kamerka to niewątpliwie dobre o ile nie najlepsze  rozwiązanie dla przyczepy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AdamH napisał:

Około 110 stopni.  Na szybko mnie mam lepszych zdjęć.

IMG_5114.JPG

IMG_4016.JPG

fajny patent, w sumie na logikę taka kamera zamontowana u góry będzie widzieć lepiej. Jedyny minus to rowery, ale Ty nie masz tego kłopotu. Powiedz mi czy widzisz na ekranie co się dzieje 4-5 - 7 metrów za przyczepą czy patrzy pionowo w dół i widać dosłownie 2m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie meczyć sie trygonometrią - kartka papieru w skali ściana budy i oko 110st i wiesz gdzie widzisz :) 
Jeśli kam kolegi widzi winkle zderzaka to taka sama odległość Marku widzi za budą -  kąt kamera ma dookólny czyli będzie na glebie widziec ca 1,5m za pzryczepą bo gleba nizej od zderzaka
Biorąc od osi kamery w pionie ten kat 110st jest dzielony przez 2 wiec realnie widzi katem 55st od oka w kierunku na glebę drugie 55st niespecjalnie nas interesuje bo patrzy na plecy budki. Jeśli na drodze patrzenia kamery w kącie od pionu 55st znajdą się rowery to przesłonią widok gleby - dlatego pisałem o utopijnym długim kiju :)  istnieje mozliwoś w wielu kamerach odchylania patrzenia oka kamery  od pionu - to pomaga minąc rowery i patrzeć dalej  i trzeba sobie to narysowac lub ustalic doświadczalnie - albo poczekac na odp Kolegi z realu  ale będzie to też zależne w przypadku innych kamer bo oka nie odchylaja sie jednakowo a mniej klub wiecej w róznych kamerach :)  Ja w busie ustawiam tak aby widzieć winkle zderzaka auta bo nieraz parkuje na ciasno a wstępny dojazd na duże lustra nie problem -  jak założę bag. rowerowy na wyjazd zapewne odchylę nieco oko aby minąć rowery i patrzeć dalej 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę gdzieś do chyba 10 m.  Mógłbym ustawić dalej ale światła jadących z tyłu oślepiają. Tak jak w nisko umiejscowionej kamerze. Ja mam ciągły obraz a nie tylko jak wrzucę wsteczny. Wrzuć wsteczny jak stoisz w nocy na światłach, nic do tyłu nie widzisz jeżeli ktoś za tobą stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta: Hau Hau Hau

spoko bedzie widziec - popierniczyło mi sie z dzieleniem kata - wystarczyło narysować - przepraszam

kam110.jpg

kam110kor.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewni jednooczna. Mogę się mylić co do 110 stopni ale chyba na pewno nie więcej niż 130.  Pudełko wywaliłem  -  chyba. Przy moim bajzlu w garażu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Panowie osobiście od wielu lat używam kamerki bezprzewodowej,nigdy nie zawiodła mnie......kręć mocno w lewo!!!! co robisz? mówiłam kręć w lewo!!! zawsze jest szerokokątna ,kąt widzenia 360 stp.Marka Kamery ŻON osobisty,zasilanie  ciągłe,pojemność dysku nie ograniczony.To jest dopiero idealna kamerka,ba mało tego zawsze i wszędzie mam ją ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, AdamH napisał:

Mogę się mylić co do 110 stopni ale chyba na pewno nie więcej niż 130. 

Ja się Adam pomyliłem dzieląc katy we łbie  - wystarczyło namalować i wsio jasne    już sprostowałem z nieudolnym malunkiem -  - przepraszam Koledzy pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł a nie przy optyce :blagac:

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.