Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zastanawim się nad kamerą cofania z wyświetlaczem w lusterku wstecznym.

Generalnie chodzi tylko o cofanie a nie oglądanie filmu z za auta. Ale też opcja zakładania dodatkowego lusterka słabo mi pasuje :(

 

zakupiłem właśnie taką z lusterkiem :hmm:

ponieważ często sam podpinam różne przyczepy i stwierdziłem że mi się przyda a nie chciałem montować dodatkowego wyświetlacza więc wybrałem opcję z lusterkiem. na razie pierwsze testy wypadły pozytywnie, jak zamontuje na stałe to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki. To pokaż jeszcze ten zestaw wifi :-)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabla od kamery do monitora nie potrzebowałem, bo użyłem zestawu wifi. Kamerkę podłączyłem pod zasilanie świateł tylnych. Przy takim rozwiązaniu kamera załącza się dopiero jak załączę światła. Jak ktoś posiada światła dzienne, to może decydować kiedy obraz tira w lusterku ma go denerwować :)

 

 Jeśli można spytać jak wchodziłeś z kablami do środka - dziura w przyczepie czy gdzies kolo światła czy może z pod przyczepy? Zawsze prowadzenie kabli "bezprzewodowych" najbardziej drażni zwlaszcza jak trzeba wiercic. Ty dałeś nisko - więc można (chyba) cos poczarować a ja chciałem dać na górnej listwie czyli pod dachem. I jakos nie mam pomysla jak to zrobic bezinwazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej przyczepie udało mi się całość kabli i nadajnik wifi upchnąć w otworze od lampy podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do tej lampy podłączyłem również zasilanie kamery i nadajnika.

Gdybym miał zainstalować kamerę wyżej, to też bym miał zagwostkę. Rozważałem zrobienie uchwytu do kamery ( wygiętej blaszki) i umieszenie, przyskrzynienie uchwytu tylnym oknem. Przy takim rozwiązaniu z kablami nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W swojej przyczepie udało mi się całość kabli i nadajnik wifi upchnąć w otworze od lampy podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do tej lampy podłączyłem również zasilanie kamery i nadajnika.

Gdybym miał zainstalować kamerę wyżej, to też bym miał zagwostkę. Rozważałem zrobienie uchwytu do kamery ( wygiętej blaszki) i umieszenie, przyskrzynienie uchwytu tylnym oknem. Przy takim rozwiązaniu z kablami nie ma problemu.

Mógłbyś napisac jaki to model kamery? Link padl

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BEZPRZEWODOWY 2.4G zestaw KAMERA cofania MONITOR 7

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6649907243

 

Ja kupiłem to. Sporo kosztuje ale działa i montaż zajął mi mniej niż godzinę. Żadnych kombinacji ani problemow, po podaniu napięcia jest obraz i tyle.

Kamerę umieścilem bezpośrednio nad tablicą rejestracyjną i zasiliłem z jej oświetlenia. Monitor powiesiłem na wewnętrznym lusterku, a kamerę skierowałem tak, aby obejmowała też drogę za przyczepą, dzięki temu mam "normalne" lusterko, co genialnie się sprawdza podczas jazdy.

Monitor zasilany z gniazda zapalniczki, więc montaż/demontaż zajmuje 5 sekund.

 

W zestawie jest też dodatkowa antenka na magnes z przewodem 3 metry, ktorą podpiąłem do monitora i wystawiłem na dach samochodu. Poprawia przekaz, bo o ile na postoju i przy manewrowaniu działało super, to przy prędkości już obraz szarpał i potrafiło zrywać połączenie zupełnie jakby wiatr zdmuchiwał wifi.

Edytowane przez konradviper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli chciałbyś obserwować jakiś wkręt, czy się nie odkręca w czasie jazdy, to czemu nie ;)

Kamery inspekcyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają inne zastosowanie, niż tytułowa kamera z tego wątku.

Pomijam już masakrycznie niską rozdzielczość, ale obiektyw tej kamerki nie pozwoli na sensowną obserwację czegokolwiek, co jest od niego oddalone bardziej, niż kilka cm. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim Espace uruchomiłem kamerkę cofania podłączona do monitora nawigacji na pulpicie kierowcy. Niby najtrudniejsze prace wykonałem i utknąłem w tym miejscu na zdjęciach. Może ktoś z kolegów ten problem rozwiązał w Espace lub ma jakąś propozycję. Chodzi mi jak przejść kabelkami z karoserii do tylnej klapy. Kamerka nad tablica rejestracyjną jest już zamontowana. 

Pytanie :

- czy da rady przeprowadzić 3 kabelki  1  przez łącznik osłona gumowa 2 z karoserii do klapy ?. Trochę tam jest ciasno ;(

- jak zdjąć osłonę tapicerki plastikowa 3 ? Wystarczy tą jedną, prawą.

Reszta to by był już mały pikuś ;)

 

Następnym krokiem będzie druga kamerka zamontowana na tyle cepki. Pomysł już mam.

post-3850-0-23393500-1504459373_thumb.jpg

post-3850-0-91710800-1504459393_thumb.jpg

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poradziłem sobie i tak to wyszło. Jeszcze pobawię się w ustawienie kamerki, powinna być bardziej w dół aby widać było hak.

Teraz kolej na cepkę. Czekam na kamerkę..

 

post-3850-0-29923300-1505465450_thumb.jpg

post-3850-0-69488400-1505465475_thumb.jpg

post-3850-0-33332100-1505465497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.