Skocz do zawartości

Organizacja "kociołkowa" WSPÓLNA RODZINNA KOLACJA.


100pa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widząc te różne przepisy kulinarne i dość liczną ilość kucharek i kucharzy :) a na zlocie szykuje się niezła wyżerka , coś z tym postanowiłem zrobić i po rozmowie z dyrektorem ośrodka , który zapewni nam odpowiednią ilość stołów.

W ostatnim czasie na terenie ośrodka zrobiono nowe alejki wyłożone płytkami ( zniknął asfalt) i na jednej z alejek szerokości 6 m ustawimy stoły nawet do długości 40 m :-] by się wszyscy zmieścili , zrezygnowałem z ławek , bo każdy z nas jakieś krzesełka , foteliki wozi ze sobą.

I związku z tym robimy wspólną rodzinna kolację przy jednej z alejek.

Czy co wieczór, czy tez jeden wybrany wieczór kwestia ustalenia.

Jeśli będzie zainteresowanie taką kolacją ( kolacjami) zaklepie odpowiednią ilość stołów nawet powyżej 40 m długości.

Na zlocie w Warce było nas za dużo do pełnej integracji i myślę , że nadrobimy to właśnie przy takiej wspólnej kolacji w Sławie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stołów nawet powyżej 40 m długości.

 

 

Kurde, ale się naobieram tych pyrów :):-]

 

Michał, kto na kolacje pyry gotuje?

Będą kanapki. :):-]

 

[ Dodano: Sro 02 Gru, 2009 15:55 ]

a jeszcze można zrobić na obiad zupę owocową, na drugie danie kompot i coś do popicia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Przepis na plendze ( plyndze) :

 

składniki:

 

pyry

jajo

olej

sól

jeszcze lepsze są te placki na smalcu i gdy doda się cebuli i pieprzu

 

[ Dodano: Sro 02 Gru, 2009 16:05 ]

Na zlocie w Warce było nas za dużo do pełnej integracji i myślę , że nadrobimy to właśnie przy takiej wspólnej kolacji w Sławie.

Wirku

w Warce był nas tyle ile trzeba - nie było alejki i stołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 metrów x 2 = 80m . To daje miejsce dla 120 osób. Ale to mniej wazne jest. Na Serkową jajecznicę będzie trzeba ok. 1000 jajek. Z autopsji wiem że przybędzie ponad 250 osób. Do 3 jajek trzeba ok. 5 dkg słoninki . To daje 15 jej kilogramów. Do średniej patelni jajków tych wchodzi około 20 . 10 minut smazenie i wychodzi prosty rachunek ze Serek bedzie to jojcył przez 8,5 godziny. Licząc przerwy na pociągniecie złocistego napoju / a garnuch Ci u Serka dostatni , miarowy / , zejdzie mu z tym około doby. Temu na czterdziestym metrze radzę zabrać suchy prowiant bo moze zemrzeć z głodu z językiem przyssanym do blatu !

 

To żarty ! Takie SF ble , ble . W Sandomierzu też pociągnelismy sznur stołów. Przecież kazdy może swojego małego grilka postawić za siedzeniem i pichcic do woli. Był takze duzy gril przywieziony przez Kolibra . Węgiel kazdy przynosił do wspólnego pieczenia . Samo wszystko wyjdzie ! A wyjdzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lepsze są te placki na smalcu i gdy doda się cebuli i pieprzu

 

Ale to są już placki bieszczadzkie , mazurskie czy nadmorskie , a nie plendze , owszem są też pyszne ale te nasze poznańskie są cieńsze i bardziej kruche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek

Na Serkową jajecznicę będzie trzeba ok. 1000 jajek.

Jestem w trakcie załatwiania petardy która za nas te jajka na jajecznicę przysposobi.

100pa

te nasze poznańskie są cieńsze i bardziej kruche.

Poznanioki niech robią swoje bo są na swoim terenie. W Bieszcadach jedliśmy pierogi bryzgane bo tylko tam potrafią je bryzgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznanioki niech robią swoje bo są na swoim terenie.

 

Sława jest w województwie Lubuskim , poprzednio w Zielonogórskim , nie była w Wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek

Sława jest w województwie Lubuskim , poprzednio w Zielonogórskim , nie była w Wielkopolsce.

Czy to coś zmienia, że Poznaniacy mają najbliżej i w Sławie czują się jak u siebie?

 

 

Fakt nic to nie zmienia czują się w Sławie jak ryba w wodzie , zresztą nie tylko Poznaniacy tam dobrze się czują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.