Skocz do zawartości

Idzie nowe - Weinsberg CaraOne 550QDK - prośba o Wasze opinie.


gggorskyyy

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, jacekzoo napisał(a):

Nie zgodzę się, ja zawsze jadę z włączonym ogrzewaniem bo faktycznie nagrzeje się powietrze w pół godziny, ale materace, kołdry i poduszki są wyziębione i żadna przyjemność w takich się kłaść

Dodałbym jeszcze jeden drobny szczegół - jak grzeję w trakcie jazdy, to mam przynajmniej te 16 stopni, nawet jak się wyziębi od podmuchów. A przy tej temp, mogę sobie przenieść szybko dzieciaka z samochodu do przyczepy i normalnie korzysta z toalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 30.11.2023 o 21:40, gggorskyyy napisał(a):

Planu jakiegoś sztywnego nie ma, chcemy się wybrać gdzieś między świętami a sylwestrem, lecz będziemy raczej szukać okienka pogodowego i plany zapadną na 2 dni przed wyjazdem:) Napewno będzie to PL. 

To super plan...

My od wielu lat mamy podobny ( w tym czasie).

Tyle że my jedziemy nad polskie morze i tam się świetnie bawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Misio napisał(a):

To super plan...

My od wielu lat mamy podobny ( w tym czasie).

Tyle że my jedziemy nad polskie morze i tam się świetnie bawimy.

Są pewne okresy kiedy planujemy, ale zazwyczaj staramy się tylko obrać kierunek główny a resztę spontanicznie dobierac. Zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. W tym roku też lecicie nad PL może po świętach? Na dziko czy na kemping ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy wyjazd naszym weinsbergiem właśnie się rozpoczął ? i do tego nasz pierwszy z życiu jesienno-zimowy wyjazd, więc lekki stres jest.IMG_20231228_122500.thumb.jpg.d2286d16d20f3ef3e3a04ab3d9f78ab6.jpg?

Edytowane przez gggorskyyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krótki, bo 3 dniowy wyjazd Naszą nową cepką za Nami:)
Do tego był to pierwszy jesienny/zimowy wyjazd w naszej karierze karawaningowej, wcześniej jeździliśmy od kwietnia do końca września. Kilka spostrzeżeń po wyjeździe:)


Jesteśmy mega zachwyceni ilością miejsca w środku, przyczepa i w środku i z zew jest ogromna. Liczba schowków i półek naprawdę mega duża, połowę z nich mieliśmy pustą :) 
Łóżka piętrowe - super sprawa przy dzieciach, nie trzeba rozkładać co chwilę lóżka do spania. 
Ogrzewanie chodzi bardzo sprawnie, w przyczepie przy temperaturze zewnętrznej w okolicach 0-3 stopni, przy piecu ustawionym na lekko powyżej 3 było cały czas 22 stopnie, więc mega fajnie. 
Toaleta i prysznic - dzieci kąpaliśmy w środku a nie na polu i naprawdę można się spokojnie wykąpać pod tym prysznicem, muszę tylko firankę trochę dostosować, żeby przylegała bardziej do ściany. Myślałem dać rzepy do niej i na dole obciążenia żeby ją dociążały do brodzika. 
 

Mover nieoceniony, bez niego było by ciężko ustawić tak przyczepę jak się chce. Mover to był najlepszy zakup. P1 jest naprawdę moim zdaniem mocny. Obok ktoś ustawiał obelinkiem i gorzej pchał jego przyczepę a była mniejsza.  

Prowadzenie - na długość trzeba uważać, bo to 5.7m bez dyszla i to czuć, ze jest długa. Ale szerokość 2.3 naprawdę względem mojej poprzedniej która miała 2.15 nie robi różnicy. Ogólnie przyczepa jedzie stabilniej niż moja poprzednia i to pewnie za sprawą dobrego wyważenia, bo tu większość ciężkich rzeczy jest na osi(lodówka, woda, mover, klima, aku) i pewnie zawieszenia z amortyzatorami przy kołach. W poprzedniej nie było takich amorów. 
Mondeo 2,0 TDCI 163Km daje radę, ale moim zdaniem to totalne minimum do niej.  

IMG_20231228_131202.jpg

IMG_20231228_131236.jpg

IMG_20231228_145136.jpg

IMG_20231228_180439.jpg

IMG_20231228_192632.jpg

IMG_20231230_141809.jpg

IMG_20231230_141842.jpg

Edytowane przez gggorskyyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gggorskyyy napisał(a):

Mover nieoceniony, bez niego było by ciężko ustawić tak przyczepę jak się chce. Mover to był najlepszy zakup. P1 jest naprawdę moim zdaniem mocny. Obok ktoś ustawiał obelinkiem i gorzej pchał jego przyczepę a była mniejsza.  

Na czym polega gorsze pchanie :] :sex: ? Wolniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomii napisał(a):

Na czym polega gorsze pchanie :] :sex: ? Wolniej? 

Prostuje - chodziło o to, że widać było, że mój P1 szybciej się przemieszcza i na trawie lepiej dawał radę, z większą łatwością:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, gggorskyyy napisał(a):

Prostuje - chodziło o to, że widać było, że mój P1 szybciej się przemieszcza i na trawie lepiej dawał radę, z większą łatwością:) 

No P1 jest szybszy, a Obelink jest jednym z najwolniejszych :) Cena natomiast rekompensuje tą wadę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Tamten kolo ze słabszym moverem pewnie miał wieksze TV i na innym forumie pisze o rekompensacie... hehehe 

 

Hehe nie miał. Rozmawialiśmy chwile i jego była około 200kg lżejsza. Ogólnie każdy mover jest fajnym rozwiązaniem:) Mówię, to ja, ten który 3 lata jeździł przyczepą o realnej wadze 1150kg bez movera:) Tu byłoby już ciężko czasami manewrować ze względu na długość i masę( spokojnie 1400kg). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się śmieję przeca... :-)

 

Ale fajnie by bylo jakby na zlocie start przyczep na moverach zrobic i miejscowki w pierwszej linii do jeziora i w drugiej... ale by był ubaw i do tego bronki z kija bez ograniczenia dla pilotow movera :-)

Mój Mover to mi zgłasza błąd i wyświetla na monitorze na fejsie :-(

że już nie pcha...

i zebym sobie sam popchał jak taki jestem hej do przodu...

a miał Mover miec gwarancje 25 lat... tak teściówka mówiła..

Zostało mi jakieś 3 tyg gwarancji i dupa Mover ani w te ani we wte... 

Leży i paczy... a ja się zaczynam Go bać tego Movera... hehehe  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powitać ponownie wszystkich:) 

Mały Update - dzisiaj wleciała markiza workowa. Wybór padł na workową z kilku powodów:
1) Nie chciałem montować na dachowej, bo cena i waga,
2) Cena na + 
3) Waga na +
4) Szybkość montażu workowej,
5) Chcieliśmy spróbować markizy, bo poprzednio jeździliśmy z przedsionkiem który się szybko rozkładało(mała przyczepa) i w razie jakby markiza się Nam nie sprawdzała to workową się szybciej sprzeda niż dachową,

Kolor niestety chciałem szary, ale jednak cena sprawiła, że wleciała niebieska. Znalazłem nową praktycznie niewiele droższą od używanych - 2000zł brutto z dostawą a w zestawie jest dodatkowa noga i rafter.  Nie widziałem sensu dopłacać około 800zł do szarej, a w realu ten kolor jest trochę jaśniejszy niż na foto:) 

Także, zostaje czekać na pierwszy wyjazd wiosenny i testy:) 
 

IMG_20240227_141101.jpg

IMG_20240227_155834.jpg

IMG_20240227_141140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Poproszę o namiary na sklep/sprzedawcę, może i ja coś dobiorę pod siebie :-)

GoMarketPL24 można u nich na stronie, a ja zdecydowałem się na zakup na allegro na ich profilu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.