Skocz do zawartości

Wszystkie drogi prowadzą do ... - [RELACJA] z Włoch 2023


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do domu, to i na forum wypadało by wrócić. Co mogę powiedzieć - wypoczęty jestem. Nie miałem jakoś zajawy nadużą ilość zdjęć, nie zawsze telefon miałem pod ręką, ale na relację wystarczy. Więc co - zaczynamy:
Startujemy jak to zawsze ostatnio - w piątek po robocie. Karta "na zakładzie" żony odbita (ja już nie bardzo pracowałem) i o 16:00 ruszamy z domu. Po drodze zakupy ostatnich rzeczy w Decathlonie, szybkie jedzenie w McSyfie i 22:00 jesteśmy w Mszanie. Camperpark pełny (sam jestem zły, że propsowałem to miejsce, bo powoli zaczyna być dla mnie niedostępne ze względu na swoją popularność :]) , więc przestawiamy się na parking za remizę - gdzie śpimy sami. Pierwsze 400 km za nami.

IMG_20230707_163228.jpg

IMG_20230707_222041.jpg

Po 6:00 rano, na parkingu za remizą zaczynają pojawiać się pierwsze samochody. 
IMG_20230708_064348.jpg

Pogoda jest typowo wakacyjna. Nie ma na co czekać, poranna toaleta i lecimy na Orlen wykorzystać wakacyjne bony.

IMG_20230708_071244.jpg

6,25 za litr do tego wchodzi bon z KDR -40 groszy. Może zabrzmię trochę jak mój dziadek ale jest "taniej niż przed wojną" :hmm:. Nie ma jednak się co podniecać - ogień na tłoki.
Jeszcze przed 8:00 wjeżdżamy do Czech przez które przeskakujemy z jednym postojem.
IMG_20230708_081514.jpg

Przed 11:00 jestem już na pierwszym dużym parkingu ASFINAGU w Austrii: https://goo.gl/maps/6yMNcpK7Lf29hjdR9

IMG_20230708_105707.jpg

IMG_20230708_113558.jpg

Na grupach FB Bartek Ryś i inni robią nie wiadomo jakie halo, z tego że zestawy, stają na miejscach dla dużych. Oczywiście ja wszystko rozumiem, że limitowany czas pracy, że zakazy dla dużych itp. Nie dajmy się jednak zwariować! Mamy takie samo prawo do odpoczynku, prawo do bezpiecznego zaparkowania. Nikt z nas nie "podkrada" tych miejsc po to żeby kierowcom zawodowym utrudnić życie. No ale może za poważnie jak na relację...
Idę po wodę :]. Stara, zasłużona konewka, która trafiła w moje ręce razem z Fendtem :hehe:. Sławku @Cathay czy Ty ją jeszcze pamiętasz :] ? Konewka jest najlepsza na wszystko! Więc uzupełniam braki, po porannym prysznicu. 

IMG_20230708_110536.jpg

Dalej Wiedeń i zaczynają się podjazdy. Gorąco, gorąco się robi B)

IMG_20230708_132317.jpg

Na górze, zjeżdżamy spokojnie odpocząć:
IMG_20230708_134014.jpg

IMG_20230708_134301.jpg

Kolejne kroki to tankowanie w Wolfsbergu na OMV (1,535 za litr ON) https://goo.gl/maps/9wRFpY2H3ZFTXV3U7 , szybki obiad i zakupy w Hoferze

IMG_20230708_155741.jpg

Oczywiście nie ma przejazdu przez Alpy bez deszczu:
IMG_20230708_175859.jpg

Zawsze się jaram tym widokiem:
IMG_20230708_181810.jpg

Robienie kilometrów dobrze idzie. 18:30 wjeżdżamy do Włoch. Oczywiście jak to u makaroniarzy - wszędzie na MOPach zapchane, ale na tyłach można się jakoś "przytulić":
IMG_20230708_190642.jpg

IMG_20230708_190406.jpg

No i tak jeszcze przed 21:00 udaje nam się dotrzeć do znanego nam już wcześniej MOPu w okolicach Wenecji. Plan na dziś wykonany. Spokojnie myjemy się, szykujemy do snu i zastanawiamy się co robić z kolejnym dniem. Florencja czy Piza :hmm: ? Jest sobota a w Rzymie mamy rezerwację dopiero od poniedziałku. 
IMG_20230708_212129.jpg

 

cdn.

IMG_20230708_191616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

42 minuty temu, Tomii napisał(a):

Idę po wodę :]. Stara, zasłużona konewka, która trafiła w moje ręce razem z Fendtem :hehe:. Sławku @Cathay czy Ty ją jeszcze pamiętasz :] ? Konewka jest najlepsza na wszystko! Więc uzupełniam braki, po porannym prysznicu. 

Ha ha ha jak miło :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wajcha z Grecji przełożyła się ewidentnie na Włochy:D

No ale ja też zasiadam, zwłaszcza, że już uczestniczyliśmy w niezbyt pozytywnych przygodach z tego wyjazdu, a związanych z miejscem, na którym 1 odcinek relacji się póki co zakończył (o ile dobrze pamiętam, a pamięć już zawodna w tym wieku...):D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Wszędzie jest tak samo, pewnie w Polandji też jest opcja na taką przygodę...

Pewnie tak, ale w relacjach z Włoch takie wątki zdarzają się wyjątkowo często. Moi znajomi na ten przykład mieli przygodę z włamem do osobówki w zeszłym roku na parkingu "strzeżonym" w Mediolanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zasiadam, choć już pewnie miejsca w pierwszym rzędzie nie będzie to najwyżej w drugim siądę ;)

14 minut temu, pjetko napisał(a):

Kolejna relacja... niedługo nie warto będzie samemu jeździć, bo tutaj można wszystko zobaczyć :-]

E tam. Każdy coś ciekawego od siebie dołoży i będzie więcej pomysłów co w swojej podróży wykorzystać. Ja już od @lbuster trochę się zainspirowałem teraz jeszcze @Tomii i będzie jak znalazł na wiosnę w przyszłym roku :].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Zajmuje miejsce koło Ciebie :) … zawsze będzie łatwiej o konstruktywną krytykę :palacz: …:pub:

Siadaj, ale nie krytykuj, bo będziesz :banned: Ale poimprezować sobie możemy :pub::D

Godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

Ja już od @lbuster trochę się zainspirowałem

Do usług :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 12:41, lbuster napisał(a):

Siadam w pierwszym rzędzie jako pierwszy :winner:

Sebastian honorowe miejsce było dla Ciebie zarezerwowane :yes:

W dniu 24.07.2023 o 16:28, Marcin T napisał(a):

Ciekawe czy będzie wiaderko :-]

Ale ono już jest (trzecie zdjęcie od góry - parking w Mszanie)!!! Cały czas czekam na kontakt od ludzi z działu marketingu tego producenta farb. BECKERS to mogła być WASZA reklama :].

Dobra nie podliczyliśmy km. Więc do parkingu mamy praktycznie równo 1300 km.

Głucha noc, noc głucha :sleep:. Pisałem już wcześniej, ale może nie każdy trafił na wątek . Streszczając to co tam jest. Spaliśmy w przyczepie zamknięci fabrycznym zamkiem + dodatkowym prostym "ryglem". Amatorzy cudzej własności, chcieli wejść i poprzeglądać sobie co mamy w szafkach. No i o ile z zamkiem sobie poradzili profesjonalnie, to prosty rygiel ich na całe szczęście zatrzymał. Więc noc mieliśmy trochę przerwaną, choć co dziwne, byliśmy tak zmęczeni że po całym incydencie, mimo skoku adrenaliny, żona zasnęła po 30 minutach, ja przez 2 godziny czuwałem, aż w końcu też zasnąłem. Parking o 8:00 nie wyglądał na pusty, choć sporo tych większych aut, nad ranem ruszyło.

IMG_20230709_075922.jpg

Wieczorem, poprzedniego dnia, zastanawiałem się czy Florencja czy może Piza. Uważałem że Piza nie do końca nam po drodze i nadkładać 150 km, aby pobyć tam jeden dzień, może niekoniecznie warto. Po całej tej akcji, stwierdziłem jednak że camping w Pizie tani :hehe:, blisko z niego do wieży i nie ma się co zastanawiać. O 12:30 wjeżdżamy na Camping Village Torre Pendente 

IMG_20230709_123714.jpg

wybieramy miejsce w cieniu
IMG_20230709_143107.jpg

i jako że jest ponad 36C idziemy z dzieciakami na basen

IMG_20230709_133022.jpg


Około 16:00 idziemy wrzucić coś na ząb i zrobić niewielkie zakupy. Zachodzimy też obejrzeć katedrę i wieżę. 
IMG_20230709_160448.jpg

IMG_20230709_160657.jpg
 

 Po tym krótkim spacerze wracamy na camp. Wejście na wieżę mamy wykupione na 21:30. Szkopuł jednak w tym że nie możemy iść tam całą rodziną. Zwiedzanie jest dozwolone dla dzieci od 8 lat i nasza najmłodsza Zuza się niestety nie łapie. Więc po powrocie wieczorem na Plazza del Duomo, ja z Zuzią idę na lody (okazuje się że wcale nie jest łatwo kupić tu lody o 21:00), a reszta wspina się na wieżę w promieniach zachodzącego słońca.

IMG_20230709_205133 (1).jpg

My mamy selfiaka i powód żeby tu wrócić. 

IMG_20230709_205018.jpg

 

Do przyczepy wracamy przed 23:00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Wszystkie drogi prowadzą do ... - [RELACJA] z Włoch 2023

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.