Skocz do zawartości

Wszystkie drogi prowadzą do ... - [RELACJA] z Włoch 2023


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Noc bez klimy, za to przy otwartych wszystkich oknach. Budzą mnie rozmowy turystów z camperparku idących do komunikacji miejskiej. Jak zawsze w takich chwilach, słabo się czuje z tym że ktoś może być przed nami :D. Taka jakaś życiowa ambicja. Budzimy więc dzieciaki i zaraz po porannej toalecie, kupujemy bilety na komunikację miejską na recepcji camperparku (1,5 euro za bilet 100 minut, nasze dziewczynki jeżdzą gratis) i idziemy na najbliższy przystanek. Google podpowiada że możemy jechać i autobusem i tramwajem. Niestety nie odjeżdżają one z jednego miejsca. Wybieramy tego dnia tramwaj:
IMG_20230712_091422.jpg

Tramwaje w Rzymie to jakieś nieporozumienie <_<. Brudne, stare, nie wiadomo kiedy przyjedzie. Nie chciał bym jakoś zadzierać nosa, czuć się lepszy czy coś, ale takimi "śmietnikami" u nas w kraju jeździłem ostatnio chyba w czasach LO. Jak już tramwaj przyjechał i się wpakowaliśmy do wagonu to okazało się że kasownik nie działa. Przeskakiwaliśmy więc na najbliższym przystanku do innego wagonu, aby podjąć próbę znalezienia działającego kasownika. Taki Rzymsko-Włoski bałagan i nieład. 

Jak już tramwaj linii Roma Giardinetti, dojechał do stacji końcowej, przesiadamy się w autobus. W autobusach jest już w miarę po europejsku i nawet chodzi klima. Wysiadamy w okolicach pałacu prezydenckiego i wybieramy miejsce na śniadanie. Po drodze udaje się zobaczyć fontanny di Trevi i wrzucić monetę prawą ręką przez lewe ramie.

 IMG_20230711_102004.jpg

Co można zjeść na śniadanie w Rzymie? Oczywiście panini. Te smakują całkiem dobrze z widokiem na świątynie Hadriana (świątynie nie sfociłem)

IMG_20230711_105109.jpg

Śniadanie zjedzone więc idziemy na Plac Wenecki. Zdjęcia zupełnie nie oddają, ale wszystko to jest ogromne. 
IMG_20230711_113345.jpg

Słońce grzeje więc chowamy się w kościele Gesu:
IMG_20230711_121008.jpg

IMG_20230711_121844.jpg

no a jak już ochłonęliśmy to idziemy do Panteonu. Siadamy na tyłach i kupujemy bilety online.
IMG_20230711_130349.jpg

IMG_20230711_140800.jpg

IMG_20230711_134640.jpg

Słońce i ciepło daje się we znaki. Dlatego wykupujemy bilety do autobusu który obwozi nas po całym mieście (w autobusie dostajemy słuchawki z e-przewodnikiem).
IMG_20230711_161037.jpg

W autobusie spędzamy ponad godzinę. Robimy pełną pętle i wysiadamy pod mostem św. Anioła.

IMG_20230711_165537.jpg

Stąd już prosta droga do Watykanu.

IMG_20230711_172304.jpg

IMG_20230711_172401.jpg

Bazylika Św. Piotra - zdjęcia zupełnie nie oddają tego majestatu jaki czuć wewnątrz.
IMG_20230711_173510.jpg

No i jeszcze rzut oka na okno 

IMG_20230711_180221.jpg

Wychodząc z Watykanu jemy obiad i na camperPark docieramy tuż przed zachodem słońca. Człowiek w takiej chwili marzy tylko o zimnym prysznicu. Czas na regeneracje bo bilety do Koloseum czekają. W tramwaju byliśmy kilka minut po 9:00, do przyczepy wracamy o 20:30. Dzieciaki padają z nóg.
IMG_20230711_202517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomii napisał(a):

wysiadamy pod mostem św. Anioła.

Bardzo chcieliśmy, ale na to nam zabrakło czasu, a raczej sił.

11 godzin temu, Tomii napisał(a):

Bazylika Św. Piotra - zdjęcia zupełnie nie oddają tego majestatu jaki czuć wewnątrz.

Robi wrażenie, u nas już było zamknięte :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Wszystkie drogi prowadzą do ... - [RELACJA] z Włoch 2023

Mam apetyt na podróż po Włoszech ale czekamy jak nasza najmłodsza latorośl będzie miał przynajmniej 5 lat. Obecnie ma 2.5 i po wypadzie do Zadaru dzieci wyleczyły nas z zwiedzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie wkleić, więc daje tutaj. Ciekawy,włoski, kemping -first row i świetny dojazd z autostrady, tuż przed francuską granicą;).Pełny wezeł sanitarny, a do tego zachód słońca jak rzadko kiedy...

20230722_202042.jpg

20230722_202132.jpg

20230722_201927.jpg

20230722_202013.jpg

20230722_210500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 15:54, w79 napisał(a):

Nie wiedziałem gdzie wkleić, więc daje tutaj. Ciekawy,włoski, kemping -first row i świetny dojazd z autostrady, tuż przed francuską granicą;).Pełny wezeł sanitarny, a do tego zachód słońca jak rzadko kiedy...

Nie no proszę Cię, ja tu w Rzymie 7 poty wylewam a Ty nie wiesz gdzie więc więc tu ? Tak nawet bez pinezki? Co to ma z Rzymem wspólnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał(a):

Nie no proszę Cię, ja tu w Rzymie 7 poty wylewam a Ty nie wiesz gdzie więc więc tu ? Tak nawet bez pinezki? Co to ma z Rzymem wspólnego?

Tak, przepraszam, biję się w pierś-zasugerowany tytułem.A miejscówka może być po drodze do Rzymu, przecież tam prowadzą wszystkie drogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - jesteś sam sobie winien - za długie pauzy robisz pomiędzy kolejnymi relacjami!:P

Nie udawaj już, że tak ciężko pracujesz, że nie ma czasu na dalsze odcinki...:P

Dajesz Gościu!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zulos napisał(a):

Tomek - jesteś sam sobie winien - za długie pauzy robisz pomiędzy kolejnymi relacjami!:P

Nie udawaj już, że tak ciężko pracujesz, że nie ma czasu na dalsze odcinki...:P

Dajesz Gościu!!:D

Robotę jakoś odgrzebałem, ale żona stwierdziła że brak dzieci w domu wykorzystamy na remont ?. No ale malowanie skończone, listwy przypodłogowe pomontowane, jutro tylko przeniosę meble i ... Można po dzieciaki jechać ?. No a tak poważnie, jutro wpadnie kolejny dzień relacji a może i dwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

Robotę jakoś odgrzebałem, ale żona stwierdziła że brak dzieci w domu wykorzystamy na remont ?. No ale malowanie skończone, listwy przypodłogowe pomontowane, jutro tylko przeniosę meble i ... Można po dzieciaki jechać ?. No a tak poważnie, jutro wpadnie kolejny dzień relacji a może i dwa ?

Czy ten remont bez dzieci nie skończy sią aby czasem zwiększeniem dochodów o kolejne 800+??:D

Nie no - już limity ładowności cycepy chyba wyczerpaliście:D

Czekamy w takim razie na kolejne zaległe odsłony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.