Skocz do zawartości

Osobowy bus do przyczepy 2000 DMC po roku 2020


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, glomir napisał:

A nawiasem mówiąc to tam jest ten sam napęd (diesel 2,0 177 KM Peugeota i skrzynia automat Aisin) jak w czworaczkach.

To dlaczego w Fordzie ograniczają na tej automatycznej skrzyni przyczepę do 1000kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, glomir napisał:

A nawiasem mówiąc to tam jest ten sam napęd (diesel 2,0 177 KM Peugeota i skrzynia automat Aisin) jak w czworaczkach.

Ford ma chybą inną skrzynię (nie wiem jaką) ale ma 6b a nie 8b.

23 minuty temu, filipert napisał:

To dlaczego w Fordzie ograniczają na tej automatycznej skrzyni przyczepę do 1000kg?

Też jestem ciekawy, ale przyczyna może być nie koniecznie techniczna, tylka jakas głupia homologacyjno proceduralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 12:39, glomir napisał:

Hej, 

Mam jednego z czworaczków, a konkretnie Citroena Spacerourera (pozostałe: Opel Zafira, Peugeot Traveller, Toyota Proace).

7 osobowy. Diesel, 180 KM, moment obrotowy 400 Nm, automat Aisin 8-biegowy. Na haku 2300 kg.

Ciągam nim od czasu do czasu bezproblemowo łódkę (DMC 2000 kg). Super ustawność foteli, pełna dowolna aranżacja wnętrza.

To tylko tak informacyjnie, że są też inne samochody poza tymi jedynie słusznymi :)

 

W toyocie mam 1900kg na haku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, golob napisał:

Ford ma chybą inną skrzynię (nie wiem jaką) ale ma 6b a nie 8b.

Też jestem ciekawy, ale przyczyna może być nie koniecznie techniczna, tylka jakas głupia homologacyjno proceduralna.

jeśli to ta sama skrzynia co w "dużym" Transicie ( u mnie jest 6b) to tam jest już ograniczenie przyczepy do 750 kg.

Przy zakupie dilerzy mówili ze to ograniczenie przyczepy do 750 kg jest właśnie ze względu na skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jeśli to ta sama skrzynia co w "dużym" Transicie ( u mnie jest 6b) to tam jest już ograniczenie przyczepy do 750 kg.

Przy zakupie dilerzy mówili ze to ograniczenie przyczepy do 750 kg jest właśnie ze względu na skrzynię.

To trzeba kupić angielkę zarejestrowaną na lekką i będzie gitara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

To trzeba kupić angielkę zarejestrowaną na lekką i będzie gitara ?

:winner:

_____

Mam pozytywne info z Mercedesa, że u nich oczekiwanie na auto to również kilka miesięcy, V klasa szybciej niż Vito.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Przy zakupie dilerzy mówili ze to ograniczenie przyczepy do 750 kg jest właśnie ze względu na skrzynię.

A wiesz dokładnie co to za skrzynia? (ta u Ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, golob napisał:

Ford ma chybą inną skrzynię (nie wiem jaką) ale ma 6b a nie 8b.

Też jestem ciekawy, ale przyczyna może być nie koniecznie techniczna, tylka jakas głupia homologacyjno proceduralna.

W Fordzie był taki sam napęd jak w we wcześniejszych czworaczkach czyli silnik Peugeota 2,0 177 KM (niektórzy podają 180 KM) i skrzynię Aisin 6 biegową.

Chyba od 2019 w czworaczkach wprowadzono skrzynię Aisin 8-biegową. Czy w Fordzie zrobili to samo tego już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, glomir napisał:

Chyba od 2019 w czworaczkach wprowadzono skrzynię Aisin 8-biegową. Czy w Fordzie zrobili to samo tego już nie wiem.

Z tego co widzę w cennikach forda to dalej jest 6biegow. Ciekawe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W Fordzie był taki sam napęd jak w we wcześniejszych czworaczkach czyli silnik Peugeota 2,0 177 KM (niektórzy podają 180 KM) i skrzynię Aisin 6 biegową.

Chyba od 2019 w czworaczkach wprowadzono skrzynię Aisin 8-biegową. Czy w Fordzie zrobili to samo tego już nie wiem.

 

Tak, w Fordzie jest 8 biegowy hydrokinetik od Aisina, ale z tego co widzę to tylko w osobówkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, golob napisał:

A wiesz dokładnie co to za skrzynia? (ta u Ciebie)

niestety nie interesowałem się , nie planuję tym kamperem ciągać przyczepy  ;)

3 godziny temu, mundek28 napisał:

Dilerzy to są prawdziwi fachowcy, nie ma przed nimi technicznych tajemnic.

jak dysponujesz wiedzą to chęcią się dowiem czemu mój kamper z  automatem ma tylko 750 kg na haku a taki sam w manualu dwa razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 13:26, czyś napisał(a):

Odkąd "wróciły" do trafic-a silniki 2-litrowe, to znowu mocny zawodnik, np. w wersji spaceclass (jest 2.0 150 km manual i 170 EDC), wersja combi jest tańsza i bardziej "busowata", nie doszperałem, się, ale te 2 t na haku powinien mieć

jak publikowałem kilka stron wcześniej dane z konfiguratora to dla manuala jest 2500kg na haku a dla automatu 2130kg.

Bardzo się zacząłem nastawiać na to auto z kilku względów, ale dostałem najpierw czerwoną lampkę po rozmowie z dystrybutorem, a dziś przyszło potwierdzenie...

Zgadnijcie ile automat ma max na haku

trzy próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.