Skocz do zawartości

Osobowy bus do przyczepy 2000 DMC po roku 2020


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, filipert napisał(a):

To pewnie właśnie ten romans z VW o którym wspominałem. Całkiem interesująca opcja z tą hybrydą i 1850kg na haku.

To ta sama hybryda, która jest w nowym multivanie? Jeśli tak to jest to totalne nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, filipert napisał(a):

Nawet nie wiedziałem, że modele większe od Galaxy miały opcję 4x4.

Bo to się bardzo dynamicznie zmienia, modele niby ciągle takie same, ale co parę miesięcy mają inne opcje a nawet inne silniki, inne skrzynie. 
W siernpu duży transit miał distępne wersje 4x4 ale nie we wszystkich rozmiarach. I connect też dostał 4x4 i to (zdaje się) z automatem (ale tego nie jestem pewien). Co do customa to nie mam wiedzy.

natomiast connecta potwornie popsuli, on jest teraz znacznie zubożony w stosunku do poprzedniej wersji modelowej, (którą mam). Tego nowego bym nie kupił, poznikało dużo fajnych opcji, np: otwieranie tylnych szyb, kanapa składana na płasko, podwójne lusterka (u mnie są wielke lustra z takim dodatkowym na martwe pole, nowy ma jakieś małe gówienka jak z osobówki w których nic nie widać), szafki podsufitowe z tyłu, i wiele innych opcji zniknęło, terez w mojej opini to nie jest interesujące auto.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maarec napisał(a):

Otóż to. Nie dalej jak 75km od gniazdka :)

jako zachcianka czemu nie,  ekonomicznie raczej nie będzie żadnego uzasadnienia.

zakładając nawet półdarmowy prąd z solarów obawiam się  różnica w cenie zakupu  vs spalinowy nie zwróci się przez 10 lat  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

jako zachcianka czemu nie,  ekonomicznie raczej nie będzie żadnego uzasadnienia.

zakładając nawet półdarmowy prąd z solarów obawiam się  różnica w cenie zakupu  vs spalinowy nie zwróci się przez 10 lat  .

 

Myślę, że cena będzie na poziomie 330.000 i temat się zamknie u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał(a):

Myślę, że cena będzie na poziomie 330.000 i temat się zamknie u mnie ?

ceny elektryków w PL to jakiś koszmar , e-corsa 160-170 tyś , e-mustang który wygląda jak kupa 260-270 tyś

to taki dobrze dopasiony custom  faktycznie pewnie przekroczy 300 :czerwona:

nawet "tani" elektryk Dacia spring kosztuję już ponad stówe :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

ceny elektryków w PL to jakiś koszmar , e-corsa 160-170 tyś , e-mustang który wygląda jak kupa 260-270 tyś

to taki dobrze dopasiony custom  faktycznie pewnie przekroczy 300 :czerwona:

nawet "tani" elektryk Dacia spring kosztuję już ponad stówe :unsure:

ford mach e czy jak to zwał, to może spokojnie 400.000 przekroczyć. Ale nie powiem w wersji AWD to jeździ jak głupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał(a):

ford mach e czy jak to zwał, to może spokojnie 400.000 przekroczyć. Ale nie powiem w wersji AWD to jeździ jak głupie :)

Przyśpiesza jak głupie. Cała reszta to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 21:32, glomir napisał(a):

Jest ich jeszcze u dilerów Citroena/Peugeota/Opla i Toyoty naprawdę sporo.

Wracam z tematem, wczoraj umawiałem się na oględziny Travellera, dostałem wyraźne info, że to ostatnie sztuki które z różnych powodów zamawiający zrezygnowali finalnie z zakupu. 15 minut przed wyjazdem dostałem info, że auto sprzedane :wacko:

Ja zakup będę mógł realizować najwcześniej w kwietniu, więc raczej rynek "oczyści" się do tego z diesli w tym segmencie ;)

 

Powoli zaczynam myśleć nad zmianą przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, filipert napisał(a):

Wracam z tematem, wczoraj umawiałem się na oględziny Travellera, dostałem wyraźne info, że to ostatnie sztuki które z różnych powodów zamawiający zrezygnowali finalnie z zakupu. 15 minut przed wyjazdem dostałem info, że auto sprzedane :wacko:

Ja zakup będę mógł realizować najwcześniej w kwietniu, więc raczej rynek "oczyści" się do tego z diesli w tym segmencie ;)

 

Powoli zaczynam myśleć nad zmianą przyczepy...

Cierpliwości. Prowadzisz działalność ? może będziesz mógł przejąć jakiś leasing świeżego pojazdu ? cały czas objawiają się takie opcje na portalach. Może przeglądaj też oferty bezpośrednio używanych / nie odebranych pojazdów np na aukcjach EFL.

Z jednej strony pośpiech nie wskazany. Z drugiej, za 12 miesięcy będzie jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał(a):

Prowadzisz działalność ? może będziesz mógł przejąć jakiś leasing świeżego pojazdu ? cały czas objawiają się takie opcje na portalach.

Niestety nie

1 minutę temu, maarec napisał(a):

Może przeglądaj też oferty bezpośrednio używanych / nie odebranych pojazdów np na aukcjach EFL.

tego nie znałem.

Auto będzie częściowo dofinansowane i przed odbiorem musi być dostosowane do przewozu osoby niepełnosprawnej, więc najwygodniej będzie mi to wszystko zorganizować z dealerem.

Pośpiechu nie ma, do końca roku powinienem całość zamknąć. Wkurza mnie, że taka g.... oferta jest na rynku nowych aut w automacie, czyli wkurzam się na g.... automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, filipert napisał(a):

Niestety nie

tego nie znałem.

Auto będzie częściowo dofinansowane i przed odbiorem musi być dostosowane do przewozu osoby niepełnosprawnej, więc najwygodniej będzie mi to wszystko zorganizować z dealerem.

Pośpiechu nie ma, do końca roku powinienem całość zamknąć. Wkurza mnie, że taka g.... oferta jest na rynku nowych aut w automacie, czyli wkurzam się na g.... automaty.

Czyli lekko nie będzie. Nowy od dilera będzie "najprościej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał(a):

Pośpiechu nie ma, do końca roku powinienem całość zamknąć. Wkurza mnie, że taka g.... oferta jest na rynku nowych aut w automacie, czyli wkurzam się na g.... automaty.

Ale nie tylko dużych aut.  Z mniejszymi też jest problem... a ceny są chore. Byle jaki kompakt, albo nawet coś mniejszego to wydatek rzędu 200k za byle co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.