Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

Marku - a jak wychodzi Nevio teraz? Ja rok temu, w szczycie sezonu (2 tydzień sierpnia), za parcelę ferst lajn tu de si za moje 2+2 (wówczas 12 i 11 lat) zapłaciłem w sumie szokująco niską cenę - ok. 46 EUR.

Parcela - owszem, malutka - ale wyglądała tak:

IMG_0441.jpeg

Na Lupisie już było sporo drożej, bo coś ok. 56 EUR za dobę.

piękny widok :). Nevio jest ok z tym, że kartę acsi respektują na wszystkich parcelach i można robić z nią nawet rezerwacje. załączam cennik :P

Cjenik-EUR-HR-EN-Kamp_2023-1.pdf

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

Nie ma co się zrażać na zapas - z tym bywa bardzo różnie. Na Krku byłem regularnie w ostatnich 3 latach w tym samym mniej więcej czasie i temperatura była różna nie tylko rok do roku, ale też dzień do dnia. Różnice potrafiły być rzędu 21-24 stopnie w ciągu 2-3 dni. Kwestia wiatrów i prądów.

W rejonie północy - KRK, Pag, Cres, Rab - tam jak zawieje i wymiesza wodę to może spaść o kilka stopni. Rekord miałem na rabie - woda w płytkiej zatoce miała ponad 32C, a jak zawiało to spadło na 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



plaża jak to plaża znalazłem  zdjęcie wykonane 29.06.2022 ok godz 14 :
504404321_WhatsAppImage2023-01-11at19_03_13.thumb.jpeg.9cc8c4ddb541e66762a22af7da5ca41e.jpeg
oczywiście bliżej "środka" kempingu gdzie są jakieś zabawy dla dzieci , aquaaerobik i inne atrakcje zagęszczenie na plaży jest większe ale i tak dużo mniejsze niż na Bałtyku w środku sezonu
Więcej ludzi jest na basenie ale też nie ma problemu z rozłożeniem ręcznika czy wolnym stolikiem w  przy basenowym barze :
1726169495_WhatsAppImage2023-01-11at19_13.12(1).thumb.jpeg.c70fc6d9750fe04b9854e9e818381608.jpeg
1662922277_WhatsAppImage2023-01-11at19_13_12.thumb.jpeg.f5b6f8694b0364c777e8dd064dd1274e.jpeg
 



Oglądając te zdjęcia, zastanawiam się, co tu się wydarzyło...5a71a67f272f6a0c9685526fdc564803.jpg

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekKnaus napisał(a):

Wygląda na zjawisko grawitacji :-)

Pewnie autor zdj. tego nie zauważył.

TOM

zgadza się. autor nie zauważył  :mlot:

natomiast spostrzegawczym mogę powiedzieć że zdjęcie które zamieściłem nie zdając sobie sprawy z bohaterki drugiego planu to klatka z filmu jaki nagrałem synowi który skakał do basenu.

Po analizie klatka po klatce mogę jednoznacznie stwierdzić że powyższe zjawisko  nie powstało poprzez działanie grawitacji a poprzez ingerencje ręki pana który jak to stwierdził Mirek " wyhamował przed jaskinią "  :niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dodi napisał(a):

Panowie a jechał ktoś z Was z Pag (Straško) na Krk (lub odwrotnie ) ? Chciałem przejechać w „połowie” urlopu ale widzę że są trzy opcje :

ktoś pokonywał podobną trasę? 

W sezonie to droga męka. Kolejki do promów, kolejki na moście przed Krk, wzdłuż wybrzeża to się średnio jedzie. Wg mnie, którą opcję byś nie wybrał to... włącz mapy googla i zobacz czy nie proponuje jakiejś innej drogi w danym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dodi napisał(a):

duże nałożenie trasy autostradą

to zawsze mój typ

4 minuty temu, olas1 napisał(a):

włącz mapy googla i zobacz czy nie proponuje jakiejś innej drogi w danym momencie. 

z budką byłbym ostrożny...

poza tymi trzema trasami, nie ma alternatywy, to bardziej kwestia upodobania, bo koszty też są podobne i czasy również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał(a):

to zawsze mój typ

z budką byłbym ostrożny...

poza tymi trzema trasami, nie ma alternatywy, to bardziej kwestia upodobania, bo koszty też są podobne i czasy również

Chodzi mi o wybór jednej z tych 3 - niech google zdecyduje. Ja z budką jechałbym autostradą. 

Dojazd do promów bywa nieraz mega niewygodny i trudny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 08:27, Dodi napisał(a):

Planowałem  być tam od 25 czerwca, ale trochę mnie przeraziłeś z tą temperaturą wody. Byliśmy na Krk na początku lipca i woda była Ok. 

W czerwcu w tym samym miejscu możesz trafić wodę cieplejszą niż w lipcu.

Pamiętam jak jednego roku z dnia na dzień temperatura wody obniżyła się o kilka stopni.

Straśko odpaliło z cenami, ale amatorów nie brakuje, sami wychwalamy tamtejsze warunki. U mnie dzieci wyrosły z darmowych, doszedł pies i z 50EUR zrobiło się 94EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olas1 napisał(a):

W sezonie to droga męka. Kolejki do promów, kolejki na moście przed Krk, wzdłuż wybrzeża to się średnio jedzie. Wg mnie, którą opcję byś nie wybrał to... włącz mapy googla i zobacz czy nie proponuje jakiejś innej drogi w danym momencie. 

Dwa razy w sezonie jechałem na Krk ale kolejki na most nie było , może miałem szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dodi napisał(a):

Dwa razy w sezonie jechałem na Krk ale kolejki na most nie było , może miałem szczęście

Ja niestety kilka razy wbiłem się w mega korek. Reguły żadnej nie ma. Raz rano, raz wieczorem. Most niestety jest wąskim gardłem i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wybuchu pandemii w 2020 r. i już chyba na stałe most na Krk jest bez opłaty, przez co generalnie nie ma tam żadnych korków, oczywiście poza tradycyjnymi godzinami szczytu przy "wymianie turnusów" w sezonie.

Każda z opcji jest niezła, pod warunkiem wybrania odpowiedniego czasu. Przez dzień w sezonie, a zwłaszcza w sobotę, Jadranka to droga przez mękę, ale o odpowiedniej porze może być dobrym wyborem - zdecydowanie najtańsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.