Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że wielu zastanawia się czy jechać ze względu na stan dróg oraz alarmy powodziowe na Słowenni  
Wczoraj zrobiłem trasę Kraków - Porec zestawem  - a dokładniej Pasohlavky-Porac  (miedzynocowanie w Pasohlavce) 

Z uwagi na informacje o powodziach postanowiłem ominąć Graz i standardową drogę przez Słowennie 
Pojechałem na Klagenfurt https://goo.gl/maps/bDoVNbfeVnF8ER676

Chyba rzeczywiście ludzie się przestraszyli  - droga totalnie pusta zero korków 
Jedyne to co trasa górzysta sporo ograniczeń do 80KM/h co w przypadku zestawu nie było wielkim problemem 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu zastanawia się czy jechać ze względu na stan dróg oraz alarmy powodziowe na Słowenni  
Wczoraj zrobiłem trasę Kraków - Porec zestawem  - a dokładniej Pasohlavky-Porac  (miedzynocowanie w Pasohlavce) 
Z uwagi na informacje o powodziach postanowiłem ominąć Graz i standardową drogę przez Słowennie 
Pojechałem na Klagenfurt https://goo.gl/maps/bDoVNbfeVnF8ER676
Chyba rzeczywiście ludzie się przestraszyli  - droga totalnie pusta zero korków 
Jedyne to co trasa górzysta sporo ograniczeń do 80KM/h co w przypadku zestawu nie było wielkim problemem 
 
W Słowenii praktycznie wszystkie drogi są już przejezdne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stu napisał(a):

W Dalmacji np Auto Camp Dole, Boban...

Boban zabudowany w 1-szej linii Bośniackiomi przyczepami na ,,stałe " ; nam się udało z jedyną wolną miejscówką w 1-szej linii na 11 dni.

20230620_200130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jackas napisał(a):

Chodziło mi o Skvar, jakby ktoś szukał. Dzięki 

właśnie trafiłem na niego przeglądając mapy google - jest dość tani (dla mnie poniżej 50E z prądem i psem), dość blisko z PL - na pierwszy camping w sam raz.

opinie ma słabe, pewnie w sezonie jest to klasyczny upchany parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem w piątek po południu w kierunku Chorwacji. Na Śląsku wypadł nam nieplanowany pitstop. Na oponie wyszedł guz. Dobrze że na postojach mam nawyk obchodu pojazdu i sprawdzenia ciepłoty opon. Kilka telefonów do mobilnej wulkanizacji nic nie pomogły. Piątek późnym wieczorem ciężko o cokolwiek.

Tak więc nocka spędzona pod jednym z warsztatów w Dąbrowie Górniczej. 

Niestety oponka nie nadaje się do dalszej jazdy i trzeba zarzucić oponki zastępcze... 2 szt. używki. Los podsunął nam akurat takie kamperowe, nie idealne ale gosc gwarantował że spokojnie obrócę na nich Chorwację...

Sobota 10.00 ruszam w dalsza podróż, a pod kemping Brioni dotarłem przed północą. 

Jeszcze o północy dowiaduję się że z miejscem bez rezerwacji nici.... idziemy spać pod kempingiem, gdzie trochę ludzi tu chyba dzikusuje..

Niedziela rano udajemy się pod kemping Pineta. Tu jest nadzieja. W recepcji dostajemy info że po "czekałcie" o 13.00 będzie można wjechać w strefy nieparcelowanej.

Ludzi full w okolicy. Każdy kemping do którego pisałem odpowiadał że nie ma wolnych miejsc w tym okresie. 

Tak że jak by ktoś w przyszłości celował w szczyt sezonu bez rezerwacji to niech się dobrze zastanowi. 

Pozdrawiam gorąco. 

20230811_222244.jpg

20230812_083329.jpg

20230813_093111.jpg

20230813_095550.jpg

20230813_134444.jpg

20230813_195231.jpg

20230813_195625.jpg

20230813_195701.jpg

20230813_201248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Prusiak napisał(a):

Ruszyłem w piątek po południu w kierunku Chorwacji. Na Śląsku wypadł nam nieplanowany pitstop. Na oponie wyszedł guz. Dobrze że na postojach mam nawyk obchodu pojazdu i sprawdzenia ciepłoty opon. Kilka telefonów do mobilnej wulkanizacji nic nie pomogły. Piątek późnym wieczorem ciężko o cokolwiek.

Tak więc nocka spędzona pod jednym z warsztatów w Dąbrowie Górniczej. 

Niestety oponka nie nadaje się do dalszej jazdy i trzeba zarzucić oponki zastępcze... 2 szt. używki. Los podsunął nam akurat takie kamperowe, nie idealne ale gosc gwarantował że spokojnie obrócę na nich Chorwację...

Sobota 10.00 ruszam w dalsza podróż, a pod kemping Brioni dotarłem przed północą. 

Jeszcze o północy dowiaduję się że z miejscem bez rezerwacji nici.... idziemy spać pod kempingiem, gdzie trochę ludzi tu chyba dzikusuje..

Niedziela rano udajemy się pod kemping Pineta. Tu jest nadzieja. W recepcji dostajemy info że po "czekałcie" o 13.00 będzie można wjechać w strefy nieparcelowanej.

Ludzi full w okolicy. Każdy kemping do którego pisałem odpowiadał że nie ma wolnych miejsc w tym okresie. 

Tak że jak by ktoś w przyszłości celował w szczyt sezonu bez rezerwacji to niech się dobrze zastanowi. 

Pozdrawiam gorąco. 

No to fart w niefarcie, że stało się to w Polsce - czyli faktycznie FART:ok:

No my ruszamy dopiero w ten piątek, ale na prawie samo południe i przez BiH - z buta na Prapratno.

Z doświadczeń zeszłego sezonu wiemy, że nieco luźniej robi się dopiero w 3 tygodniu sierpnia, a z szansą na wejście z buta na popularne/wypasione kempingi to dopiero 4 tydzień sierpnia. Stąd na pół pobytu mamy rezerwacje. Choć na początek na Prapratno wbijamy się z buta. Ale tam wcześniej - nie wiem w sumie jak teraz - nie było zdaje się nigdy rezerwacji.

Ładny zachód słońca ustrzeliliście już pierwszego dnia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oponami to zawsze tak jest, że psują się z zaskoczenia :(. Ja w piątek zauważyłem identyczny efekt jak u Ciebie na moim samochodzie, razem ze śladem na feldze - dziura musiała być duża, rozmiar koła 20 - opona balon.  Na szczęście ich koniec miał być w listopadzie, także nie było to dla mnie zbyt bolesne. Podsumowując - poszukiwanie 4 nowych opon w dziwnym rozmiarze w piątek po południu do łatwych nie należy. Mimo wszystko zostały wysłane jeszcze w piątek i jutro do południa będą na samochodzie.  Dla mnie to data graniczna - samochód jedzie na 2 tygodnie wakacji w ASO  :). Buła na oponie rośnie, zapas cały czas w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo na zdjęciach wyglada jakby pustki na Pinecie były. Szkoda, że nie widziałeś jak Polana Sosny w Nidzicy dzisiaj wyglądała. Wpadłem tam na obiad do karczmy, czekaliśmy z 1,5h na podanie zamówienia. Zestawy i namioty wylały się poza camping, miałem wrażenie, że są wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Prusiak napisał(a):

Ruszyłem w piątek po południu w kierunku Chorwacji. Na Śląsku wypadł nam nieplanowany pitstop. Na oponie wyszedł guz. Dobrze że na postojach mam nawyk obchodu pojazdu i sprawdzenia ciepłoty opon. Kilka telefonów do mobilnej wulkanizacji nic nie pomogły. Piątek późnym wieczorem ciężko o cokolwiek.

Tak więc nocka spędzona pod jednym z warsztatów w Dąbrowie Górniczej. 

Niestety oponka nie nadaje się do dalszej jazdy i trzeba zarzucić oponki zastępcze... 2 szt. używki. Los podsunął nam akurat takie kamperowe, nie idealne ale gosc gwarantował że spokojnie obrócę na nich Chorwację...

Sobota 10.00 ruszam w dalsza podróż, a pod kemping Brioni dotarłem przed północą. 

Jeszcze o północy dowiaduję się że z miejscem bez rezerwacji nici.... idziemy spać pod kempingiem, gdzie trochę ludzi tu chyba dzikusuje..

Niedziela rano udajemy się pod kemping Pineta. Tu jest nadzieja. W recepcji dostajemy info że po "czekałcie" o 13.00 będzie można wjechać w strefy nieparcelowanej.

Ludzi full w okolicy. Każdy kemping do którego pisałem odpowiadał że nie ma wolnych miejsc w tym okresie. 

Tak że jak by ktoś w przyszłości celował w szczyt sezonu bez rezerwacji to niech się dobrze zastanowi. 

Pozdrawiam gorąco. 

20230811_222244.jpg

20230812_083329.jpg

20230813_093111.jpg

20230813_095550.jpg

20230813_134444.jpg

20230813_195231.jpg

20230813_195625.jpg

20230813_195701.jpg

20230813_201248.jpg

Kiedy wyprodukowana była ta opona? Pamiętasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was był w tym roku na Bi Village HR Fazana?

fajnie polecacie? jak z cieniem na parcelach?

 

wypowiedzcie sie:)

dzieki

25 minut temu, rtwppk napisał(a):

Kiedy wyprodukowana była ta opona? Pamiętasz 

Ja w tym roky wymieniałem przed HR opony, w jednej rant rozpadł się podczas zdejmowania z felgi, tak skruszała, ale ok były z 2007 r. Bierznik super ale guma już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.