Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Może zmieńmy temat bo ja nie mam zapasu :) a na urlopie po uszkodzonym webasto Wasze doświadczenie wywołuje „lekkie” spięcie  . :sciana:

Co z tego że mialem zapas, jak nawet go sam nie zmienię...

 

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

A jaka pogoda w Chorwacji ?

No jak to jaka.... taka sama ciagle B)

 

20230814_185458.jpg

20230814_163602.jpg

20230814_153315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Szczęśliwi Ci którzy zimą mogą domek odstawić na plac i dać odetchnąć zawieszeniu i oponom :lol:

Noo, taaa, najpierw obśmiać, potem pomyśleć... Porównanie było do wyładowanego full dostawczaka. Co ma zima i lato do tego, doprawdy nie wiem. Dostawczak niezaładowany waży 1,8-2,2 tony, załadowany full 3-3,5t, czasem lata na pusto albo z jakąś lekką kubaturą. Większość kamperów te cirka 3 tony praktycznie zawsze waży nawet na postoju,  "marszowo" będzie miało 3,5 tony (o ile nie więcej). Stałe obciążenie masą porównywalną załadowanemu na max busowi, czy na postoju (zimą też :) ), czy w drodze. W którym opony są bardziej narażone na destrukcję?

Koniec OT, zazdraszczam otoczenia. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Prusiak napisał(a):
1 godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Może zmieńmy temat bo ja nie mam zapasu :) a na urlopie po uszkodzonym webasto Wasze doświadczenie wywołuje „lekkie” spięcie  . :sciana:

Co z tego że mialem zapas, jak nawet go sam nie zmienię...

Mi zajęło to 42min na autostradzie...

5 minut temu, czyś napisał(a):

Większość kamperów te cirka 3 tony praktycznie zawsze waży, nawet na postoju, i nie wyładujesz z tego nic więcej, "marszowo" będzie miał 3,5 tony (o ile nie więcej). Stałe obciążenie masą porównywalną załadowanemu na max busowi, czy na postoju (zimą też :) ), czy w drodze.

Dla mnie ważniejszy punkt destrukcyjny jest to iż kamper żadziej i mniej jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Misio napisał(a):

Mi zajęło to 42min na autostradzie...

Dla mnie ważniejszy punkt destrukcyjny jest to iż kamper żadziej i mniej jeździ...

Sprint niewskazany, ma być bezpiecznie, a nie szybko. Kamper mniej jeździ, więcej stoi, i jak już stoi to pod sporym obciążeniem - i o to mi  właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, czyś napisał(a):

Noo, taaa, najpierw obśmiać, potem pomyśleć... Porównanie było do wyładowanego full dostawczaka. Co ma zima i lato do tego, doprawdy nie wiem. Dostawczak niezaładowany waży 1,8-2,2 tony, załadowany full 3-3,5t, czasem lata na pusto albo z jakąś lekką kubaturą. Większość kamperów te cirka 3 tony praktycznie zawsze waży nawet na postoju,  "marszowo" będzie miało 3,5 tony (o ile nie więcej). Stałe obciążenie masą porównywalną załadowanemu na max busowi, czy na postoju (zimą też :) ), czy w drodze. W którym opony są bardziej narażone na destrukcję?

Koniec OT, zazdraszczam otoczenia. 

Moja buda załadowana ma 3270 wpisane i z natury ale jak to z Fordem zawieszenie przy max obciążeniu po roku zaczęło piszczeć … dopiero hydraulika pomogła. Mimo, że małe swoje waży. A opony dedykowane przez Forda starczyły na 3 lata … bieżnik Ok ale krawędzie tak się wyząbkowały, że strach było puścić się w dalszą trasę …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 23:02, witus napisał(a):

Dziwne bo na zdjęciach wyglada jakby pustki na Pinecie były. Szkoda, że nie widziałeś jak Polana Sosny w Nidzicy dzisiaj wyglądała. Wpadłem tam na obiad do karczmy, czekaliśmy z 1,5h na podanie zamówienia. Zestawy i namioty wylały się poza camping, miałem wrażenie, że są wszędzie.

Dlatego przyjechałem tam w środę już. Warto mieć swoją łazienkę w przyczepie, bo były braki wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 15 sierpnia kempingi już się luzowały. Na Pinecie w strefie nieparcelowanej było 50% obłożenia. Parcele też pustoszały.

Tak na przyszłość, Kemping Pineta chyba będzie zawsze dysponował wolnymi miejscami, bo ma sporo na patelni. Cenowo tez bardzo przystępnie wychodzi - kamper, 2 osoby dorosłe + 1 nastolatka, bez prądu = 48 Euro/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Nie trzeba zazdrościć - wystarczy się spakować i przyjechać?

Hehehe niby takie proste :) … my za to zaszliśmy się we Włoszech i do plaży zostało jakieś 60km :) narazie góry i ciepełko 

IMG_0450.thumb.jpeg.dc9d5f0e8eb3af9266c28f9e88058425.jpegIMG_0464.thumb.jpeg.96d55c2dce38f6cfe55d317a6aa86ac8.jpeg

Jedyna zaleta obecnej lokalizacji to znośna temp :) 35*C :) 

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Nie trzeba zazdrościć - wystarczy się spakować i przyjechać?

Wiec jak widzisz trochę zazdrościmy :) ale może jutro nadrobię braki morza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 17:09, rtwppk napisał(a):

Hehehe niby takie proste :) … my za to zaszliśmy się we Włoszech i do plaży zostało jakieś 60km :) narazie góry i ciepełko 

IMG_0450.thumb.jpeg.dc9d5f0e8eb3af9266c28f9e88058425.jpegIMG_0464.thumb.jpeg.96d55c2dce38f6cfe55d317a6aa86ac8.jpeg

Jedyna zaleta obecnej lokalizacji to znośna temp :) 35*C :) 

Wiec jak widzisz trochę zazdrościmy :) ale może jutro nadrobię braki morza :) 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.