Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@PeeN, moze warto rozwazyc objazd Wiednia, bo z Twoich planow wynika ze bedziesz przejezdzal przez Wieden w godzinach popoludniowych i tak jak Marek mówi, możesz się niezle zdziwic. Ktos jakis czas temu na forum mówił o przejezdzie wschodnimi opłotkami (chyba trasa nr 49) na Hainburg a potem powrot na autostrade na wysokosci Ebreichsdorf albo nawet jeszcze nizej. Nadrobisz kilka km, ale przy duzym natezeniu w Wiedniu bedziesz szybciej, szczegolnie ze jedziesz przyczepa, wiec nie lecisz predkosciami autostradowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Analog82 napisał(a):

@PeeN, moze warto rozwazyc objazd Wiednia, bo z Twoich planow wynika ze bedziesz przejezdzal przez Wieden w godzinach popoludniowych i tak jak Marek mówi, możesz się niezle zdziwic. Ktos jakis czas temu na forum mówił o przejezdzie wschodnimi opłotkami (chyba trasa nr 49) na Hainburg a potem powrot na autostrade na wysokosci Ebreichsdorf albo nawet jeszcze nizej. Nadrobisz kilka km, ale przy duzym natezeniu w Wiedniu bedziesz szybciej, szczegolnie ze jedziesz przyczepa, wiec nie lecisz predkosciami autostradowymi.

Wiedeń tylko nocą jechaliśmy tantędy w poniedzialek i to była masakra z przyczepa hamujes ruszasz i jeszcze co chwilę ktoś się wpycha Mase czasu tam stracilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał(a):

Tylko pamiętaj, że to cały dzień w trasie i jest to trochę męczące.

My zazwyczaj planujemy max 500-600km, by spokojnie wyjechać około południa i dojechać przed zmrokiem z krótkimi przerwami.

Spróbuj tak zorganizować wyjazd żeby dzień przed nie robić prawie  nic . Totalny luz i odpoczynek , jak jest dobry dzień to tak wypoczęty na luzie 900-1000km można zrobić . Chyba że się nie spieszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, geodel napisał(a):

Wiedeń tylko nocą jechaliśmy tantędy w poniedzialek i to była masakra z przyczepa hamujes ruszasz i jeszcze co chwilę ktoś się wpycha Mase czasu tam stracilem

Jechałem przez Wiedeń w sobotę 12 lipca w samo południe. Płynnie szło tyle że ciasno było. 
Wracałem 22 lipca około 21:30. Również ciasno, ale płynnie. 
Nie ma reguły i można czasem się pozytywnie zaskoczyć :]. Sam byłem w szoku że nic się nie przykorkowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomii napisał(a):

Jechałem przez Wiedeń w sobotę 12 lipca w samo południe. Płynnie szło tyle że ciasno było. 
Wracałem 22 lipca około 21:30. Również ciasno, ale płynnie. 
Nie ma reguły i można czasem się pozytywnie zaskoczyć :]. Sam byłem w szoku że nic się nie przykorkowało. 

Niestety u mnie 21 czerwca (sroda) ok 14 wjezdzalem  i 2h zmarnowane, brat jechal o 12:30 i tylko godzina w plecy.

 

6 godzin temu, PeeN napisał(a):

Przygotuję sobie objazd w takim razie i jak będzie czerwono na googlu to zjadę!

Wlasnie zwroc uwage, mi pokazywalo tylko +35 minut na czerwono a wyszlo 2h... radze nie trzymac sie pasa za TIRami, bo wszyscy sie wbijaja np z prawego pasa do zjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PeeN napisał(a):

Dzięki za te wszystkie sugestie. Przygotuję sobie objazd w takim razie i jak będzie czerwono na googlu to zjadę!

Zawsze możesz jeszcze rozważać trasę przez Bratysławę i mijankę Wiednia na Eisenstadt. Z Krakowa to dość dobra alternatywa, ale z Łodzi już niekoniecznie może się opłacać... Bratysławą ma dość dobrą obwodnicę i tam raczej nic nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, wrzuć w wyszukiwarkę i zobacz. Są wolne miejsca. Ja niestety Istrii nie znam więc nic nie polecę. Swoją drogą miałem wyjechać w piątek i niestety choroba dzieciaka położyła plany i siedzę w domu. Całe szczęście urlop odwołany, teraz praca i... plan wyjechać w ostatni tydzień sierpnia. Także wszystkie sugestie które tu otrzymałem tylko się w czasie przeniosą a może i dobrze bo będzie chłodniej i mniej tłoczno.

Wracając do tematu, ja szukam właśnie na ostatni tydzień teraz. Szału nie ma ale standardowe picze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 18:13, Gosia123 napisał(a):

Może macie jakieś miejsce do polecenia?

Myśmy dwa lata temu przy okazji zwiedzania Słowenii byliśmy na tym kempingu ( Brioni Sunny Camping by Valama https://maps.app.goo.gl/7HF5wQip3xYc8QBAA?g_st=ic )jako opcji plażowej (bo Słowenia w zasadzie nic specjalnego w tym względzie nie oferuje. 
Dla nas było to fajne miejsce o dobrym standardzie i dobrą bazą wypadową na zwiedzanie okolicy. Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje basenów, animacji itp to tam tego nie znajdzie. Nam zależało na ładnej plaży, czystych sanitariatach i dobrej lokalizacji. Te wszystkie punkty ten kemping w naszym przypadku spełniał. Cenowo też było dobrze na tle konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 18:13, Gosia123 napisał(a):

Witam,

Przymierzamy się do pierwszego wyjazdu na kemping do Chorwacji. Mam do Was pytanie, czy w połowie sierpnia bez rezerwacji jest szansa na jakieś wolne miejsca w Istrii?

Może macie jakieś miejsce do polecenia? Trochę boję się jechać w ciemno

Trzeci tydzień sierpnia - powinny być miejsca na mniejszych, mniej popularnych kempingach, a an tych najbardziej popularnych, większych z lepszą infrastrukturą to może być różnie.

W czwartym tygodniu już praktycznie wszędzie coś się znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
z uwagi na pogodę zezygnowaliśmy z wyjazdu w w Polskę, postanowiliśmy się wybrać przyczepą na Chorwację kierunek Istria.

Jak to jest z miejscami na kempingach czy jak na stronie pisze że nie ma miejsc to rzeczywiście miejsc nie ma ?
Na wszystkich vlogach ludzie twierdzą, że nigdy nie robią rezerwacji, prawie zawsze jest miejsce.
Myśłem o Laterna, Bi village czy  Cikat  etc... ale w/g strony miejsc nie ma lub jest dostępne tylko kilka dni 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gito napisał(a):

Witam,
z uwagi na pogodę zezygnowaliśmy z wyjazdu w w Polskę, postanowiliśmy się wybrać przyczepą na Chorwację kierunek Istria.

Jak to jest z miejscami na kempingach czy jak na stronie pisze że nie ma miejsc to rzeczywiście miejsc nie ma ?
Na wszystkich vlogach ludzie twierdzą, że nigdy nie robią rezerwacji, prawie zawsze jest miejsce.
Myśłem o Laterna, Bi village czy  Cikat  etc... ale w/g strony miejsc nie ma lub jest dostępne tylko kilka dni 
 

Ja nigdy nie robię rezerwacji zawsze w ciemno i za ~12 dni tak samo będzie.

Osobówka z przyczepą +2+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłem rezerwacje bo trochę się bałem jechać i szukać na miejscu. Ale pytałem w recepcji i były wolne miejsca bez problemu ( nie wnikałem jakie). Zawsze jest ryzyko bo nikt ci nie zagwarantuje. Początek lipca lanterna. Ale nalym kempingu już nie robiłem rezerwacji.

 

 

Edytowane przez Robertos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Laterny - okazało się, że mają miejsca ale na 5 nocy   dla 5 osób (2+3) zaproponowali  Comfort Mare Pitch  za 800 EURO czyli jakieś 160 euro za dobę.

Wybrałem Zelena Laguna Keming za prawie połowe tej ceny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.