Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, geodel napisał(a):
38 minut temu, rtwppk napisał(a):

 

Ja w tym roky wymieniałem przed HR opony, w jednej rant rozpadł się podczas zdejmowania z felgi, tak skruszała, ale ok były z 2007 r. Bierznik super ale guma już nie

6 lat i pełne obciążenie trochę nie ma się co dziwić, że opona nie wytrzymała. Niestety bieżnik tu nie jest kluczowym czynnikiem dalszego użytkowania jak w osobówkach.  Wnioski na przyszłość - stara opona nawet z super bieżnikiem nie może być obciążona.

Naprawdę mieliście dużo szczęścia, że ten problem wyszedł w PL … na trasie koszt nowej opony był by znacznie wyższy.

Szerokości i bezproblemowego powrotu życzymy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 lat i pełne obciążenie trochę nie ma się co dziwić, że opona nie wytrzymała. Niestety bieżnik tu nie jest kluczowym czynnikiem dalszego użytkowania jak w osobówkach.  Wnioski na przyszłość - stara opona nawet z super bieżnikiem nie może być obciążona.
Naprawdę mieliście dużo szczęścia, że ten problem wyszedł w PL … na trasie koszt nowej opony był by znacznie wyższy.
Szerokości i bezproblemowego powrotu życzymy! 
6 lat? Chyba 16 lat. Nie wiem jak w ogóle można jeździć na takich oponach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

6 lat? Chyba 16 lat. Nie wiem jak w ogóle można jeździć na takich oponach https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1751.png

Za mało kawy :) masz racje :) 16 … to już bez komentarza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Kiedy wyprodukowana była ta opona?

36 tydz. 2020. 

Wyglądało to tak jakby się rozwarstwiła guma. Bąbel byl na zewnątrz i do wewnątrz. Gumiarz mówił żebym reklamował. 

Poza tym nie była to opona typowo kamperowa, tylko do busa... więc nie wiem co o tym myśleć. Zapewne następne będą typowo kamperowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prusiak napisał(a):

36 tydz. 2020. 

Wyglądało to tak jakby się rozwarstwiła guma. Bąbel byl na zewnątrz i do wewnątrz. Gumiarz mówił żebym reklamował. 

Poza tym nie była to opona typowo kamperowa, tylko do busa... więc nie wiem co o tym myśleć. Zapewne następne będą typowo kamperowe.

Czyli 3 lata a nie 16 :) … a ważyłeś się przed wyjazdem ? Mi to wyglada na przeciążenie opony. Obtarcia na boku nie widać. Może sprawdź jaki jest współczynnik obciążenia tych opon. Bo problem może się powtórzyć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, witus napisał(a):

Szkoda, że nie widziałeś jak Polana Sosny w Nidzicy dzisiaj wyglądała. Wpadłem tam na obiad do karczmy, czekaliśmy z 1,5h na podanie zamówienia. Zestawy i namioty wylały się poza camping, miałem wrażenie, że są wszędzie.

Az tak zle nie jest, ale zeby miec sensowna miejscowke trzeba bylo byc w czwartek i w dodatku dobrego ducha, ktory przypilnowal parceli :) Ponizej status z piatku, soboty i niedzieli rano:

IMG_7843 (1).jpg

IMG_7862.jpg

IMG_7933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rtwppk napisał(a):

Czyli 3 lata a nie 16 :) … a ważyłeś się przed wyjazdem ? Mi to wyglada na przeciążenie opony. Obtarcia na boku nie widać. Może sprawdź jaki jest współczynnik obciążenia tych opon. Bo problem może się powtórzyć! 

O 16 latach to nie ja pisałem. Problem mógł powstać po akcji "dziurka w oponie". Ostatni wyjazd schodziło mi lekko powietrze i dałem oponkę do sprawdzenia. Okazało się że wlazła jakas szpileczka. Przejechałem trochę km na ciśnieniu 3.6.... mogło się przyczynić. 

Kamper wagowo nie bardzo przeciążony. Ostatnio ważyłem się na stacji diagnostycznej wyszło na tył 1730kg. Oponki do busa mają Ok. 1000kg nosnosci. Kamperowe więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Prusiak napisał(a):

O 16 latach to nie ja pisałem

Tak zauważyłem :) … dzisiaj od rana jest 32* mała ilość kawy - przepraszam :). Z tą dziurą możesz mieć racje jeśli była gdzieś w okolicy bąbla. W innym przypadku raczej bym tego nie wiązał. Błąd producenta. Tego typu awarie zazwyczaj występują przy mechanicznym uszkodzeniu rantu opony, przeciążeniu lub błędu produkcyjnego. 
 

Trzymajmy się wersji, że to Wasza już ostatnia przygoda. Pozostaje tylko życzyć miłego i wolnego od zmartwień wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prusiak napisał(a):

Dzięki. W Chorwacji pogoda stabilna... a temperatury codziennie 29-32 i czyste niebo. 

Pozdrawiam i fotka z teraz...

20230814_114002.jpg

U nas podobnie z tym, że forma relaksu trochę inna :) fotki z teraz :) IMG_0700.thumb.jpeg.39b9e9324cb601b300a670567958cc4b.jpegIMG_0702.thumb.jpeg.d0e21551f64ef5a1a9f5250f86257263.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Czyli 3 lata a nie 16 :) … a ważyłeś się przed wyjazdem ? Mi to wyglada na przeciążenie opony. Obtarcia na boku nie widać. Może sprawdź jaki jest współczynnik obciążenia tych opon. Bo problem może się powtórzyć! 

Jeśli jest po obu stronach, to albo na jakimś krawężniku itp poległa, albo od jakiegoś dłuższego postoju się zaczęło i osłabiło kordy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Prusiak napisał(a):

Na oponie wyszedł guz.

Niestety czasem tak bywa...

Myśmy w tym roku mieli taką przygodę

IMG-20230529-WA0001.thumb.jpg.24cced589c7a9a2d2222342c6904ae2d.jpg

20230529_160119.thumb.jpg.1beb3ef8f366adeb31823c39ecfb4d0b.jpg

4,5roku opona...

Od nowa u mnie... zamontowana prawie rok od produkcji...Vredestein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Misio napisał(a):

Niestety czasem tak bywa...

Myśmy w tym roku mieli taką przygodę

IMG-20230529-WA0001.thumb.jpg.24cced589c7a9a2d2222342c6904ae2d.jpg

20230529_160119.thumb.jpg.1beb3ef8f366adeb31823c39ecfb4d0b.jpg

4,5roku opona...

Od nowa u mnie... zamontowana prawie rok od produkcji...Vredestein

Może zmieńmy temat bo ja nie mam zapasu :) a na urlopie po uszkodzonym webasto Wasze doświadczenie wywołuje „lekkie” spięcie  . :sciana:
 

A jaka pogoda w Chorwacji ?:palacz:
 

 

Włochy bez chmur :) IMG_0706.thumb.jpeg.5425529dec8abf82c0979295a70e461f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewidzisz. Kamper to jak non stop zapakowany na maksa bus. Nie ma okresów ulgi. Tu już dochodzą do głosu prawidła transportu ciężkiego, włącznie z tym, że najlepsza i względnie nowa opona może ni z gruchy ni z pietruchy wystrzelić. Było nie było, obciążenia i ciśnienia 2xwiększe niż w osobówkach, a opona niespecjalnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czyś napisał(a):

Nie przewidzisz. Kamper to jak non stop zapakowany na maksa bus. Nie ma okresów ulgi. Tu już dochodzą do głosu prawidła transportu ciężkiego, włącznie z tym, że najlepsza i względnie nowa opona może ni z gruchy ni z pietruchy wystrzelić. Było nie było, obciążenia i ciśnienia 2xwiększe niż w osobówkach, a opona niespecjalnie większa.

Szczęśliwi Ci którzy zimą mogą domek odstawić na plac i dać odetchnąć zawieszeniu i oponom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.