Skocz do zawartości

Pilna prośba!!!! Zdarzenie drogowe


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wkrecili mi 2 rodzaje srub. Normalne 19 i....

20220822_101039.jpg

Bylem u wulkanizatora, po poludniu maja przyjachac i wymienic obie opony na Micheliny Agilis 3

Bylem u wulkanizatora, po poludniu maja przyjachac i wymienic obie opony na Micheliny Agilis 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, w79 napisał:

Ale wkrecili mi 2 rodzaje srub. Normalne 19 i....

Ogólnie to 10.9 powinny być do felg aluminiowych, a 8.8 do stalowych - tak podaje instrukcja Knausa (przynajmniej mojego). Pewnie jak odkręcał i potem przykręcał koło to wrzucił śruby do jakiegoś pudełka z innymi śrubami i zmieszał. Coś w tym stylu musiał zamienić.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, golob napisał:

Ogólnie to 10.9 powinny być do felg aluminiowych, a 8.8 do stalowych - tak podaje instrukcja Knausa (przynajmniej mojego). Pewnie jak odkręcał i potem przykręcał koło to wrzucił śruby do jakiegoś pudełka z innymi śrubami i zmieszał. Coś w tym stylu musiał zamienić.

Pewnie tak, chociaz podalem mu orginalnie zapakowany zestaw do stalowki....Nie patrzylem chlopu na rece bo zajmowalem sie dziecmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

 

Bylem u wulkanizatora, po poludniu maja przyjachac i wymienic obie opony na Micheliny Agilis 3

I wtedy można będzie jeździć spokojnie :) Bardzo dobry wybór. 

Naprawdę nie wiem co jeszcze trzeba uświadomić użytkownikom przyczep żeby przestali uważać wyrób oponopodobny typu security za pełnowartościowy i bezpieczny produkt. A to że jakiś producent montuje te cuda w serii to ciężko nawet komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę popatrzyłem co dzieje się z temperaturą w kołach i ciśnieniem. Temperatura na zewnątrz była 19c po przejechaniu 35km Temperatura i ciśnienie w kołach było jak na drugim zdjęciu. Auto jak postało 30min to ciśnienie i temperatura wyglądała jak na pierwszy zdjęciu, prawe koło stało w słońcu z tego wyższa temperatura. W piątek mają wrócić upały i jak nie zapomnę to zrobię kolejny test.

20220822_180949.jpg

20220822_174006.jpg

20220822_173602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

Naprawdę nie wiem co jeszcze trzeba uświadomić użytkownikom przyczep żeby przestali uważać wyrób oponopodobny typu security za pełnowartościowy i bezpieczny produkt. A to że jakiś producent montuje te cuda w serii to ciężko nawet komentować.

Nie wiem jak zaczac, bo pewnie zaraz uslysze o wadze przyczepy, ale czesc z Was mnie osobiscie zna i wie ze pod tym wzgledem jestem konserwatywny. Mam swoja wage i przed kazdym wyjazdem sprawdzam wage. Na kemping przyjechal serwis i wymienil obie opony. Tak wygladala druga....

Generalnie cud ze zyjemy. Obia kola byly sciagane przed sezonem tj. w maju....

Nie wiem co o tym mysleć.

20220822_184130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, w79 napisał:

Generalnie cud ze zyjemy. Obia kola byly sciagane przed sezonem tj. w maju....

To ile ty Tych km zrobiłeś od maja?

Teraz, w79 napisał:

Pompowalem w piatek. Nic nie zauważyłem

Nic nie zauważyłeś? W środku nocy pompowałeś?

 

No sorry... :(

Ja właśnie stanąłem przed dylematem czy tylne opony w kamperze pociągną jeszcze rok...mają już 3lata i nalatane jakieś 40-50tyś...ale rocznikowo są 4latkami...Bieżnik jak nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

Pompowalem w piatek. Nic nie zauważyłem

 

Niezły widok. Przed ruszeniem wyglądały ok? W sumie logiczne, że tak.

Wysłałbym fotki do centrali knausa. Może specjalnie chcą mieć robotę na serwisie?

Pokaz jeszcze model, marke opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

Pompowalem w piatek. Nic nie zauważyłem

 

Może coś z ośką się stało, jak będziesz wracał to co 100km sprawdzaj co się dzieje, lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, w79 napisał:

Obia kola byly sciagane przed sezonem tj. w maju....

Nie wiem co o tym mysleć

Jeżeli od maja nie zrobiłeś 100kkm to też nie wiem co myśleć. Tak zajechać oponę to się nie da w moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli od maja nie zrobiłeś 100kkm to też nie wiem co myśleć. Tak zajechać oponę to się nie da w moment

Da się, mocno uszkodzona oś plus upał lub gówno nie opona. 

Na pocieszenie, jeden z naszych zestawów chyba nie dojedzie na wakacje, dwa powroty na lawecie przez ten weekend. Problemy z elektryką silnika.

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.