Skocz do zawartości

Pilna prośba!!!! Zdarzenie drogowe


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Stoje na autostradzie w Czechac. Wybuchla mi opona. Nie dam rady sam zmienic, ale czekam na assistance. Podczas wybuchu uszkodzony zostal kabel, ktory jest na zdjeciu. Kabel po stronie lodowki. Czy moge tak bezpiecznie jechac i korzystac z pradu? Wyglada mi na jakies uziemienie....

20220819_200137.jpg

20220819_195715.jpg

20220819_200136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla bezpieczeństwa możesz wyjąc bezpieczniki od lodówki czy energobloku i tak jechać, bo ważne, że oświetlenie bedziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka przewodu i sposób podłączenia wskazywałyby na podłączenie przewodu ochronnego instalacji 230V AC do ramy cepy (potocznie "uziemienie"), więc jesli nic nie jest namotane (rama przyczepy nie jest "minusem" dla instalacji przyczepy na 12V DC), to wydaje mi się że dopóki nie podłaczy się cepy pod 230V AC, ten przewód nie powinien mieć znaczenia.  Póki jedziesz, 230 V AC w cepie nie masz. Zaizoluj w kazdym razie.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czyś napisał:

Kolorystyka przewodu i sposób podłączenia wskazywałyby na podłączenie przewodu ochronnego instalacji 230V AC do ramy cepy (potocznie "uziemienie"), więc jesli nic nie jest namotane (rama przyczepy nie jest "minusem" dla instalacji przyczepy na 12V DC), to wydaje mi się że dopóki nie podłaczy się cepy pod 230V AC, ten przewód nie powinien mieć znaczenia.  Póki jedziesz, 230 V AC w cepie nie masz. Zaizoluj w kazdym razie.

A co po podlaczeniu 230? 

Przyczepa nowa, ma 3 lata, wiec raczej nie sadze zeby cos bylo n8e ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, w79 napisał:

A co po podlaczeniu 230? 

Przyczepa nowa, ma 3 lata, wiec raczej nie sadze zeby cos bylo n8e ok

Wygląda, że tylko kabel się przerwał. Nie da się tego połączyć? Co to za opony? Securit? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Wygląda, że tylko kabel się przerwał. Nie da się tego połączyć? Co to za opony? Securit? 

Opone mam, ale dwa podnosniki okazaly sie za male.Policyjny tez. Czekam na assistans. Co robic z uziemieniem (nie znam sie na tym) Połaczyć i zaskotować?

 

2 minuty temu, Marcin T napisał:

To uziemienie w Knausie jest do ramy złapane w kilku miejscach.

Jak się ogarniesz to naprawisz. Bez tego da się używać sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, w79 napisał:

 Połaczyć i zaskotować?

No połącz normalnie, nawet skręć dobrze i zaizoluj. To nie jest pod napięciem 

6 minut temu, maarec napisał:

Sprawdziłeś ciśnienie przed odjazdem? Może warto na szybko dwie nowe opony ?

 

Ja bym poszedł w tą stronę. Jeśli to opony securit idące na pierwszy montaż w Sportach to lepiej to wymenić, bo i druga gotowa wystrzelić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Czechach mogę polecić ten serwis opon:

TASY Ltd.
+420 544 425 323
https://maps.app.goo.gl/8QUPUqgZiwhMtg1x9

Mieli opony wzmacniane w wielu rozmiarach i ceny jak u nas na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał:

Ja w Czechach mogę polecić ten serwis opon:

TASY Ltd.
+420 544 425 323
https://maps.app.goo.gl/8QUPUqgZiwhMtg1x9

Mieli opony wzmacniane w wielu rozmiarach i ceny jak u nas na allegro. 

Dzieki, o opone sie nie martwie bo mam zapas w calosci. Bardzie boli mnie to uziemienie....bo nie znam sie na tym kompletnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, w79 napisał:

Bardzie boli mnie to uziemienie....bo nie znam sie na tym kompletnie...

Nie ma się co bać :D Ściągnij kawałek tego plastiku tak abyś miał dwa kawałki gołej linki, skręć to razem i dobrze zaizoluj. Jak masz kostkę albo nawet złączke wago to połącz to z sobą za pomocą kostki czy złączki i zaizoluj wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie sprawdzane rano. Bylo po 4.35 (ma byc po 4.5) Przyczepa lzejsza niz zwykle. Mam TPMS na jakas godzine przed wyjazdem cisnienie lekko spadlo z 5 na 4, 70, ale myslalem ze to po deszczu. Rozwalone troche podlogi i ten kabelek. Mam nadzieje tylo ze mover dziala. W sroku prad ok.

A na assistance z Warty czekamy juz 2 godzine.

Mowicie zeby zkręcic i jechac dalej??? Na kempingu wezwe serwis, tylko nie wiem czy wczesniej wlaczyc 230...W sumie oprocz klimy nie potrzebuje, bo lodowka idzie na gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

Mowicie zeby zkręcic i jechac dalej??? Na kempingu wezwe serwis, tylko nie wiem czy wczesniej wlaczyc 230...W sumie oprocz klimy nie potrzebuje, bo lodowka idzie na gazie...

Jak to naprawisz, nawet prowizorycznie to śmiało możesz używać. Nic się nie powinno dziać. Na miejscu w elektrycznym czy jakimś obi kup sobie nawet kostkę pojedyńczą i to skręć na stałe i tak zaizoluj. O czymś takim mówię. Z takiej kostki odrywasz takie pojedyńcze "połączenie" i wkładasz kabel z jednej i drugiej strony i śrubokrętem skręcasz. Ogarniesz bez problemu ;) 

image.png.559358eeaf5db372c735f4093d6bc33b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.