Skocz do zawartości

Pilna prośba!!!! Zdarzenie drogowe


w79

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Serwis samochodowy nie czynny w soboty:( Nie zostalo mi nic jak liczyc na wyczerpanie limitu pecha...

Teraz, lbuster napisał:

Smutne to z jednej strony, z drugiej stałeś na autostradzie, ludzie lecą prędkością przelotową, więc trudno zorientować się w czas (a tym bardziej przeczytać tablice) i zatrzymać się (tym bardziej zestawem), by pomóc, a i jest to dość niebezpieczne i chyba niezgodne z przepisami. Dlatego też nie oceniaj ludzi zbyt negatywnie ;)

Stalem w miejscu gdzie nie bylo awaryjnego, to juz nie autostrada. Blokowalem pas i ludzie musieli stawac zeby mnie wyminac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to była opona typu np. Security [np. TR-603 lub Road 2003] (nie mylić z Semperit) można spojrzeć na dość rzeczowy opis tej opony np. dostępny jeszcze tu: 2 Opony Security TR603 185R14C 104N 102/100S 8PR - 11365443159 - oficjalne archiwum Allegro  Docelowo "ocalałą" oponę zostawić na zapas traktowany jako "koło dojazdowe", bo opona sama w sobie jest dość lekka (jakaś konkretna zaleta...), a jako "trakcyjne" do jazdy kupić 2 "pełnoprawne" markowe opony we właściwym rozmiarze z oznaczeniem "C". Cięższe, ale i pewniejsze. Na takich busy lataja przeładowane, x2 albo i lepiej, bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty są. Sila poszla w podloge i osadzenie nadkola. Zatrzymalo sie na podlodze. Na szczescie mover jest z przodu. Zabezpiecze jakas folia i taśma na czas jazdy. 

20220820_055751.jpg

20220820_055635.jpg

Opona to Security TR603, 195/70/15 C, zapas (Oryginalny Knausa)Altrus Apollo, tez z oznaczenoem C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, w79 said:

Straty są. Sila poszla w podloge i osadzenie nadkola. Zatrzymalo sie na podlodze. Na szczescie mover jest z przodu. Zabezpiecze jakas folia i taśma na czas jazdy. 

20220820_055751.jpg

20220820_055635.jpg

Opona to Security TR603, 195/70/15 C, zapas (Oryginalny Knausa)Altrus Apollo, tez z oznaczenoem C

Przy jakiej prędkości Ci ta opona strzeliła? I czy sama felga nadaje się jeszcze do użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eastnomad napisał:

Przy jakiej prędkości Ci ta opona strzeliła? I czy sama felga nadaje się jeszcze do użycia?

Na szczescie ok 50 km/h wiec nawet nie poczulem wybuchu

 

7 minut temu, peja76 napisał:

To to żadne straty, najważniejsze że nikomu nic się nie stało, zrobisz

Z uwagi na gwarancje pewnie bede robil w Knausie. Juz sie boje Wadoqskich lub Pro campu....Do tego przetestujemy AC Warty:)

Jesli chodzi o assistance, to w sumie dal rade, chociaz nie zbyt szybko. Ale mialem opcje lawety do Polski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, w79 napisał:

 

Z uwagi na gwarancje pewnie bede robil w Knausie. Juz sie boje Wadoqskich lub Pro campu....Do tego przetestujemy AC Warty:)

Jesli chodzi o assistance, to w sumie dal rade, chociaz nie zbyt szybko. Ale mialem opcje lawety do Polski:)

Aż ci współczuje tej szarpaniny ale bądź  dobrej myśli może nie będzie tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, peja76 napisał:

ci współczuje tej szarpaniny ale bądź  dobrej myśli może nie będzie tak zle.

O ile sie nie myle, mam opcje serwisowa wiec mam madzieje ze nie bedzie zle. Bardziej boje sie o jakosc prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wystrzale opony zazwyczaj jest tak że oderwany bieżnik (a to kawał solidnej gumy) jak rozpędzone śmigło niszczy wszystko co ma w zasięgu. Sprawdź dokładnie nadkole, bo one tam zawsze mocno obrywają.

Miałem kiedyś taką przygodę w Czechach. U mnie był mocny huk, po którym w środkowym lusterku wstecznym od razu zauważyłem że przyczepa (a raczej linia przedniej bakisty, nie jest równoległa do linii okna klapy bagażnika). Miałem to przy prędkości przelotowej (jechałem normalnie z TIRami, czyli między 80 a 90 km/h).

Jechać dalej, nie przejmować się, kupić nowe oponki jak najszybciej. Jak ja się wtedy cieszyłem, że wyjątkowo na wakacje ruszyliśmy w środę, a nie w weekend. W sumie 4 godziny się zeszło od wystrzału do momentu powrotu na drogę na nowych oponach. 

Zmieniając temat. Czy nikt nie sprawdza w domu, czy lewarek który ma w bagażniku da radę z przyczepą? 

O naprawę się na razie nie martw. Jedź odpoczywaj. W sumie zagadaj z ubezpieczycielem czy możliwa jest naprawa w ASO za granicą. Nasi to się nadają do tarcia chrzanu :]. Butli gazowej do wymiany bym im nie zlecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomii napisał:

Zmieniając temat. Czy nikt nie sprawdza w domu, czy lewarek który ma w bagażniku da radę z przyczepą? 

Bylem przekonany ze pasuje, bo specjalnie kipilem nowy;) 

Opon teraz nie kupie. W weekend Austria zamknieta, a nie moge wjechac do miasta z przyczepa. Nie mam jej z kim zostawic, a mam na pokladzie tylko dwojke dzieci. Nie wiem nawet czy felga jest ok. W nocy zapakowalem do bagaznika i nie otwieram. W srode przylatuje moja zona. Zobaczymy jak wyglada transport opon samolotem:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne ogledziny wskazuja na to, ze uderzenie poszlo w styk podlogi i nadkola. Tam widac golw drewno, a zaraz za tym bieznnik przywalil w podloge. Poszla warstwa zewnetrzna wraz ze styropianem. Uszkodzenie nadkole/podloga wyglada raczej na uderzanie bieznika. Dziura w podlodze o tym, ze tam poszla głowna siła

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Tomii przecież do podnoszenia są łapy ?

To byl pierwszy tekst pomocy drogowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, w79 napisał:

Bylem przekonany ze pasuje, bo specjalnie kipilem nowy;) 

Opon teraz nie kupie. W weekend Austria zamknieta, a nie moge wjechac do miasta z przyczepa. Nie mam jej z kim zostawic, a mam na pokladzie tylko dwojke dzieci. Nie wiem nawet czy felga jest ok. W nocy zapakowalem do bagaznika i nie otwieram. W srode przylatuje moja zona. Zobaczymy jak wyglada transport opon samolotem:)))

Cześć.

Współczuję przebojów. Na przyszłość będziesz bogatszy o swoje doświadczenia. 

Zachowaj spokój bo dzieci patrzą na kapitana statku i się im każdy nastój udziela. 

Jeśli jechałeś 50 to felga powinna być cała. Uwierz, że wszystko się dobrze skończyło. Widziałem w komisie przyczepkę po wystrzale opony przy prędkości. Brakowało 1m2 podłogi i 0,5m2 ściany. Więc pociesz się że uszkodzenia masz żadne z tym co mogło by być....

Zastanów się nad opcją zamówienia markowych opon na All z wysyłką na miejsce.... Zostanie ci tam tylko montaż...

Trzymam kciuki za udany urlop.

Acha.... kup podnośnik.... małą żabę hydrauliczną. Jest stabilna i zwykle da się ją wepchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.