Skocz do zawartości

Pilna prośba!!!! Zdarzenie drogowe


w79

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Analog82 napisał:

@w79, a nie wydaje Ci sie ze cisnienie nie bylo za male, skoro srodek opony nie jest tak zdarty jak zewnetrzne strony bieznika?

Na pewno nie bylo za male. Ostatni odczyt z TPMSu jaki kojarze to 4.75 lub 4.95. Bardziej balbym sie że za duze;). Knaus wskazuje na 4.5. Przed wyjazdem naplumpalem na 4.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Sami się trochę robimy w bambuko, bo za jakość trzeba zapłacić, w dużej części przypadków sami weźmiemy coś tańszego, a niekoniecznie lepszego. I nie raz kalkulujemy relację cena/jakość, świadomie idąc na ustępstwa. I też nie raz bierzemy coś po taniości (...)

Ty tak na poważnie ?  :blink:

nowa buda za ponad stówę i kupiona po taniości ?    była opcja dopłaty do normalnych opon a kolega przukutwił przy zakupie budy czy jak ?

też miałem Knausa i fabryczne Security poszły do kosza po dwóch latach bo nie nadawały się już do niczego , całe szczęście odbyło się bez wystrzału, u kilku kolegów to samo.

dziś z perspektywy czasu kupując budę Knausa  wymienił bym opony na markowe przed pierwszym wyjazdem.

Security które Knaus daje na pierwszy montaż to szmelc i to jest skandal że wciskają klientom taki syf  :czerwona:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał:

broniąc obojga...

świat poszedł w stronę taniej niż dobrze...

a jak ktoś stara się wprowadzać politykę że drogo ale dobrze to jest tępiony...

czy ja wiem ? w przypadku usług tak to nie działa. jak jest dobrze to nie jest tanio.

a świat idzie w kierunku wyprodukować jeszcze taniej niż było i sprzedać jeszcze drożej niż dotychczas   :niewiem:

3 minuty temu, Sebeb napisał:

Hobby daje także Security na pierwszy montaż :(

to kontroluj przed każdym wyjazdem i profilaktycznie wywal ten syf po sezonie góra dwóch  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu4x4,

Pisałem wcześniej, że zrobiłem na nich już około 17kkm, są jak nowe, w trasie co około 300km robie przystanki i gapię się w te opony jak obłąkany :) Właśnie mija im 2 sezon u mnie i naczytałem się tu jaki to syf i pewnie po zimie wlecą jakies "firmowe"

P.S. teraz mi sie przypomniało, że jak kupowałem w tym roku od forumowaicza alufelgi to on miał tam założone Security i po przebiegu około 20kkm były na bokach łyse...także wg mnie to coś musi być nie tak z ciśnieniem, zbieżnością, daną cepką nie tak, że tak je wycina.

Edytowane przez Sebeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sebeb napisał:

Suzu4x4,

Pisałem wcześniej, że zrobiłem na nich już około 17kkm, są jak nowe, w trasie co około 300km robie przystanki i gapię się w te opony jak obłąkany :) Właśnie mija im 2 sezon u mnie i naczytałem się tu jaki to syf i pewnie po zimie wlecą jakies "firmowe"

P.S. teraz mi sie przypomniało, że jak kupowałem w tym roku od forumowaicza alufelgi to on miał tam założone Security i po przebiegu około 20kkm były na bokach łyse...także wg mnie to coś musi być nie tak z ciśnieniem, zbieżnością, daną cepką nie tak, że tak je wycina.

u u Ciebie w budzie jaka jest oś ? może problem leży w badziewnej osi w Knausie co w połączeniu z badziewnymi chińskimi oponami daje taki efekt :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Na pewno nie bylo za male. Ostatni odczyt z TPMSu jaki kojarze to 4.75 lub 4.95. Bardziej balbym sie że za duze;). Knaus wskazuje na 4.5. Przed wyjazdem naplumpalem na 4.3

Ja tylko gdybam, ale takie starcie jest bardzo zastanawiajace i patrzac na bieznik tylko taka sie mysl nasuwa. Sam przed dluzszymi wypadami sprawdzam pomiary co najniej trzema miernikami, czyli recznym boscha , na stacji i jeszcze kompresor. Oczywiscie to czysta ciekawosc, ale jednak daje pewna pewnosc. Nie mnie pouczac starych wyjadaczy, ale jakos Twoje opony nasuwaja pewne pytania. Po prostu jesli by bylo nierowne tarcie, albo mover byl zle ustawiony to jednak ten srodek bieznika bylby bardizej zdarty a jednak jest dziwnie nienaruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broniąc obojga...
świat poszedł w stronę taniej niż dobrze...
a jak ktoś stara się wprowadzać politykę że drogo ale dobrze to jest tępiony...
Ale przecież ten sam Knaus w przyczepie Sudwind już nie wkłada opon Security a jednak montuje opony premium od Nokiana.

Czyli nie do końca jest tak, że się idzie w stronę taniej a nie dobrze.
u u Ciebie w budzie jaka jest oś ? może problem leży w badziewnej osi w Knausie co w połączeniu z badziewnymi chińskimi oponami daje taki efekt :niewiem:
Hobby montuje osie Knota, a ramy robią sami. Więc tam jest jeszcze większą oszczędność niż u Knausa czy u innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jacek00 napisał:

 Hobby montuje osie Knota, a ramy robią sami. Więc tam jest jeszcze większą oszczędność niż u Knausa czy u innych.

Oglądałeś ramę Knausa i Hobby Ja bym wybrał Hobby, co do opon nie wiem jakie miałem ale po 4 sezonach były jak nowe a km trochę przejechały,  jak tak czytam co ludzie piszą to te alko widzę że ma problem z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Ale przecież ten sam Knaus w przyczepie Sudwind już nie wkłada opon Security a jednak montuje opony premium od Nokiana.

Tyle że aktualny Nokian to już też nie opona fińska, sprzed 15-20lat...

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

czy ja wiem ? w przypadku usług tak to nie działa. jak jest dobrze to nie jest tanio.

Niestety wiele osób jest że ma być tanio...A potem lament że wyszło 3x drożej...bo to zepsute, to trzeba zdemontować, naprawić/wymienić i jeszcze raz montować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.