Skocz do zawartości

Pilna prośba!!!! Zdarzenie drogowe


w79

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie tak była ,,zjechana,, jedna guma, wymieniałem ładny kawałek czasu temu bo uznałem, że mają dość. U mnie zrobiły dobre 20kkm a u poprzedniego właściciela budy nie wiem ile ??
 

AABD4FAD-AFFA-413C-A3C4-17B530EDE447.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma co sugerować że wybuch coś źle zrobił i zjadło to oponę...przyczyna jest wcześniej...ale może np źle zamontowany mover...przy jakimś skoku zawieszenia ścierał bieżnik...

Ale jak dopompowywałeś opony ... to już coś musiało być widać...

Od maja...pewnie zrobiłeś z 1000-2000km to też coś musiało być widać chyba że właśnie jakiś problem z moverem, łożyska, zbieżność, hamulce...i to coś na ostro !!

15 000 km dla takiej opony to niewiele...nawet kiepskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, w79 napisał:

Gdyby uszkodzenia drugiej opony byly spowodowane wybuchem pierwszej (vide przesuniecie movera), to zapasowe kolo musialoby miec analogiczne zniszczenia.

Kierunek jest dobry, ale jeśli zapas ma delikatnie mniejszą średnicę to być może się zmieścił.

41 minut temu, Gizbern napisał:

Powie tak. Ja mam opony tego samego producenta. Też 3 rok już leci. Przebieg myślę podobny, (nie mam licznika:-)).Moje wyglądają jak nowe...jutro z ciekawości zmierzę bieżnik. Tak czy inaczej ciężko aby przy 15 k opony były zjechane do 0.

Nie trzeba licznika. Ja piszę sobie każdy wyjazd w excelu :)

Co jakiś czas zerkam u siebie na te chińczyki i z daleka wyglądają na "funkiel nówka nie śmigane", jednak bliżej widać, że bieżnik znika w oczach. U mnie to ich ostatni sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin T napisał:

Kierunek jest dobry, ale jeśli zapas ma delikatnie mniejszą średnicę to być może się zmieści

To pelny wymiar. Zamawialem w czasie poczatkow COVIDA. Nie mieli zapasu, wiec zdjeli z przyczepy i wyslali. Przyznali mi sie do tego:)

Z reszta odleglosc rolek od opony, z obu stron, jest taka sama

20 minut temu, Misio napisał:

Od maja...pewnie zrobiłeś z 1000-2000km

Zrobilem 5000-6000 km. Dwa razy Włochy +Chorwacja. 

 

21 minut temu, Misio napisał:

jakiś problem z moverem, łożyska, zbieżność, hamulce...i to coś na ostro !

To dlaczego brak śladów na zamienniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, ale gdy się bliżej przeglądnąć zdjęciu z kilku stron wstecz to rozwalona opona wydaje się nie powalać głębokością bieżnika. No chyba, że perspektywa zdjęcia to trochę wypacza :hmm:

20220821_140008.jpg.929e492619881b3c085f65f0cdd92766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał:

I parę dni wcześniej było by widać...

Dlatego obstawiam "jakąś" blokadę koła/kół...

Po wywaleniu opony nie odpinalem przyczepy, nie ruszalem recznego, nie uzywalem movera...a na zapasie ani sladu. (Chociaz jutro z ciekawosci przygladne sie dokladniej...). Nic, za tydzien wracam na nowych oponach i zobaczymy co sie bedzie dzialo....Nie uciekam od odpowiedzialnosci, ale dziwi mnie ta sytuacja bardzo. Zwlaszcza ze uchodze za dosc przezorna (a nawet upierdliwa pod wzgledem bezpieczeństwa) osobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rezerwa to teraz raczej nie wyznacznik...

Jeżeli opony były ok, to coś się stało od ostatniej "kontroli" do wystrzalu...co nie zmienia faktu że "usterka" się sama nie naprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, w79 napisał:

Po wywaleniu opony nie odpinalem przyczepy, nie ruszalem recznego, nie uzywalem movera...a na zapasie ani sladu.

Jeżeli wystrzelona opona waliła przez kilkadziesiąt metrów po moverze, to jest ryzyko, że go przestawiła, że coś się ugięło i kilka mm na drugim kole dosunęło rolkę a na stronie po wybuchu mogło nawet odsunąć, dlatego na zapasie nic nie zobaczysz. 

Pomierz dokładnie odległości prawa i lewa po zamontowaniu nowych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony to masz uszkodzone od strony zewnętrznej czy od strony ramy? Wygląda na brak zbieżności. Zrób fotkę budki podpiętej do auta  - z dużej odległości np 10m . Zobacz jak ona stoi na kołach. 

Dmc masz 1700 czy 2000? Może masz os do wymiany jak w mojej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli od maja nie zrobiłeś 100kkm to też nie wiem co myśleć. Tak zajechać oponę to się nie da w moment

Opone nie. To plastikowe g*wno jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i... Nie wiem...

Ewidentnie to nie tylko wina opon. Coś musiało obcierać. @w79 na powrocie musisz częściej obserwować opony. Albo tyle nie driftuj z przyczepą ;)

26 minut temu, maarec napisał:

Zrób fotkę budki podpietdj do auta  - z dużej odległości np 10m . Zobacz jak ona stoi na kołach. 

Albo deska o długości tak z 2m lub więcej przyłożona do boku koła i sprawdzanie jak sie układa w stosunku do boku przyczepy (czy jest równolegle). Ale sama zbieżność moim zdaniem by tak nie zdarła opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, filipert napisał:

Jeżeli wystrzelona opona waliła przez kilkadziesiąt metrów po moverze, to jest ryzyko, że go przestawiła, że coś się ugięło i kilka mm na drugim kole dosunęło rolkę a na stronie po wybuchu mogło nawet odsunąć, dlatego na zapasie nic nie zobaczysz. 

Tak jak juz pisalem. Zadnych luzow itp. Odległość ksiązkowa -na środku ok 1700 mm

 

34 minuty temu, maarec napisał:

Dmc masz 1700 czy 2000? Może masz os do wymiany jak w mojej. 

1700. Przez 3 lata nie bylo problemu. Nie pamietam rowniez zadnego zdarzenia np. mocniejszego uderzenia kolem. 

Zjechane po zewnetrznej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał:

Tak jak juz pisalem. Zadnych luzow itp. Odległość ksiązkowa -na środku ok 1700 mm

1700 mm od czego? Bo pytanie raczej było o odległość rolek od opony. Tam musisz mieć 20 mm. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.