Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaraz zacznie się niechęć społeczeństwa....

Brat koleżanki z pracy został wczoraj zwolniony z pracy. Szef mu powiedział że zatrudni Ukraińca za 2/3 i jeszcze jakąś dotacje od państwa otrzyma....

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W mojej branży Ukraińcy zarabiają tyle samo lub nawet ciut więcej. Dla pracodowcy Ukrainiec jest większym obciążeniem finansowym od pracownika z PL. Jedyny plus tych pracowników to to że poprostu są.

 

Dotacje? Jakie dotacje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym se kampera kupił za te godziny co po prostu byli...

Brat koleżanki z pracy został wczoraj zwolniony z pracy. Szef mu powiedział że zatrudni Ukraińca za 2/3 i jeszcze jakąś dotacje od państwa otrzyma....

 

Musi ten brat być wzorowo niepotrzebnym/nieefektywnym pracownikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, patriks napisał:

Bym se kampera kupił za te godziny co po prostu byli...

Brat koleżanki z pracy został wczoraj zwolniony z pracy. Szef mu powiedział że zatrudni Ukraińca za 2/3 i jeszcze jakąś dotacje od państwa otrzyma....

 

Musi ten brat być wzorowo niepotrzebnym/nieefektywnym pracownikiem...

Nie znam człowieka. Z tego co wiem nie przedłużono mu kolejnej umowy na 3 miechy.

Daniel nie wiem. Coś z darmowym ZUS....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, patriks napisał:

 

 

Musi ten brat być wzorowo niepotrzebnym/nieefektywnym pracownikiem...

To samo pomyślałem??? Kto zwalnia dobrego pracownika w tych czasach?

10 minut temu, Commander napisał:

Nie znam człowieka. Z tego co wiem nie przedłużono mu kolejnej umowy na 3 miechy.

Daniel nie wiem. Coś z darmowym ZUS....

ZUS za pracownika to "grosze" żeby mógł być powodem obaw naszych rodaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu sytuacji kryzysowej a kempingu, sądzę, że jak ktoś myślał, że boom na przyczepy minął, to dopiero się zacznie.

Wiele osób w tym roku odpuści wyjazdy zagraniczne z uwagi na koszty podróży, hotele, pensjonaty i różne ośrodki przeznaczone są w wielu przypadkach na miejsca pobytu dla uchodźców, myślę, że pola kempingowe będą w Polsce pękać w szwach.

Oczywiście może być tak źle, że i nasze budki posłużą jako schronienie dla uciekających przed wojną, a my i tak byśmy nie wyjechali bo inflacja nie pozwoli a benzyna będzie droższa niż stawka godzinowa w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, filipert napisał:

 

Oczywiście może być tak źle, że i nasze budki posłużą jako schronienie dla uciekających przed wojną,

Co by jakiś pismak tego pomysłu nie pochwycił w jakimś durnym artykule .

Bo auto 4x4 może armia "wypożyczyć" to jeszcze do kompletu nam budy pozabierają pisząc na szybko jakąś spec ustawą. 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ani mru mru, bo za chwilę ktoś wpadnie na genialny pomysł, jedna nocka sejm, dzionek na senat, w nocy przed północą podpis prezydenta i publikacja w Dzienniku Ustaw, i będzie można powiedzieć, że w Polsce obozy dla uchodźców niepotrzebne, państwo panuje nad sytuacją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Wiele osób w tym roku odpuści wyjazdy zagraniczne z uwagi na koszty podróży, hotele, pensjonaty i różne ośrodki przeznaczone są w wielu przypadkach na miejsca pobytu dla uchodźców, myślę, że pola kempingowe będą w Polsce pękać w szwach.

Aż mnie prawie krew zalewa na taką możliwość :zly:. Mamy zaplanowany pierwszy zagraniczny wyjazd przyczepą do Chorwacji, a może okazać się, że koszt paliwa będzie porównywalny z kosztem zakupu kawalerki w mniejszej miejscowości :klnie:. Na szczęście mamy swoją działkę rekreacyjną, więc w ostateczności pojedziemy znowu nad nasze morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars napisał:

Aż mnie prawie krew zalewa na taką możliwość :zly:. Mamy zaplanowany pierwszy zagraniczny wyjazd przyczepą do Chorwacji, a może okazać się, że koszt paliwa będzie porównywalny z kosztem zakupu kawalerki w mniejszej miejscowości :klnie:. Na szczęście mamy swoją działkę rekreacyjną, więc w ostateczności pojedziemy znowu nad nasze morze.

Z Bydgoszczy czy jeszcze na baku obrócisz....a co ja mam powiedzieć. Bałtyk mnie wyniesie jak Chorwacja w zeszłym roku. Buuu trzeba będzie szukać kempingu w Małopolsce....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maras napisał:
10 godzin temu, filipert napisał:

 

Oczywiście może być tak źle, że i nasze budki posłużą jako schronienie dla uciekających przed wojną,

Co by jakiś pismak tego pomysłu nie pochwycił w jakimś durnym artykule .

Bo auto 4x4 może armia "wypożyczyć" to jeszcze do kompletu nam budy pozabierają pisząc na szybko jakąś spec ustawą. 

 

9 godzin temu, czyś napisał:

Słusznie, ani mru mru, bo za chwilę ktoś wpadnie na genialny pomysł, jedna nocka sejm, dzionek na senat, w nocy przed północą podpis prezydenta i publikacja w Dzienniku Ustaw, i będzie można powiedzieć, że w Polsce obozy dla uchodźców niepotrzebne, państwo panuje nad sytuacją.  

Panowie, źle mnie zrozumieliście.

Jak będzie brakowało dachu nad głową, to sam oddam moja budkę jakiejś rodzinie, liczę, że jeszcze kilka osób się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

 

Panowie, źle mnie zrozumieliście.

Jak będzie brakowało dachu nad głową, to sam oddam moja budkę jakiejś rodzinie, liczę, że jeszcze kilka osób się znajdzie.

A to w takim razie zmienia postać rzeczy . Miły gest z Twojej strony :ok:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmy w której pracuje szef przyjął do domu po rodzicach uchodźców 11 kobiet i 25 dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Też jestem w to zaangazowany jeżdżę do nich codziennie. Tego się nie da opisać jak się tego nie widzi z bliska. Tragedia jeszcze raz ludzka tragedia. Dobrze że do końca te dzieciątka nie wiedzą co się dzieje. Na ile możecie pomagajcie.

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.