Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Cezarr napisał:

A wrócił byś do Ojczyzny zostawiając rodzinę tak jak to robią Ukraińcy i walczył byś za Polskę:hmm:
Radek absolutnie ne odbieraj mojego pytana jako złośliwe.

Miałem nie odpisywać...ale...

Mam przyjaciela z Ukrainy - jest z naszego forum, od 7 lat mieszka w Polsce i za wszelką cenę ja chce żeby w tej Polsce został...

Tu też dużo pomaga, tu ma rodzinę, niecałe pół roku temu urodził mu się drugi syn...

Jednak on co chwile mówi że koledzy pojechali, że on też jedzie...mam nadzieję że jednak nie pojedzie - może to i moje tchórzostwo, ale tak ja to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, Cezarr napisał:

A wrócił byś do Ojczyzny zostawiając rodzinę tak jak to robią Ukraińcy i walczył byś za Polskę:hmm:
Radek absolutnie ne odbieraj mojego pytana jako złośliwe.

Nie odbieram tego jako zlośliwe pytanie. Sporo o tym rozmawiamy w domu "co by było gdyby" i podstawiamy tu wyrazy "Polska" i "Irlandia". Naprawdę nie wiem. Tym większy podziw dla tych, który jadą się bić, tym większy podziw dla takich, którzy jadą pomagać (kurcze, chciałbym, żeby moje dzieci miały nauczyciela dającego takie wzorce). I tym większe zdenerwowanie na tych mocnych w gębie. 

Edytowane przez RadekNet
literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawniej mowiono biedny i dłupi idzie do woja byłem ten bidny i glupich czasach na przełomie Plski Ludowej i Obecnej oficer polityczny muzg wyprał potem ten sam ale wychowawcz pral dalej spałem z kałachem pod wyrem albo w wagonach odciet o wiadomości poza 1 programem nic niebyło wiadomo co sie dzieje czekałes na jakes wiafomości  jak to mówiono niebądz mietki mlody  dawne czasy jest co wspominac  Ale teraz kazdy chce no i podstawa wiadomosci  inne czasy mlodzi bardziej uświadomieni

Sorki oj nietem temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie patriotyzm w czasach "pokoju" to przede wszystkim praca. Robić to się umie najlepiej jak tylko można. To przynosi korzyść również nam wszystkim. Nie będę pisał o tradycjach,  kulturze, pamięci bo to, oczywiste....

Wydaje mi się, że teraz gdy można się spodziewać wszystkiego najważniejsze co każdy powinien zrobić to uporządkować swoje bieżące sprawy, uporządkować sprawy służbowe, administracyjne itp.  Wszystko co  od strony technicznej i organizacyjnej może pomóc w obronie czy ewakuacji rodziny musi być przygotowane i sprawne na 100 %... A co do reszty, czyli aktywnej obrony - oddaję się do dyspozycji wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprawdzają się najlepiej w trudnych sytuacjach. I własnie Polacy się sprawdzili.

W Niemieckiej telewizji podali, że na Ukrainie walczą ochotnicy z Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii i Rumunii. Jeżeli to prawda, to nie powinni takich informacji podawać. Podali, że debatują z NATO nad wyznaczeniem terenu z zakazem lotów nad częścią Ukrainy. Jeżeli to przejdzie, to mamy niezły "gnój".  Nie którzy Dziennikarze, zachowują się trochę jak "kanalie", podali, że w Polsce lądują samoloty z bronią i dronamii dla Ukrainy. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

@Misio nigdy nie mów o sobie tchórz, w tym przypadku decyzja wykracza poza nasze normalne myślenie ???

Wszystko jedno jak to nazwać...

Ja boje się o Niego, o Jego Rodzinę, o siebie i o swoją...oczywiście co mogę to pomogę...ale mam nadzieję że nigdy ja nie stanę w takiej sytuacji jak On...i nie będę miał nigdy takich dylematów...czego z całego serca sobie i Wam życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie którzy Dziennikarze, zachowują się trochę jak "kanalie", podali, że w Polsce lądują samoloty z bronią i dronamii dla Ukrainy. 

Przecież to nie żadna tajemnica. W .......

Ruscy wiedzą wszystko o ruchach u nas, tak jak my wiemy wszystko o ruchach u nich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Cathay napisał:

Ruscy wiedzą wszystko o ruchach u nas, tak jak my wiemy wszystko o ruchach u nich.

Może wiedzą, może nie. Może część jest prawdą, może nie. 

Nie nam wyrokować, ale klepać w mediach i w necie co, jak i gdzie, naprawdę nie potrzeba. Jedna z podstawowych zasad na takie czasy, od dziesiątków, o ile już nie setek lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cathay napisał:

Przecież to nie żadna tajemnica.

Tak właśnie jest. Większość tych lotów, jest przecież możliwa o obserwcji na flightradar. Tak samo jak np. marine traffic pokazuje ruch statków. Można np. zauważyć, że jachty rosyjskich miliarderów  są teraz bezpiecznie zakotwiczone na Malediwach.

17 minut temu, czyś napisał:

ale klepać w mediach i w necie co, jak i gdzie, naprawdę nie potrzeba. Jedna z podstawowych zasad na takie czasy, od dziesiątków, o ile już nie setek lat. 

to oczywiste, ale teraz takie czasy, że wszystko widać jak na dłoni a przesył informacji jest szybszy niż kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

Miałem nie odpisywać...ale...

Mam przyjaciela z Ukrainy - jest z naszego forum, od 7 lat mieszka w Polsce i za wszelką cenę ja chce żeby w tej Polsce został...

Tu też dużo pomaga, tu ma rodzinę, niecałe pół roku temu urodził mu się drugi syn...

Jednak on co chwile mówi że koledzy pojechali, że on też jedzie...mam nadzieję że jednak nie pojedzie - może to i moje tchórzostwo, ale tak ja to widzę...

Michał, chyba nie o to tu chodzi. Nikt do niego nie ma pretensji. Ja mam pretensje do osób które obnoszą się ze swoją postawą informując o pakowaniu się i deklaracjach że nie zamierzają tu robić nic, bo niczego Polsce nie zawdzięczają.... O takich właśnie deklaracjach mówię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie żadna tajemnica. W.....

Ruscy wiedzą wszystko o ruchach u nas, tak jak my wiemy wszystko o ruchach u nich.

Wszyscy którzy twierdzą że to żadna tajemnica i można klepać na lewo i prawo to są niestety pożyteczni idioci. Zastanówcie się nad tym. Nie wszytko widać na fly radarach, a to co widać, to tak ma być. Prosiłbym jednak o podawanie mniej szczegółów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomekk napisał:

Wszyscy którzy twierdzą że to żadna tajemnica i można klepać na lewo i prawo to są niestety pożyteczni idioci. Zastanówcie się nad tym. Nie wszytko widać na fly radarach, a to co widać, to tak ma być. Prosiłbym jednak o podawanie mniej szczegółów.

 

Mieszkam niedaleko lotniska w Balicach. Do tej pory samoloty nie latały po 23. Od weekendu, w nocy, co chwile cos ląduje i nie są to zwykle samoloty jakie słyszę od lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.