Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, Cezarr napisał:

Jestem ciekawy ilu z Was wzięło by broń do ręki i zostało bronić ojczyzny ? wiem że teraz wszyscy. 

No właśnie już nie wszyscy...

https://wiadomosci.wp.pl/finowie-ida-na-kursy-samoobrony-po-inwazji-na-ukraine-nagle-zabraklo-miejsc-6742917583977024a

Tu inna zupełnie reakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cezarr napisał:

Jestem ciekawy ilu z Was wzięło by broń do ręki i zostało bronić ojczyzny ? wiem że teraz wszyscy. 

Nie wszyscy, są tacy którzy już się tu wypowiedzieli że będą uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna już jest, czy nas dosięgnie ? już nas dosięgła ? jak na razie tylko delikatnie gospodarczo, co prawda bomby jeszcze nie wybuchają w naszym miastach ale czy uważacie że tak się nie stanie ?. Trudno wytłumaczyć czym jest wojna komuś kto jej nie doświadczył osobiście, kto nie widział na własne oczy jak cierpi cywilna ludność, co się widzi przeszukując miasta domy po bombardowaniach,  bo nie wszyscy chcieli czy zdążyli opuścić swoje mieszkania. Takie widoki zostają z człowiekiem na całe życie, pytanie czy można do tego wrócić, wiedząc jaką cenę można czy raczej trzeba będzie zapłacić. Żołnierz giną ale wiedzą czym jest ryzyko, wiedzą co ich może spotkać, ale ludność cywilna ?. Wojna już jest i w niej uczestniczymy, na razie bez karabinów i oby tak zostało ????

7 minut temu, danielpoz napisał:

Nie wszyscy, są tacy którzy już się tu wypowiedzieli że będą uciekać.

Człowiek w obliczu zagrożenia przede wszystkim ratuje siebie i rodzinę, trzeba mieć dużo odwagi aby zostawić rodzinę i ratować innych, kraj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ilu z Was wzięło by broń do ręki i zostało bronić ojczyzny ? wiem że teraz wszyscy. 

 

Ja jestem ciekawy co zrobiliby Ci którzy by wyjechali podczas wojny na ile by im pieniędzy starczyło? 

Każdy sie czegoś dorobił i coś ma a za granicą trzeba by zaczynać od zera. Gdyby uzyli bomb atomowych to i tak tylko do sw Piotra by zostało.

Trzeba zostać i bronić ojczyzny.  Sami widzicie ze bez wsparcia uzbrojenia i całego zaplecza ze strony zachodu ruski by już dawno zdobyli ukraine. 

To jest masakra i ludobójstwo naszego wieku. U ruskich nie działają żadne zasady moralne niszczą wszystko po kolei. Są mordercami.

A jeżeli chodzi o nasze wojsko dadzą rade spokojnie. Mamy jeszcze nato to co innego.

Wiem coś na temat wojska. 

Podsumowując my z Cezarem zostajemy i bronimy ojczyzny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już sobie odpuścić dalszy udział, ale...

Rozwijająca się dyskusja powinna moim zdaniem wywołać jedynie refleksję każdego uczestnika w obszarze prywatnym jak jest chwila czasu:

  • co dla niego jest ważne/najważniejsze w takim może (tfuu) ostatnim momencie możliwego wyboru,
  • co zrobi z rodziną,
  • co zrobi sam,
  • itd.

Szanujmy swoje wybory nie zapominając o innych, należnej im pomocy i tolerancji. Hejt i wrzuty bez sensu można sobie darować/odłożyć na spokojniejsze wieczory kempingowe.

Pomóżcie mi przy całym szacunku do @Cezarr (Ave) czemu ma służyć pytanie?

"Jestem ciekawy ilu z Was wzięło by broń do ręki i zostało bronić ojczyzny ? wiem że teraz wszyscy.  "

Moje IQ jest za słabe, aby to ogarnąć, może to aspekt socjologiczny, może to tylko ciekawość?

Bez urazy @Cezarr, to nie prowokacja do dalszej bezsensownej dyskusji.

Szanujmy się

Edytowane przez bazyliszek wawelski
podwójny wyraz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bazyliszek wawelski napisał:

Bez urazy @Cezarr, to nie prowokacja do dalszej bezsensownej dyskusji

Ale ja nie miałem zamiaru wywoływać bezsensownej dyskusji:blink: pytałem poważnie.
To że nie będziemy myśleć o zagrożeniu nie ochroni nas przed nim, pytanie czy będziemy w stanie stawić temu zagrożeniu czoła :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna już uderza gospodarczo w nasze portfele. A widoki zniszczeń niszczą nasze morale. 

8 minut temu, bazyliszek wawelski napisał:

Z bezsilności nerwy mam stargane.

Wszyscy tak mamy.

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bazyliszek wawelski napisał:

@Cezzarr

OK, źle może to odebrałem.

Czytam, słucham, oglądam, myślę ....

Z bezsilności nerwy mam stargane.

Na razie nic nie możemy zrobić,  no może poza pomocą dla uchodźców.
Natomiast myśleć trzeba, obserwować i słuchać :hmm: co do działań jak na razie raczej trzeba zachować spokój, najgorsza jest panika. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel z mojego ogólniaka jest własnie w drodze do Lwowa - wiozą leki dla szpitala, wracać mają z kobietami i dziećmi. W momencie kiedy ogłosił akcję wyjazdu miał pełno chetnych ...ostatecznie pojechali na trzy samochody. Ciekawe ilu w tej chwili krzyczących "bedę walczył za ojczyznę", nie zmieni zdania jak przyjdzie co do czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RadekNet napisał:

Ciekawe ilu w tej chwili krzyczących "bedę walczył za ojczyznę", nie zmieni zdania jak przyjdzie co do czego

A wrócił byś do Ojczyzny zostawiając rodzinę tak jak to robią Ukraińcy i walczył byś za Polskę:hmm:
Radek absolutnie ne odbieraj mojego pytana jako złośliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RadekNet napisał:

Nauczyciel z mojego ogólniaka jest własnie w drodze do Lwowa - wiozą leki dla szpitala, wracać mają z kobietami i dziećmi. W momencie kiedy ogłosił akcję wyjazdu miał pełno chetnych ...ostatecznie pojechali na trzy samochody. Ciekawe ilu w tej chwili krzyczących "bedę walczył za ojczyznę", nie zmieni zdania jak przyjdzie co do czego. 

Ja przynajmniej tu jestem całe życie. Płacę podatki , wychowałem synów i nigdy nie powiedziałem....u Was Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  weźcie zostawcie te durne licytacje - co kto zrobi to jego prywatna sprawa., ja ani Wy nie macie prawa do oceny takich osób.  Jałowe dyskusje i granie na  emocjach - tania niepotrzebna zagrywka :rolleyes::zly:  Podatnicy, patrioci - apeluję ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.