Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tomekk napisał:

Dzisiejszy komunikat w mediach, nie fotografować, nie pisać o transportach odbywających się przez nasz kraj. Komunikat nie jest wymysłem dziennikarzy.

Które media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, Gregor887 napisał:

Masz dostęp do map online? Jak to zrobić?

ć?

No chyba każdy ma dostęp online. Chyba że myślimy o tym samym. Ja myślę o tym że widać dokładnie całą infrastrukturę lotniskową. Nie widać tylko tego co między drzewami.

 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/swiat/atak-rosji-na-ukraine-rosyjski-jeniec-dzwoni-do-matki-nagranie-z-ukrainy-5621207

Smutne ale prawdziwe. Trochę mnie wzruszyło. Jak to powiedział , sam jestem pół Rosjaninem / pół Ukraińcem.

Z drugiej strony najbardziej zadziwia fakt, że Ukraińcy, którzy niemiłosiernie narzekali na swoje państwo, na opiekę zdrowotną w swoim kraju, na edukację, na opiekę państwa nad starszymi  obywatelami, niedoinwestowanie w infrastrukturę drogową itp., itd. - a walczą o każdy centymetr swojej ziemi. Dokładnie tak samo będzie w Polsce. Jak się "wkur...zdenerwujemy", to już nam będzie obojętne, kto będzie wrogiem czy Putin czy "Czyngis Chan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cathay napisał:

...Nie widać tylko tego co między drzewami.

Mapy z  LIDAR pokazują nawet to co liście ukrywają, przykładowo Geoportal :)
Na SAT transzei/okopów nie widać, na LIDAR jak na dłoni .

Geoportal-3.png

Geoportal-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Helmut napisał:

https://tvn24.pl/swiat/atak-rosji-na-ukraine-rosyjski-jeniec-dzwoni-do-matki-nagranie-z-ukrainy-5621207

Smutne ale prawdziwe. Trochę mnie wzruszyło. Jak to powiedział , sam jestem pół Rosjaninem / pół Ukraińcem.

Na Telegramie to wszystko jest na bieżąco i dużo filmików, większość bardzo tragicznych aż chwytają za serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomekk napisał:

Dzisiejszy komunikat w mediach, nie fotografować, nie pisać o transportach odbywających się przez nasz kraj. Komunikat nie jest wymysłem dziennikarzy.

Ponawiam pytanie.?

Które media podały taki komunikat???

Słucham wiadomości przez cały dzień. Czytam informacje w internecie jak i na paskach tv. Nie napotkałem takiej informacji.

Skoro komunikat jak twierdzisz nie jest wymysłem dziennikarzy to kto z imienia i nazwiska podjął taka decyzję? Jaki organ lub instytucja się pod tym podpisała?

 

Napisałeś to jako pewnik więc zapewne znasz autora. Nie zakładam że to Twoja fantazja i paniczny strach  jest powodem wprowadzania nierzetelnych informacji.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj już spokój. Piszą o tym już od kilku dni, nawet w portalach dla kobiet. Czego nie publikować w Internecie w trakcie wojny? Polskie służby apelują - Kobieta w INTERIA.PL Wiadomo, siędzą kobity na plotuchach na insta/fb, plus focie, więc ostrzeżenia również w tych źródłach jak najbardziej słuszne. 

Może opublikujopublikujmy jeszcze więcej profili lidarowych, itp., pewnie, po co mają się trudzić i samemu szukać, jak mogą dostać niemal na tacy, i woją robotę zrobić 3x szybciej?

*sorry, nie miało to być personalnie do kol. danielpoz

Niektórym chyba za trudno zrozumieć, że ma być jak najmniej informacji, pozwalajacych na krzyżową weryfikację danych. Oczywiście, większość danych jest dostępnych, ale to nie tak, że zassać można wszystko, ważne jest co z tej potężnej ilości danych da się "odsiać" i wyodrębnić oraz potwierdzić/zweryfikować. Niech zostanie tak, że sami się będą przez to przekopywać,  niech pozostają w niepewności, co jest na zdjęciach sprzed 2-3 lat, a nie - dane/źródła danych/dane do ich weryfikacji na dziś, dostaną na tacy. Bezsensowne wpisy/tweety/focie itp. tylko zwracają uwagę na to, czym powinni się zainteresować, i jest to wystarczający powód, żeby takiej informacji nie dostarczać. Z ich punktu widzenia - rzeczywiście, działanie dające sie okrteślić jako praca "pożytecznych idiotów".

 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czyś napisał:

Daj już spokój. Piszą o tym już od kilku dni, nawet w portalach dla kobiet. Czego nie publikować w Internecie w trakcie wojny? Polskie służby apelują - Kobieta w INTERIA.PL Wiadomo, siędzą kobity na plotuchach na insta/fb, plus focie, więc ostrzeżenia również w tych źródłach jak najbardziej słuszne. 

Może opublikuj jeszcze więcej profili lidarowych, itp., pewnie, po co mają się trudzić i samemu szukać, jak mogą dostać niemal na tacy, i woją robotę zrobić 3x szybciej?

Niektórym chyba za trudno zrozumieć, że ma być jak najmniej informacji, pozwalajacych na krzyżową weryfikację danych. Oczywiście, większość danych jest dostępnych, ale to nie tak, że zassać można wszystko, ważne jest co z tej potężnej ilości danych da się "odsiać" i wyodrębnić oraz potwierdzić/zweryfikować. Niech zostanie tak, że sami się będą przez to przekopywać,  niech pozostają w niepewności, co jest na zdjęciach sprzed 2-3 lat, a nie - dane/źródła danych/dane do ich weryfikacji na dziś, dostaną na tacy. Bezsensowne wpisy/tweety/focie itp. tylko zwracają uwagę na to, czym powinni się zainteresować, i jest to wystarczający powód, żeby takiej informacji nie dostarczać. Z ich punktu widzenia - rzeczywiście, działanie dające sie okrteślić jako praca "pożytecznych idiotów".

 

 

Czy Ty w ogóle czytasz co ja piszę????

 

Gdzie się dopatrzyłeś moich słów że pochwalam wstawianie wszystkich informacji?

 

Ładnie siejecie panikę? Putin już może zwolnić swoich troli internetowych. Ma ich za darmo w Polsce☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielpoz napisał:

Czy Ty w ogóle czytasz co ja piszę????

Gdzie się dopatrzyłeś moich słów że pochwalam wstawianie wszystkich informacji?

Ładnie siejecie panikę? Putin już może zwolnić swoich troli internetowych. Ma ich za darmo w Polsce☹️

I tu masz rację, przepraszam - pojechałem do Ciebie, chodziło mi o ogólną uwagę, powinno być "opublikujmy" w nawiązaniu do poprzednich wpisów. Wyedytowałem. Przepraszam.

Wkurza mnie po prostu takie sceptyczne nastawienie - kto zabroznił, kto zalecał - może stary jestem, ale wychowałem się w czasach, kiedy widywało się radzieckie plakaty np. "Nie bołtaj!" jeszcze rodem z czasów II WŚ /sorry, nie chce mi się teraz jeszcze cyrylicy odpalać/. Ostrzegali przed tym, z czego sami korzystali, i korzystają, mimo upływu lat, nadal.  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 15:32, danielpoz napisał:

Które media?

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wazny-apel-mon-dotyczy-publikacji-zdjec,nId,5873691

ponadto był apel MON w mediach społecznościowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Wczoraj poszła oficjalna prośba w TVP Info. Dla przykładu pokazali archiwalne zdjęcia i nagrania z netu jak ludzie jadąc drogą nagrywają cale konwoje. 

No i bardzo dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.