Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, tomekk napisał:

Wszyscy którzy twierdzą że to żadna tajemnica i można klepać na lewo i prawo to są niestety pożyteczni idioci. Zastanówcie się nad tym. Nie wszytko widać na fly radarach, a to co widać, to tak ma być. Prosiłbym jednak o podawanie mniej szczegółów.

Myslę, że każdy kto chce wiedzieć co naprawdę się dzieje, korzystając z ogólnie dostępnych informacji z różnych źródeł i umie z tego wyłowić prawdziwe i wiarygodne informacje i tak to robi. Po co więc ten Twój tekst? Nie ujawniamy przecież żadnych tajnych informacji. EOT

7 minut temu, tomekk napisał:

Piszesz o tym, bo ?

Napisał prawdę, warto wiedzieć co się dzieje. Te samoloty po prostu przelatują i słyszę to samo co on a co więcej wisać je na radarach  więc nie są jakoś szczególnie utajnione. O co się czepiasz?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, tomekk napisał:

O nic się nie czepiam, mam swoje, wpojone zasady i uważam je za święte. Zresztą, piszcie co chcecie, tylko nie wiem po co.

no i bardzo dobrze, że masz zasady. Od tego chyb każdy powinien zacząć żeby być gotowym na to co może się zdarzyć....ale to nie powód do tego by wyjeżdzać komuś z "pożytecznymi idiotami" OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomekk napisał:

Piszesz o tym, bo ?

Bo skoro ja to widzę, to nie jest to żadna tajemnica:). Na codzień zajmuje się materiałami niejawnymi i uwierzcie mi, że sprawy które mają być niejawne, takie sa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury lotniska, linie kolejowe, drogi i transport z nimi związany nie są ukryte, więc zazwyczaj widzimy na nich ruch. Wydaje się nam że skoro nie jest ukryty to jest jawny, więc skoro go widzę to muszę koniecznie, ale to konieczne podzielić się tą informacją że światem, koniecznie ! Dalej nie wiem po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś był wywiad z jakimś słynnym szpiegiem.  

Powiedział on że 70% danych szpiegowskich jest publicznie dostępnych. A było to w latach sprzed internetu. 

@tomekk Jeśli mnie cenzurujesz i nazywasz idiotą to chyba mogę powiedzieć że masz pełne gacie i zamiast myśleć to panikujesz.

Nie jestem wojskowym, szpiegiem, uczestnikiem tajnych grup, ani nawet fanem wojskowości. Nie wiem dobrze co to dark net. Wystarczy wspomniany przez @pawel1966 FR24 lub któraś z podobnych stron. Wystarczy Marine Trafic, wystarczy oglądać obrazki na stronach baz wojskowych. Godziny i strefy lotów samolotów bojowych tez są podane do publicznej wiadomości. 

A tu larum. Jeden za drugim wchodzą sms z obrazkiem aby nie publikować nic. Czy Ty i podobnie myślicie że jakiś Rusek będzie wchodził na FB Jana Kowalskiego skoro to samo zobaczy na FB Bazy Lotniska Taktycznego w Łasku, która wczoraj pokazała ileś procent swoich budynków. Rejestracje wszystkich stacjonujących tam amerykańskich samolotów są publikowane na bieżąco. Google maps pokazują wszystko jak na dłoni. 

Więc weź głęboki oddech i się nie bój tylko obserwuj rozwój wydarzeń i jak będzie trzeba to działaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanowiło, jak sobie poradzi nasze społeczeństwo, w przypadku braku wody, prądu i gazu?

Kiedy jestem na działce 3 dni i właśnie jestem zdany tylko na zasilanie Akku z przyczepy to muszę powiedzieć, że 3 dni to pryszcz ale jakby to było już 20-30 dni to zaczynałbym kombinować i trochę "psychę" inaczej ustawić. To dobrze, że moja żona kocha karawaning jak ja, ale właśnie zapytałem żony, co by było, jak by było.

Możesz swoją przyczepkę "cudownie" doposażyć, ale zapasy szybko się skończą i przebywanie w niej na dłuższą metę stanie się walką o przetrwanie. Nawet na polu kempingowym , prędzej czy później w warunkach "W" , stracimy dostęp do mediów. Nie musi to być regułą ale taki wariant należy brać pod uwagę.

Moim skromnym zdaniem, panel fotowoltaiczny 360 W, jest w stanie przy słonecznej pogodzie uzupełnić energię w 100 Ah akumulatorze. Butla gazu wykorzystywana tylko do gotowania spokojnie starczy na 2 miesiące. Najgorzej będzie z wodą. Wodę na potrzeby bieżące , można jakoś zmagazynować ale na potrzeby spożywcze to już tak łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekk napisał:

Dzisiejszy komunikat w mediach, nie fotografować, nie pisać o transportach odbywających się przez nasz kraj. Komunikat nie jest wymysłem dziennikarzy.

Powiedz to idiocie, jak zaraz na tt lub Facebooku będą relacje z tego transportu. Powinna być kara za fotografowanie nie mówiąc już o udostępnianiu tych zdjęć i nagrań w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk napisał:

Dzisiejszy komunikat w mediach, nie fotografować, nie pisać o transportach odbywających się przez nasz kraj. Komunikat nie jest wymysłem dziennikarzy.

Dokładnie to samo, chciałem wcześniej zakomunikować. Woda na młyn dla ruskich. My Polacy pomagamy uchodźcom i taki obraz świat otrzymuje jako wzór do naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.