Skocz do zawartości

Wojsko, sytuacje kryzysowe a kemping


armec

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie pisałem "złośliwie" - też pomagamy, i też nawet ostatnie portki byśmy oddali w potrzebie... 

Akurat wpis był w takim momencie, w którym nie zdziwyłby mnie jakiś bystry pistolet blisko steru, który żeby przeskoczyć parę szczebli na drabinie awansu - a starczyłaby sugestia że gdzieś tkwią niewykorzystane rezerwy - zabłysnąłby jakże kreatywnym i natychmiastowym rozwiązaniem problemu zakwaterowania naszych gości (coraz częściej tego określenia się używa, to z gościem dzielisz się tym co masz, jak z bratem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeden Pan napisał kilka przemyśleń na fejsbuku i mogę się pod tym podpisać.

Ostatnie dni zaskakują mnie postawą niektórych osób które myślałem, że znam...

Uprzedzam, że tekst zawiera wulgaryzmy, może administracja nie usunie go jako cytat

 
Cytat

 

Wstyd! Kurewsko mi wstyd, bo widzę coraz więcej osób, którym zaczęło przeszkadzać, że my Polacy pomagamy ludziom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Ci ludzie przeżywają teraz coś tak popieprzonego, że nie da się tego opisać słowami. Rosjanie bombardują domy i szpitale. Mordują. Okrążają miasta, odcinają wodę i prąd. Głodzą ludzi. W mrozie i przy spadających bombach doprowadzają ich do takiego stanu psychicznego i fizycznego, że jest to po prostu przerażające.
Tym, którym udało się uciec również zawalił się cały świat. Wyobrażacie sobie jak wygląda życie, gdy ktoś zamordował Ci dziecko? Gdy zastrzelono Ci żonę? Gdy Twoi rodzice są tak przerażeni, że nie mogą normalnie oddychać? Gdy uciekasz przed śmiercią i zostawiasz za sobą cały swój dotychczasowy świat? Gdy wszystko w co do tej pory wierzyłeś, ktoś po prostu zrównał z ziemią? Gdy z dziećmi udało Ci się przekroczyć granicę, ale nie masz pojęcia, czy Twój mąż jeszcze żyje. A może słyszałaś jego głos przed momentem w telefonie i nie chciałaś, żeby się rozłączył, bo boisz się, że jutro rano możesz już go nie usłyszeć? Czy będziecie mieli co jeść i gdzie spać? Jak to wytłumaczysz swojej córce i synowi? Co odpowiesz im na pytanie „a kiedy wróci tata?”. To wszystko jest tak popierdolone, że nie powinno spotkać nikogo na świecie.
W tym samym czasie w ciepłym fotelu siedzi ktoś, komu się nie podoba, że Polacy robią to, co ludzkie i wyciągają do tych osób pomocną dłoń. Wylewa więc swoje żale, że jak Ukraińcy dostaną 500 plus, to dla nas nie starczy. Że bilety w PKP mają za darmo, a my musimy płacić. Że teraz sobie u nas mieszkają i nic ich to nie kosztuje. Że za pomaganie im zapłacimy wszyscy i w tym roku nie będzie jebanych wakacji pod palmami, bo będziemy na to wszystko zapierdalać. No i w ogóle, że banderowcy, więc najlepiej niech spieprzają do siebie, bo u nas nie ma miejsca dla tubylców.
Kurewsko się dzisiaj wstydzę za osoby, które tak robią! Brzydzi mnie to! Nie potrafię zrozumieć tego, jak można w obliczu takiej tragedii myśleć jedynie o swojej dupie?! Pomyśleć, że do dzisiaj miałem takie osoby w gronie swoich znajomych i wierzyłem, że to normalni, zwykli i empatyczni ludzie. Płakać się chce.
Na koniec zostawiam wam zdjęcie, które zrobił Evgeniy Maloletka. Z wojny, która tak właśnie wygląda. Jest rozpaczą. Załamaniem. Brakiem wiary i nadziei. I błagam - niech każdy z nas w miarę posiadanych możliwości pomoże tym ludziom. Oni muszą wierzyć, że są na świecie ciągle osoby, które mają dobre serce. Wielu z nich tylko to trzyma przy życiu.
Rafał Wicijowski

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 01:11, Mars napisał:

Aż mnie prawie krew zalewa na taką możliwość :zly:. Mamy zaplanowany pierwszy zagraniczny wyjazd przyczepą do Chorwacji, a może okazać się, że koszt paliwa będzie porównywalny z kosztem zakupu kawalerki w mniejszej miejscowości :klnie:. Na szczęście mamy swoją działkę rekreacyjną, więc w ostateczności pojedziemy znowu nad nasze morze.

bez przesady.

na dzień dzisiejszy przy obecnym kursie euro i kuny i cenach na stacjach poza autostradą koszt paliwa w Austrii to ok 8,7 zł, Słowenii 7 zł , Chorwacji 7,5 zł .

zakładając spalanie na poziomie 12/100 i  dystans ok 2500 km koszty  paliwa wzrosną nie więcej niż 500 zł na takiej wyciecze w stosunku do zeszłego roku .

nie sądzę żeby taka kwota miała istotne znaczenie, za to cała reszta kosztów (kempingi restauracje atrakcje itd) jak najbardziej może zadecydować o wyborze wakacyjnej destynacji

(o ile w ogóle jeszcze będziemy mogli myśleć o jakimkolwiek wyjeździe na wakacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał:

 

 Wylewa więc swoje żale, że jak Ukraińcy dostaną 500 plus, to dla nas nie starczy. Że bilety w PKP mają za darmo, a my musimy płacić. Że teraz sobie u nas mieszkają i nic ich to nie kosztuje. Że za pomaganie im zapłacimy wszyscy i w tym roku nie będzie jebanych wakacji pod palmami, bo będziemy na to wszystko zapierdalać. No i w ogóle, że banderowcy, więc najlepiej niech spieprzają do siebie, bo u nas nie ma miejsca dla tubylców.

 

Na Tego typu wpisy nie powinno się reagować, większość to Faki pisane przez pismaków bandyty, problem jest w tym że nie którzy nie wiedzą co fałsz a co prawda i tu jest problem, u nas na spotted też ktoś rzucił podobny teks i się zaczęło, moja żona mówi zobacz może ten ktoś ma rację a ja do niej mówię, zobacz jak to jest napisane jak by to nie pisał Polak, mówię nawet ja lepiej piszę:D, przeczytała jeszcze raz i mówi  że chyba mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej oceny, to świat zdziczał. Kacapy nigdy nie odpowiedziały karnie, za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej. Teraz też nie odpowiedzą. 

Najsmutniejsze jest to, że przechodzimy do tego wydarzenia jakby , to było coś normalnego. 

Bandytę leje się w mordę, tak mocno aby już nigdy nie zrobił tego co zrobił. Jak się bandyty człowiek boi, to bandyta wygra. Będzie robił to co robi.  Europa zginęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Helmut napisał:

Wg. mojej oceny, to świat zdziczał. Kacapy nigdy nie odpowiedziały karnie, za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej. Teraz też nie odpowiedzą. 

Najsmutniejsze jest to, że przechodzimy do tego wydarzenia jakby , to było coś normalnego. 

Bandytę leje się w mordę, tak mocno aby już nigdy nie zrobił tego co zrobił. Jak się bandyty człowiek boi, to bandyta wygra. Będzie robił to co robi.  Europa zginęła.

Masz rację. Rezolucja kontra bagnet. Kto wygra widać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Helmut napisał:

Wg. mojej oceny, to świat zdziczał. Kacapy nigdy nie odpowiedziały karnie, za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej. Teraz też nie odpowiedzą. 

Najsmutniejsze jest to, że przechodzimy do tego wydarzenia jakby , to było coś normalnego. 

Bandytę leje się w mordę, tak mocno aby już nigdy nie zrobił tego co zrobił. Jak się bandyty człowiek boi, to bandyta wygra. Będzie robił to co robi.  Europa zginęła.

 

Kto to miał zrobić i czyimi rękoma? Chyba normalne jest, że po wojnie wszyscy mieli dość i jak dalo się powstrzymać rozlew krwi pewnym (niekoniecznie dobrym, ale jednak) ustępstwom, to tak zrobiono.

Idąc tym tokiem rozumowania to resztę Niemców powinno się też załatwić? Dużo ludzi również na ile odpowiedziało za czyny. Wg mnie nie.

Wg mnie nikt nie przeszedł jeszcze do normalności, a Europa jeszcze się nie najgorzej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

 

Idąc tym tokiem rozumowania to resztę Niemców powinno się też załatwić? 

Nie tyle co załatwić, ale powinni płacić za swoje czyny jeszcze 300 lat.

Oby moje słowa nic nie warte były, ale ja znam bardzo dobrze mentalność Niemców.  Amerykanie pozwoli Niemcom się zbroić. Z niemieckim kapitałem i przy ich technologi, to będzie w 2 lata jedna z najlepszych armii świata. Nawet brytyjscy politycy zwrócili uwagę, że obudziliśmy niemieckie zło. Ja nazywam to powstaniem demona zła.

Pierwsza wojna światowa Habsburgowie ( Germanie), druga wojna światowa Niemcy (Germanie), nie mam wątpliwości, że tym razem Germanie znowu będą przyczyną światowego zła.

Jak się świat zjednoczy, to można zakończyć imperium rosyjskie. To jest dzisiaj ten moment.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Da się bez emocji? Ja chyba nie umiem. Ale mogę być dziwny.... lata lecą.

Sam jestem wkur..... cały czas wszyscy cierpimy i za to płacimy.

Tak jak pisze Helmut trzeba się zjednoczyć i roz.... ruskich tych na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomaszsl napisał:

Sam jestem wkur..... cały czas wszyscy cierpimy i za to płacimy.

Mało tego, będziemy płacić jeszcze przez wiele lat. Korona narobiła burdelu na świecie, a teraz pan "Włóż w"  (Put in) dokłada jeszcze swoje. Nawet jak by to jakimś cudem się skończyło zaraz to i tak już mamy prze....e. A jak to będzie trwało dłużej to nie wiem co będzie.  Zastanawiam się czy wręcz nie chodzi o to żeby narobić na świecie jak największego zamieszania, a na koniec się ustawić z Chinami. A Ukraina to tylko ofiara tego chorego pomysłu. 

Edit: Słyszeliście nowe wiadomości o teatrze??? W głowie się nie mieści. Chciało by  coś zrobić, ale co my możemy... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.