Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Klima piękna sprawa , ja mam w sypialni zamontowanego przez poprzedniego właściciela  turbo-wenta z kampera z regulacją obrotów i termostatem oraz przełącznikiem ,,wyciąg lub nadmuch " i dopiero tutaj doceniam sens montażu czegoś takiego - rewelacja , chodzi to na 12 V tak , że z solara by było ok ale lodówkę bym musiał puścić na gaz i to by mi dało dodatkowy grzejnik w przyczepie a tak idzie na 230 i schładzam małym wentylatorkiem w kratkę i nic się w środku nie nagrzewa - idzie żyć :):hej:

7 minut temu, peja76 napisał:

Tak z naszego doświadczenia tez mogę powiedzieć że jak jest w nocy powyżej 25c to już pieca nie włączmy:palacz: i też tak go mamy ustawionego, grzeje do 25c:D

Jak ceny będą tak dalej szły w górę to chyba przyjdzie w zimę w domu na tyle nastawić temperaturę obiegową w CO żeby nie przegrzać portfela :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, peja76 napisał:

Tak z naszego doświadczenia tez mogę powiedzieć że jak jest w nocy powyżej 25c to już pieca nie włączmy:palacz: i też tak go mamy ustawionego, grzeje do 25c:D

To u Was klima zbędna. U nas w domu w sypialniach max 19C. Przy + 25 umieramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

To u Was klima zbędna. U nas w domu w sypialniach max 19C. Przy + 25 umieramy :)

przy 19c to my umieramy:D w domu piec na 22,75c ustawiony, aż się boje tej zimy, chyba w przyczepie będziemy spali, będzie taniej:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam jak będzie licho to spuścimy wodę z CO i wracamy w ciepłe kraje na zimę :) Ps my już na emeryturce to możemy wyciąć taki numer i pojechać na koszt spadkobierców :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peja76 napisał:

aż się boje tej zimy, chyba w przyczepie będziemy spali, będzie taniej:palacz:

Obejrzyj niemiecką telewizje. Tam już lecą filmiki instruktarzowe na tą okoliczność. 

Widziałem taki filmik. Babcia przykręca grzejniki a zamiast tego ubiera się ciepło, zapala świeczkę, nad świeczką ustawia dużą, ceramiczną doniczkę do góry dnem i ogrzewa dłonie nad tą doniczką. W międzyczasie przychodzi córka z zięciem (wnioskuje, że to mąż córki bo on jest czarny, a córka i babcia sa białe), i wszyscy siadają przy tej rozgrzanej doniczce i sa zadowolenia, a przynajmniej na takich wyglądają. 

Oglądałem taki filmik jeszcze przed wojną na Ukrainie, więc to chyba bardziej związane z nowym, zielonym ładem i głoszoną zasadą, że "lepiej to juz było"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, peja76 napisał:

Tak z naszego doświadczenia tez mogę powiedzieć że jak jest w nocy powyżej 25c to już pieca nie włączmy:palacz: i też tak go mamy ustawionego, grzeje do 25c:D

Same krezusy - gazem szastają na prawo i lewo...:P

I jeszcze co-po-niektórzy przesiadają się na elitarne kampery...

Patologia normalnie...:D

Ja zacząłem oszczędzanie od zelżenia nogi na gazie. Zredukowałem wobec zeszłorocznej prędkość autostradową ze 125 do 115 i psycha ma spokój, że coś tam zaoszczędziłem:D

Następny wyjazd jadę jak z cepą - będę się kitrał za TIRami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

To u Was klima zbędna. U nas w domu w sypialniach max 19C. Przy + 25 umieramy :)

No w domu też w sypialniach mamy 19 (w zimie, bo w lecie nie schładzamy klimą). 25  komfortowe nie jest ale idzie zasnąć i spać. Więcej już jest męczarnia. Raz tylko we Włoszech miałem noc jak z koszmaru - o 23 jeszcze było 31, nad ranem tylko na moment spadło do 29 i absolutne zero ruchu powietrza. Czegoś takiego nigdy jeszcze nie doświadczyłem, żeby przez ileś tam godzin powietrze nie drgnęło nawet minimalnie. Niemal wszyscy wychodzili na zewnątrz spać. Ja zlałem prześcieradło zimną wodą i owinąłem się nim - na chwilę zasnąłem. Moja MałaŻonka była już tak wykończona, że wyszła na zewnątrz spać zapominając, że nie ma nic na sobie - ku uciesze sąsiada Słowaka, który też próbował zasnąć na zewnątrz. Nie wiem, czy on też był goły ale wiem, że w tych warunkach to mogłem ich śmiało zostawić razem, nawet na nago - i tak nie byliby w stanie nic zrobić. Zetknięcie ciał groziło pożarem:D

6 minut temu, Voku napisał:

W ciepłych krajach 25C to już chłodno się robi. A na razie w Chorwacji upałów nie ma.

Apropo temperatury wody. 

IMG_20220713_204235.jpg

Ale w morzu, czy w kranie?:D

No rześko... Nawet tak trochę Bałtykiem trąci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Voku napisał:

W ciepłych krajach 25C to już chłodno się robi. A na razie w Chorwacji upałów nie ma.

spóźniliście się o tydzień  :niewiem:

7 minut temu, Zulos napisał:

No w domu też w sypialniach mamy 19 (w zimie, bo w lecie nie schładzamy klimą). 25  komfortowe nie jest ale idzie zasnąć i spać. Więcej już jest męczarnia. Raz tylko we Włoszech miałem noc jak z koszmaru - o 23 jeszcze było 31, nad ranem tylko na moment spadło do 29 i absolutne zero ruchu powietrza. Czegoś takiego nigdy jeszcze nie doświadczyłem, żeby przez ileś tam godzin powietrze nie drgnęło nawet minimalnie. Niemal wszyscy wychodzili na zewnątrz spać. Ja zlałem prześcieradło zimną wodą i owinąłem się nim - na chwilę zasnąłem. Moja MałaŻonka była już tak wykończona, że wyszła na zewnątrz spać zapominając, że nie ma nic na sobie - ku uciesze sąsiada Słowaka, który też próbował zasnąć na zewnątrz. Nie wiem, czy on też był goły ale wiem, że w tych warunkach to mogłem ich śmiało zostawić razem, nawet na nago - i tak nie byliby w stanie nic zrobić. Zetknięcie ciał groziło pożarem:D

Ale w morzu, czy w kranie?:D

No rześko... Nawet tak trochę Bałtykiem trąci...

pamiętam tę noc.  jeśli masz na myśli tą podczas wyjazdu jak spotkaliśmy się na UL.

dramat,  póki co to w tej strefie klimatycznej  jeden jedyny raz coś takiego nam się przytrafiło , też całą noc nie przespałem , dzieci się nam budziły całe mokre  i musiałem wachlować bo nie mieliśmy nawet wentylatorka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

spóźniliście się o tydzień  :niewiem:

Na Pag'u woda ma 23-24' więc jest OK, dziś spora fala bo wiało od morza 

Temp powietrza idealna, w dzień było koło 27- 28', teraz wieczorem podkoszulek trzeba zakładać bo chłodno, więc ze spaniem nie ma problemu ?

Też w IT mieliśmy taka noc, że nie dało się spać, 30' może nie było ale niewiele mniej i duchota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Suzu4x4 napisał:

spóźniliście się o tydzień  :niewiem:

pamiętam tę noc.  jeśli masz na myśli tą podczas wyjazdu jak spotkaliśmy się na UL.

dramat,  póki co to w tej strefie klimatycznej  jeden jedyny raz coś takiego nam się przytrafiło , też całą noc nie przespałem , dzieci się nam budziły całe mokre  i musiałem wachlować bo nie mieliśmy nawet wentylatorka :-]

A to nawet nie kojarzę kolegi z UL to wy na wesele jechaliście?
Ja się tam cieszę że nie ma upałów jeszcze mam tutaj zamiar spędzić 7tyg więc pewnie jakieś się trafią :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Voku napisał:

Znam twojego byłego kampera, czas poznać nowego :D 

za granicę w tym roku kamperem się już nie wybieram chyba że dopiero w zimie  ale  w Polsce w któryś weekend  z chęcią  :piwo:

 

1 godzinę temu, konrad_b napisał:

Na Pag'u woda ma 23-24' więc jest OK, dziś spora fala bo wiało od morza 

Temp powietrza idealna, w dzień było koło 27- 28', teraz wieczorem podkoszulek trzeba zakładać bo chłodno, więc ze spaniem nie ma problemu ?

jak dla mnie warunki idealne :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

spóźniliście się o tydzień  :niewiem:

pamiętam tę noc.  jeśli masz na myśli tą podczas wyjazdu jak spotkaliśmy się na UL.

dramat,  póki co to w tej strefie klimatycznej  jeden jedyny raz coś takiego nam się przytrafiło , też całą noc nie przespałem , dzieci się nam budziły całe mokre  i musiałem wachlować bo nie mieliśmy nawet wentylatorka :-]

Dokładnie to było natenczas! Ok. godz. 1 w nocy wyszliśmy nad morze i nawet bezpośrednio na plaży nie było nawet minimalnego ruchu powietrza od morza. Coś takiego nigdy mi się jeszcze nie przydarzyło, żeby przy morzu powietrze nie drgnęło ani o jotę.

Ale wiesz - to wszystko dlatego, że obaj byliśmy przyczepami, bo to było zanim dołączyliśmy do elitarnego grona kamperowców:hehe: W kamerach mielibyśmy bez klimy nawet miły chłodek - teraz nawet @peja76 nam przyzna rację:bevil:

9 godzin temu, konrad_b napisał:

Na Pag'u woda ma 23-24' więc jest OK, dziś spora fala bo wiało od morza 

Temp powietrza idealna, w dzień było koło 27- 28', teraz wieczorem podkoszulek trzeba zakładać bo chłodno, więc ze spaniem nie ma problemu ?

 

Zawsze jadąc na południe zamawiam taką pogodę, ale moje układy u Góry chyba są zbyt cienkie i rzadko kiedy udaje się to uzyskać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.