Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

wyjazd z łódką

a jak z legalnością czegoś takiego,

 

Jakiś patent międzynarodowy czy jak żeby tak pływać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 2.07.2022 o 23:26, maarec napisał:

jak tam piwo w knajpach? 30kun już normą? 

raczej w większości bliżej 20. raz zapłaciłem 30 w Mali Loszij w porządnej dobrze ocenianej restauracji.

Jakoś specjalnie cen nie roztrząsam ale jak dla mnie dramatu cenowego nie ma. Myślę że ryba z piwem nad Bałtykiem wychodzi podobnie co tu lignie, hobotniica czy cibavcici :)

3 minuty temu, Ventyl napisał:

a jak z legalnością czegoś takiego,

 

Jakiś patent międzynarodowy czy jak żeby tak pływać ?

normalnie jak na każdej wodzie, uprawnienia stosowne do rodzaju łodzi,

dodatkowo trzeba posiadać polisę ubezpieczeniową oraz wykupić pozwolenie w kapitanacie przed wypłynięciem.

Mając uprawnienia można bez żadnych dodatkowych formalności wypożyczyć łódki na miejscu, znajomi pożyczają, rib czy łódź motorowa z ośmioosobowa z silnikiem 115-150 ps ok 200e doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4, piękne widoczki i jednocześnie takie inne ;) (z wody).

Dużo pali na godzinę taka łajba i ile osób na nią wchodzi? Musicie dodatkowo płacić za cumowanie na polu kempingowym lub w porcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu, Koledzy, jak kto ma czym pływać, to polecam wpłynąć w Kanion Zrmanje do miasteczka Obrovać a nawet dalej jeśli łódź pod ichnym mostem przepłynie, to aż do wodospadu. Kanion gwarantuje fajne widoki, od surowych skał aż po zielone uniesienia klasy łał... Byłem tam 3 razy w ciągu kilku ostatnich dni.

Tu namiastka:

Kanion.jpg

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, korek napisał:

Witam, jestem obecnie na kempingu Galeb w Omisiu i szukam jakiegoś campu w CRO z basenami, a najchętniej aquaparkiem w cenie pobytu.
W tym sezonie byłem już na Strasko, teraz zastanawiam się czy nie pojechać na Cikat (wiem że słona woda, ale liczę że dzieciaki to jakoś przeżyją).
Czy jest  jakiś inny kemping godny polecenia na północ od Omisia (czytałem o Zatonie, tylko nie wiem czy na pewno warto tam jechać)?
Ekipa to 2 doroslych  + 3 dzieciaków w wieku 13, 12, 10 lat.
 

Jeżeli podoba Ci się galeb to zaton będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lbuster napisał:

@Suzu4x4, piękne widoczki i jednocześnie takie inne ;) (z wody).

Dużo pali na godzinę taka łajba i ile osób na nią wchodzi? Musicie dodatkowo płacić za cumowanie na polu kempingowym lub w porcie?

na łódkę wchodzi 8 osób. Spalanie zależy od prędkości obrotowej silnika i obciążenia, min jakie było od tankowania do tankowania to 9 l/h max 17 l/h . najczęściej mieści się pomiędzy 10 a 12 l/h.

Na kempingu łódkę trzymamy na wodzie "na bojce" i nie płacimy za to nic dodatkowo jedynie za przyczepę, mariny wszystkie płatne jak chcesz zostawić łódkę na noc, w dzień jak przypływasz na "zwiedzanie" i cumujesz na dwie trzy godziny to w 99% nie kasują, oczywiście zawsze trzeba podejść i zapytać.

 

11 godzin temu, Socale napisał:

Suzu, Koledzy, jak kto ma czym pływać, to polecam wpłynąć w Kanion Zrmanje do miasteczka Obrovać a nawet dalej jeśli łódź pod ichnym mostem przepłynie, to aż do wodospadu. Kanion gwarantuje fajne widoki, od surowych skał aż po zielone uniesienia klasy łał... Byłem tam 3 razy w ciągu kilku ostatnich dni.

Tu namiastka:

 

dzięki, od nas trochę za daleko żeby dopłynąć i wrócić , zapisałem do listy " na kolejny raz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

najczęściej mieści się pomiędzy 10 a 12 l/h.

Całkiem spoko :ok:

Bawcie się dobrze, życzę tyle samo powrotów, co wypłynięć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś wycieczkę do jaskini Blue Cave i po wyspach bedąc w CRO , troche droga taka impreza i nie wiem czy warto. Wiosną chcieli 90 E od osoby teraz jest juz 125

 

 

Wycieczka cało dniowa10 godzin :)

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 16:36, Suzu4x4 napisał:

Penetracja okolicznych wysp i wysepek, Pag, Olib, Silba, Ilovik, Losinj, Rab, Krk . Poniżej kilka fotek, głównie z wody

Cudnie ?

 

W dniu 4.07.2022 o 21:19, Socale napisał:

Suzu, Koledzy, jak kto ma czym pływać, to polecam wpłynąć w Kanion

Z góry też pięknie się prezentuje, kręcili tam Winnetou, opisywałam to miejsce kiedyś w relacji z Pagu :)

FB_IMG_1657228308739.jpg.f8cbfaf91418a49dc728b266ecbd62d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gusia-s napisał:

Cudnie ?

 

Z góry też pięknie się prezentuje, kręcili tam Winnetou, opisywałam to miejsce kiedyś w relacji z Pagu :)

FB_IMG_1657228308739.jpg.f8cbfaf91418a49dc728b266ecbd62d5.jpg

Nie dałaś rady się wkleić??:D:

https://goo.gl/maps/yAZVWDePHpQQ8Tu47

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my już w domu, plan zrealizowany w 100% , przepływane kilkaset  mm po okolicznych wyspach i wysepkach. 

W tym roku jak na ten okres i PAG było wyjątkowo ciepło, temperatury dzienne 32-34 stopnie w nocy często nie mniej niż 25.

Pogoda dopisała, sprzęt się spisał  wszyscy zadowoleni :yes: .

Mam wrażenie że w tym roku jednak było dużo mniej Polaków, na kempingu głównie Niemcy i Słoweńcy.

chyba nasz pierwszy wyjazd w historii żeby w tym okresie nie spotkać żadnego forumowicza :rolleyes:

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Mam wrażenie że w tym roku jednak było dużo mniej Polaków, na kempingu głównie Niemcy i Słoweńcy.
chyba nasz pierwszy wyjazd w historii żeby w tym okresie nie spotkać żadnego forumowicza :rolleyes:
 


My już pokręciliśmy się po Czechach, Wegrzech i teraz jesteśmy w Słowenii. Ogólnie mam wrażenie, że jest w ogóle mniej turystów. Na drogach widać zdecydowanie mniej kamperów i zestawów.

Ciekawe czy to nadal chodzi o Covid i ludzie się boją jechać dalej i siedzą lokalnie, czy może jednak kwestia kryzysu finansowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja globalnie nie zauważyłem mniejszego ruchu, ale też zauważyłem mniejszy odsetek Polaków - nie jakoś drastycznie, ale jednak. Rok temu na takiej np. Lanternie mogłeś śmiało do wszystkich uderzać w ojczystym języku bo było 80% szans, że trafisz. W tym to już tak fifty-fifty. A obłożenie porównywalne - jak pisałem - na 12 parcel 2 zajęte (oczywiście w innych miejscach odsetek był większy, więc nie było to regułą na całym kempingu).

Ale teraz szukam na sierpień i ciężko z dostępnością jak bym chciał rezerwować. Trzeba chyba jechać zanurzyć się znowu w kwintesencję karawaningu i jechać w ciemno:ok:

34 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

chyba nasz pierwszy wyjazd w historii żeby w tym okresie nie spotkać żadnego forumowicza :rolleyes:

Jak spędzaliście 90% czasu na wodzie to faktycznie znacznie trudniej spotkać tam forumowicza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.