Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

 

MIloszb, fajna relacja i fajnie widzieć jak ktos się zajawia na zimowy karawaning. Przypomniało mi się jak ja parę lat temu zaczynałem swoją przygodę z zimowym karawaningiem. Rejon Podhala , Pienin jest mi bliski bo mam do nich około 100km. Fajnie było poczytać i pooglądać.

Ja w ten weekend niewiele miałem czasu na wypady kampervanem, ale w sobote jak po szkoleniu przyjechałem do domu na 19.30 to pytam się syna , czy jedzie ze mną przetestować webasto. Jednak nie pałał chęcią aby spać w nim. Stwierdziłem, że trzeba samemu jechać a w niedziele wrócić koło południa , zeby jeszcze z dziećmi gdzieś wyskoczyć. Chciałem sie wybrać na biegówki. Tu miałem dwie możliwości: Przełęcz Kubalonka lub klikuszowa - Centrum Narciarstwa biegowego. W klikuszowej juz było więc może Przełęcz Kubalonka. Nigdzie nie mogłem znaleźć warunków jakię panują , na webcam było już za ciemno. Ryzyk fizyk pojechałem na przełecz. Ja jestem takim samotnikiem, mam taki swój świat, jest mi dobrze ze sobą:D. Rozmyślam wtedy o wielu sprawach . Jazda samochodowa sprawia mi ogromną frajdę, zamyślam sie wtedy i jadę, a jazda z Bochni za Wisłę troche trwała NA miejsce zajechałem około 2 w nocy, webasto na minimium sobie pracowało podczas jazdy a i w nocy również:D. Muszę się do niego przyzwyczaić, bo mimo wszystko dźwięk wentylatora jest słyszalny, ale da się zaakceprować. Temperatury może nie było zbyt wysokiej , około 12-13 st Celcjusza, ale mimo tego to w porównaniu z tą na zewnątrz było super. Byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem się wyrwać. Jakbym miał czekać do następnej soboty to bym chyba zwariował. Najlepsze było rano: wychodzę na spacer aby zobaczyć jak te trasy biegowe wygladają a tu się okazuje, że nie ma śniegu. Czyli przejechałem  około 170km aby sie przespać i poogladać widoki i zaraz wracać do domu:mlot:. Mimo wszystko i tak byłem szczęśliwy. O 12.23 byłem z powrotem w domu , a że była ładna pogoda to z synami pojechaliśmy do Limanowa Ski. Nasz kampervan dzielnie sobie radził na górskich podjazdach i na waskiej drodze z limanowej pod stok.  Starszy syn nie chciał jeździć bo na krzeselko sam nie pójdzie ( zresztą bym go nie puścił) a orczyk nie działał. Z nauki skorzystał młodszy- Szymuś. Powolutku zaczyna mu to jakoś wychodzić. Fajne było to, że pojeździe mogliśmy wejśc do ciepłego kampervana ( 14 stC przy minusowej na zewnątrz to dawało się odczuć, jakby było bardziej cieplej. Dzięki webasto przy trzech osobach spokojnie można było rozłożyć mały stolik na którym jedliśmy bigosik. Po zjedzeniu i wypiciu ciepłej herbaty wrócliśmy do domu. To był krótki, ale fajny wyjazd. Jazda tym fordzikiem  sprawia mi wiele frajdy, wiecej niż hondą CRV 2, mimo, że honda jest cichsza , szybsza , 4x4. Jednak fordzik umozliwia mi , że mam pod ręka kuchenkę , bieżącą wodę , toaletę , łóżko, moge w nim swobodnie stanąć bo jest wysoki. Po prostu jest to auto z duszą jak dla mnie. Wszędzie się wcisnie i otwiera nowe mozliwości. Żeby tylko był czas na podrózowanie nim no i oczywiście kasa:lol:. Troche fotek wrzucam.

 

Pozdrawiamspacer.png

1641761432639.jpg

1641761160895.jpg

1641761160876.jpg

1641761432676.jpg

1641761160910.jpg

1641761160876.jpg

1641761769009.jpg

1641761769046.jpg

1641761769062.jpg

1641857733504.jpg

1641857733488.jpg

1641857733450.jpg

1641857733470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janekorka napisał:

Najlepsze było rano: wychodzę na spacer aby zobaczyć jak te trasy biegowe wygladają a tu się okazuje, że nie ma śniegu. Czyli przejechałem  około 170km aby sie przespać i poogladać widoki i zaraz wracać do domu:mlot:. Mimo wszystko i tak byłem szczęśliwy.

To mi przypomina jedno: "Bunkrów nie ma, ale i tak jest zajebiście!":lol:

Niektórym śnieg w jeździe na nartach nie przeszkadza...:D

Tak trzymać.

A jak z izolacją Twojego Fordzika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak na razie niestety ze względów troszkę zdrowotnych (przeziębienia nas dopadły) wyrwaliśmy się tylko do Wierchomli. Lubimy tam jeździć, bo zawsze jest trochę bardziej luźno niż  np.na Podhalu. Wierchomla ostatnimi czasy troszkę jakby zapomniana, i była groźba że przez nieuregulowane sprawy własności gruntów w ogóle będzie zamknięta to jednak są dobre wieści i zacznie się  modernizacja stacji oraz ponowne uruchomienia Szczawnika. Oby jak najszybciej !!!!

271609584_1617406688606408_7201714689399517522_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek chcemy skoczyć na jeden dzień na narty. Orientuje się ktoś jak wyglądają warunki? Karpacz widzę lipa, zieleniec i czarna góra z kamerek i z pogody wygląda w miarę, a jak rzeczywistość? Ktoś jest może i wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuloz, co do izolacji to jej nie ma ??, dlatego ciężko jest uzyskać przy małej mocy Webasto wyższą temperaturę. Jak dla mnie nie wyobrażam sobie spania , gdy Webasto chodzić by miało na 60-100%. Ustawiam na mniejsze wartości pompkę i wentylator i jest akceptowalne. W dzień może to będę zmieniał , ale w nocy ma być przede wszystkim cicho. 

VRS , może samo dobije do tej temperatury, zobaczymy. Boję się, że jak na tym filmiku , co wkleiłem w temacie budżetowe Webasto zasyfię je sądzą jak na tym filmiku widać. Generalnie i tak już jest o niebo lepiej. Na razie trochę się spłukałem z kasy bo montaż 600zł, akumulator 520zł, więc to ciepło nawet przy tak fajnym prezencie trochę mnie kosztowało. Jednak zmobilizowaliscie mnie, bo jakbym sam miał kupić Webasto, zapłacić za montaż i kupić akumulator, czyli wydać 1800zł, to pewnie dalej bym dziading uprawiał. Teraz to trzeba ciułać na wyjazdy. 

Pawel1966, fajny wyjazd na narty, swoim kampervanem byłeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janekorka napisał:

Zuloz, co do izolacji to jej nie ma ??, dlatego ciężko jest uzyskać przy małej mocy Webasto wyższą temperaturę. Jak dla mnie nie wyobrażam sobie spania , gdy Webasto chodzić by miało na 60-100%. Ustawiam na mniejsze wartości pompkę i wentylator i jest akceptowalne. W dzień może to będę zmieniał , ale w nocy ma być przede wszystkim cicho. 

VRS , może samo dobije do tej temperatury, zobaczymy. Boję się, że jak na tym filmiku , co wkleiłem w temacie budżetowe Webasto zasyfię je sądzą jak na tym filmiku widać. Generalnie i tak już jest o niebo lepiej. Na razie trochę się spłukałem z kasy bo montaż 600zł, akumulator 520zł, więc to ciepło nawet przy tak fajnym prezencie trochę mnie kosztowało. Jednak zmobilizowaliscie mnie, bo jakbym sam miał kupić Webasto, zapłacić za montaż i kupić akumulator, czyli wydać 1800zł, to pewnie dalej bym dziading uprawiał. Teraz to trzeba ciułać na wyjazdy. 

Pawel1966, fajny wyjazd na narty, swoim kampervanem byłeś?

Pozdrawiam

Janek Webasto włączaj chwilę przed dojazdem,  jak jezdziełm busem z webasto i musiałem spać w trasie to stawałem co najmniej 10km od docelowego miejsca i włączałem webasto, wtedy auto mniej się wychłodzi i webasto nie musi nadrabiać utraty ciepła, nie dość że masz cieplej to chodzi też na mniejszych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dudek_t napisał:

W Tyliczu bajka. Dzisiaj jeszcze ludzi mało, można na okrągło. 

A widzisz... A w piątek była masakra... No ale to pozostałości tygodniowych pobytów posylwestrowych i długołikendowych były.

Tradycyjnie teraz jest najlepszy moment na narty - pomiędzy weekendem z trzema królami (a także świętami prawosławnymi), a pierwszymi feriami zawsze ten drugi tydzień stycznia jest najlepszym momentem na narty, o ile są warunki oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, janekorka napisał:

Pawel1966, fajny wyjazd na narty, swoim kampervanem byłeś?

Dzięki:) no było fajnie. Ale tym razem nie kampervanem tylko explorerm...testuję nowy nabytek:)

 

2 godziny temu, Zulos napisał:

Tradycyjnie teraz jest najlepszy moment na narty - pomiędzy weekendem z trzema królami (a także świętami prawosławnymi), a pierwszymi feriami zawsze ten drugi tydzień stycznia jest najlepszym momentem na narty, o ile są warunki oczywiście.

Dlatego  zrezygnowaliśmy z Tylicza ale i w Wierchomli też było sporo ludzi, ale jakoś się tego tam nie odczuwa. No cóż familia wybiera się tam na drugi tydzień małopolskich ferii, a poza weekendami jest tam prawie pusto więc można sobie fajnie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał:

Jednak zmobilizowaliscie mnie, bo jakbym sam miał kupić Webasto, zapłacić za montaż i kupić akumulator, czyli wydać 1800zł,

Gdybyś kupił Webasto ale takie prawdziwe nowe  WEBASTO oryginalme np. najsłabsze Air Top Evo nawet 2 kW  - to razem z montażem  w serwisie chyba byłby problem żeby obecnie zamknąć się 5000 tys. I to bez akumulatora... No ale niestety - wszystko podrożało i to znacznie. ja w ubiegłym roku zapłaciłem z montażem chyba coś ok 4000,...Ale naprawdę nie wyobrażam sobie już  użytkowania campervana bez tego wynalazku...Dlatego dołożyłem jeszcze zdalne  sterowanie do mokrego Webasto i teraz naprawdę mam wszystko czego chciałem jeśli chodzi o te sprawy. A odnośnie szumu...nam to w ogóle nie przeszkadza, słychać właściwie tylko szum powietrza pobieranego przez piec, pompki u mnie praktycznie nie słychać ale obydwie są pod autem i na dodatek dobrze odizolowane od konstrukcji. Jak się wsłucham to do wnętrza dochodzi tylko delikatne cyk, cyk...Bardziej te pompki słychać na zewnątrz.

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Dzisiaj w czarnej górze idealnie, bardzo fajny śnieg, zero lodu

a co najważniejsze, to chyba nawet z Krakowa szybciej bym tam dojechał niż do Zakopanego....wrrr mam wstręt do jeżdżenia na Podhale. Wolę już bujać się  w Beskid Sądecki, albo nawet właśnie do Kotliny Kłodzkiej.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał:

Jednak zmobilizowaliscie mnie, bo jakbym sam miał kupić Webasto, zapłacić za montaż i kupić akumulator, czyli wydać 1800zł,

 Paweł cytujesz mnie a ja nic takiego nie pisałem tylko Janek, o co chodzi :niewiem:

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, peja76 napisał:

 Paweł cytujesz mnie a ja nic takiego nie pisałem tylko Janek, o co chodzi

@peja76ale numer:) faktycznie - oczywiście, że cytowałem nie Ciebie tyko @janekorka Może to jakiś błąd forum? bo ja po prostu zaznaczyłem kawałek tekstu, kliknąłem cytuj zaznaczone i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.