Jump to content
Zulos

Narty w Polsce 2021/2022

Recommended Posts

Zulos

Niniejszym ogłaszam zimę!! Mój kamperek już ma zimowe buty!:D

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale narty w naszym kraju to raczej Polska Południowa (ewentualnie Wielkopolska i Malta:-) - więc raczej tu.

Tylicz już śnieży - jest szansa, że za 1,5 tygodnia, a już na pewno za 2,5 tygodnia startujemy.

Coś mi mówi, że na otwarciu nie będę sam, bo już wielu z nas Tylicz wypróbowało i tylko czekają w blokach startowych...:P

Szkoda tylko, że mam tam ponad 40 km...:bevil:

Nie wiem jakie macie sugestie - czy zakładać osobne wątki dla różnych stacji, czy może ciągnąć wszystko w jednym wątku?

Jedno jest pewne - z roku na rok coraz więcej forumowiczów uprawia zimowy karawaning narciarski, więc warto gromadzić tu informacje.

maarec

Myślę  że wystarczy jeden wątek. 

Tylicz niestety śnieżył testowo lub zmieniły im się prognozy i szybko przestali. Nie mniej jednak patrząc na długoterminową to za tydzień będzie tam już biało. 

Jak komuś tęskno i ma nadmiar $$ to warunki na lodówkach w Austrii są wyśmienite. Kilka kamperów, wiem że jedzie. 

Odnośnie Tylicza , my już mamy karnety kupione, kilka razy w tym roku zajedziemy. To samo Zieleniec. Chętnie wróciłbym do Laskowej ski, tam jednak dla małżonki stromo i musi się podszkolić. Dzieciakom  stromizna nie straszna przynajmniej do czasu .😪

Zulos

No dla tych co cudze chwalą swego nie znając to jest dział Europa - a TU JEST POLSKA!!:bevil:

Poza tym na lodowce się nie jeździ bo to samobójstwo i ludobójstwo przykładać rękę i nogę do niszczenia lodowców, ocieplania klimatu i degradacji planety!!:wrrr:

Analog82
34 minuty temu, Zulos napisał:

Poza tym na lodowce się nie jeździ bo to samobójstwo i ludobójstwo przykładać rękę i nogę do niszczenia lodowców, ocieplania klimatu i degradacji planety!!:wrrr:

Najwieksze gospodarki tego swiata olewaja ten temat, a Ty sobie odmawiasz tej przyjemnosci? Moze jeszcze zrezygnujesz z jazdy kamperem, bo przeciez tez zanieczyszczasz srodowisko? :) 

maarec
5 minut temu, Analog82 napisał:

Najwieksze gospodarki tego swiata olewaja ten temat, a Ty sobie odmawiasz tej przyjemnosci? Moze jeszcze zrezygnujesz z jazdy kamperem, bo przeciez tez zanieczyszczasz srodowisko? :) 

Jadąc na lodowiec i płacąc 250-280 E za skipass na 6 dni od głowy pomagamy go utrzymać :)

Analog82
10 minut temu, maarec napisał:

Jadąc na lodowiec i płacąc 250-280 E za skipass na 6 dni od głowy pomagamy go utrzymać :)

Tzn wedle informacji zarzadzajacych tymi osrodkami  faktycznie te ceny powinny to pokrywac. Ale patrzac z perspektywy uzytkowania stokow to ta cena jest zdecydowanie uzasadniona. Pamietam jak miewalem sezony ze jezdzillismy tydzien do Austrii i potem tydizen w naszych gorach (Krynica / Zakopane) to roznica w cenie skipasu byla oczywiscie na korzysc naszych miescowek ale to bylo ok 40-45% drozej w Austrii. Natomiast jak sie zliczylo czas spedzony w kolejkach i samo przygotowanie stokow to przepasc. Wiec zdecydowanie wole wydac troszke wiecej ale miec mozliwosc "styrania" sie, niz stanie w kolejkach. Pamietam jak namowilem kiedys znajomka na wypad "za granice" to jego puenta byla bezcenna... - "U nas to ledwo jeden utwow na sluchawkach starcza na zjazd z calej gory a tutaj (za granico :) )  potrzebuje pol albumu by dojechac do dolnej stacji". Dlatego uwazam ze warto jechac do Austrii / Francji czy Wloch, gdzie mozna naprawde wyszalec sie.

Suzu4x4

my również w blokach startowych.

sprzęt narciarski przygotowany na wydawce w garażu, kamper przezbrojony, właśnie przed chwilą zdemontowałem bagażnik rowerowy.

Kupiłem sobie na ten sezon narty VOLKL Racetiger SC nie mogę się doczekać pierwszego testu :slina:

do Zieleńca 1,5h jazdy i to będzie nasz najczęstszy cel, choć jak Czechy nie zablokują to Jańskie i Szipndel.

Zulos
10 godzin temu, Analog82 napisał:

Zapomniałem - jutro wystawiam na sprzedaż, a na narty będę jeździł rowerem😁

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Kupiłem sobie na ten sezon narty VOLKL Racetiger SC nie mogę się doczekać pierwszego testu :slina:

Ja już od kilku lat odkładam kupno, ale ten sezon to już na pewno ostatni - po sezonie jakasi wyprz...

Poza tym chcemy w tym sezonie dziewczyny podszkolić, żeby weszły na wyższy level i w przyszłym będzie już pewnie poważniejsze jeżdżenie, a nie tylko pitu-pitu na rodzinnych stokach, a wtedy nowy sprzęt już się przyda.

11 godzin temu, maarec napisał:

Tylicz niestety śnieżył testowo lub zmieniły im się prognozy i szybko przestali. Nie mniej jednak patrząc na długoterminową to za tydzień będzie tam już biało. 

U mnie dzisiaj było -2, więc w Tyliczu musiało być guuubo mniej...

Suzu4x4

Godzinę temu, Zulos napisał:

U mnie dzisiaj było -2, więc w Tyliczu musiało być guuubo mniej...

chyba że mamy inwersje :

obraz.thumb.png.589168b8b804f859f8260404c64d651f.png

W Zieleńcu +3  :(

obraz.thumb.png.920a84d29cfc664add8a22863edac75a.png

Zulos

Ja tam pogodzie na Interii nie ufam...😁

Jak jest pogodna noc i poranek to żadnej inwersji tam nie będzie - podobnie jak u mnie...

Z bezpośrednich źródeł od tyliczańskich górali niskopiennych wiem, że w nocy był minus, choć nad ranem szybko złapał plus😁

https://masterski-tylicz-3.webcamera.pl/

Szału nie ma, ale następne noce mają już być wszystkie ujemne.

Łza Włóczynutka

Czy ktoś z was jeździ na biegówkach/skiturach, albo ma wiedzę i mógłby wesprzeć merytorycznie przy planowaniu zakupu?

maarec

U mnie też dziś było -2C. W Tyliczu patrząc na prognozy zaraz uruchomią armatki - max za 2-3 doby.  Liczę jednak na naturalny śnieg w tamtym rejonie, oby do końca listopada sypnęło. Wcześniej mogę nie mieć czasu wyskoczyć i mnie skręci jak otworzą a ja będę uziemiony ;(

Zulos
41 minut temu, maarec napisał:

U mnie też dziś było -2C. W Tyliczu patrząc na prognozy zaraz uruchomią armatki - max za 2-3 doby.  Liczę jednak na naturalny śnieg w tamtym rejonie, oby do końca listopada sypnęło. Wcześniej mogę nie mieć czasu wyskoczyć i mnie skręci jak otworzą a ja będę uziemiony ;(

Się nie martw się - nie omieszkam przysłać Ci zdjęcia 😜