Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym ogłaszam zimę!! Mój kamperek już ma zimowe buty!:D

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale narty w naszym kraju to raczej Polska Południowa (ewentualnie Wielkopolska i Malta:-) - więc raczej tu.

Tylicz już śnieży - jest szansa, że za 1,5 tygodnia, a już na pewno za 2,5 tygodnia startujemy.

Coś mi mówi, że na otwarciu nie będę sam, bo już wielu z nas Tylicz wypróbowało i tylko czekają w blokach startowych...:P

Szkoda tylko, że mam tam ponad 40 km...:bevil:

Nie wiem jakie macie sugestie - czy zakładać osobne wątki dla różnych stacji, czy może ciągnąć wszystko w jednym wątku?

Jedno jest pewne - z roku na rok coraz więcej forumowiczów uprawia zimowy karawaning narciarski, więc warto gromadzić tu informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę  że wystarczy jeden wątek. 

Tylicz niestety śnieżył testowo lub zmieniły im się prognozy i szybko przestali. Nie mniej jednak patrząc na długoterminową to za tydzień będzie tam już biało. 

Jak komuś tęskno i ma nadmiar $$ to warunki na lodówkach w Austrii są wyśmienite. Kilka kamperów, wiem że jedzie. 

Odnośnie Tylicza , my już mamy karnety kupione, kilka razy w tym roku zajedziemy. To samo Zieleniec. Chętnie wróciłbym do Laskowej ski, tam jednak dla małżonki stromo i musi się podszkolić. Dzieciakom  stromizna nie straszna przynajmniej do czasu .?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla tych co cudze chwalą swego nie znając to jest dział Europa - a TU JEST POLSKA!!:bevil:

Poza tym na lodowce się nie jeździ bo to samobójstwo i ludobójstwo przykładać rękę i nogę do niszczenia lodowców, ocieplania klimatu i degradacji planety!!:wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zulos napisał:

Poza tym na lodowce się nie jeździ bo to samobójstwo i ludobójstwo przykładać rękę i nogę do niszczenia lodowców, ocieplania klimatu i degradacji planety!!:wrrr:

Najwieksze gospodarki tego swiata olewaja ten temat, a Ty sobie odmawiasz tej przyjemnosci? Moze jeszcze zrezygnujesz z jazdy kamperem, bo przeciez tez zanieczyszczasz srodowisko? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analog82 napisał:

Najwieksze gospodarki tego swiata olewaja ten temat, a Ty sobie odmawiasz tej przyjemnosci? Moze jeszcze zrezygnujesz z jazdy kamperem, bo przeciez tez zanieczyszczasz srodowisko? :) 

Jadąc na lodowiec i płacąc 250-280 E za skipass na 6 dni od głowy pomagamy go utrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

Jadąc na lodowiec i płacąc 250-280 E za skipass na 6 dni od głowy pomagamy go utrzymać :)

Tzn wedle informacji zarzadzajacych tymi osrodkami  faktycznie te ceny powinny to pokrywac. Ale patrzac z perspektywy uzytkowania stokow to ta cena jest zdecydowanie uzasadniona. Pamietam jak miewalem sezony ze jezdzillismy tydzien do Austrii i potem tydizen w naszych gorach (Krynica / Zakopane) to roznica w cenie skipasu byla oczywiscie na korzysc naszych miescowek ale to bylo ok 40-45% drozej w Austrii. Natomiast jak sie zliczylo czas spedzony w kolejkach i samo przygotowanie stokow to przepasc. Wiec zdecydowanie wole wydac troszke wiecej ale miec mozliwosc "styrania" sie, niz stanie w kolejkach. Pamietam jak namowilem kiedys znajomka na wypad "za granice" to jego puenta byla bezcenna... - "U nas to ledwo jeden utwow na sluchawkach starcza na zjazd z calej gory a tutaj (za granico :) )  potrzebuje pol albumu by dojechac do dolnej stacji". Dlatego uwazam ze warto jechac do Austrii / Francji czy Wloch, gdzie mozna naprawde wyszalec sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my również w blokach startowych.

sprzęt narciarski przygotowany na wydawce w garażu, kamper przezbrojony, właśnie przed chwilą zdemontowałem bagażnik rowerowy.

Kupiłem sobie na ten sezon narty VOLKL Racetiger SC nie mogę się doczekać pierwszego testu :slina:

do Zieleńca 1,5h jazdy i to będzie nasz najczęstszy cel, choć jak Czechy nie zablokują to Jańskie i Szipndel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Analog82 napisał:

Najwieksze gospodarki tego swiata olewaja ten temat, a Ty sobie odmawiasz tej przyjemnosci? Moze jeszcze zrezygnujesz z jazdy kamperem, bo przeciez tez zanieczyszczasz srodowisko? :) 

Zapomniałem - jutro wystawiam na sprzedaż, a na narty będę jeździł rowerem?

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Kupiłem sobie na ten sezon narty VOLKL Racetiger SC nie mogę się doczekać pierwszego testu :slina:

Ja już od kilku lat odkładam kupno, ale ten sezon to już na pewno ostatni - po sezonie jakasi wyprz...

Poza tym chcemy w tym sezonie dziewczyny podszkolić, żeby weszły na wyższy level i w przyszłym będzie już pewnie poważniejsze jeżdżenie, a nie tylko pitu-pitu na rodzinnych stokach, a wtedy nowy sprzęt już się przyda.

11 godzin temu, maarec napisał:

Tylicz niestety śnieżył testowo lub zmieniły im się prognozy i szybko przestali. Nie mniej jednak patrząc na długoterminową to za tydzień będzie tam już biało. 

U mnie dzisiaj było -2, więc w Tyliczu musiało być guuubo mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pogodzie na Interii nie ufam...?

Jak jest pogodna noc i poranek to żadnej inwersji tam nie będzie - podobnie jak u mnie...

Z bezpośrednich źródeł od tyliczańskich górali niskopiennych wiem, że w nocy był minus, choć nad ranem szybko złapał plus?

https://masterski-tylicz-3.webcamera.pl/

 

Szału nie ma, ale następne noce mają już być wszystkie ujemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś było -2C. W Tyliczu patrząc na prognozy zaraz uruchomią armatki - max za 2-3 doby.  Liczę jednak na naturalny śnieg w tamtym rejonie, oby do końca listopada sypnęło. Wcześniej mogę nie mieć czasu wyskoczyć i mnie skręci jak otworzą a ja będę uziemiony ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maarec napisał:

U mnie też dziś było -2C. W Tyliczu patrząc na prognozy zaraz uruchomią armatki - max za 2-3 doby.  Liczę jednak na naturalny śnieg w tamtym rejonie, oby do końca listopada sypnęło. Wcześniej mogę nie mieć czasu wyskoczyć i mnie skręci jak otworzą a ja będę uziemiony ;(

Się nie martw się - nie omieszkam przysłać Ci zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Narty w Polsce 2021/2022

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.