Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2021/2022


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Tam pod hotelem jest orczyk. Właściwie z tego miejsca jest bliżej do stoku niz ze starego parkingu
Nie pisałem o orczyku tylko o kasach.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Kuba ja to wiem, widziałeś co piszą ludzie na FB, ja nie mówię że to wina twoja czy moja ale niektórzy tak stają kamperami że ludzie nie mogą autami na ulicy przejechać, podejrzewam ze lepiej nie będzie tylko gorzej.
Nie mam fb ale wiem o co chodzi. Nasrali, wylali pod siebie zostawili śmieci i do tego żrą ze słoików w kamperach zamiast kupować na stokach. Do tego zajmują 2x tyle miejsca co osobówki.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

W Jańskich Łazniach też od kilku dni zakaz na wszystkich parkingach i nie planują nic udostępnić, pisałem mailowo do zarządcy, napisze więcej w odpowiedziom temacie jak wrócę do domu.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Nie pisałem o orczyku tylko o kasach.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Nie mam fb ale wiem o co chodzi. Nasrali, wylali pod siebie zostawili śmieci i do tego żrą ze słoików w kamperach zamiast kupować na stokach. Do tego zajmują 2x tyle miejsca co osobówki.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Bartek jest zadowolony

Bartłomiej Ryś
Moderator
NXHqxST_T76.png
Nie rozumiem celowego kręcenia gównoburzy wokół Zieleńca. Zdjęcie, które wstawiłeś wyraźnie informuje, że ten parking nie jest przeznaczony dla kamperów, ale za to zostało przygotowane inne, wytyczone miejsce. Moim zdaniem to świetny pomysł - wreszcie zostało to usystematyzowane a "kamperowcy" nie krzyczą na "osobówkarzy" i na odwrót. To raz.
Dwa: kręcenie gównoburzy pod adresem Zieleńca nie daje nic prócz tego, że ktoś powie "dość" i plany na zbudowanie tam kamper parku legną w gruzach. Buduję z Zieleńcem relacje od przeszło 4 lat i chciałbym, by wreszcie powstała tam caravaningowa infrastruktura. Z moich informacji wynika, że Zieleniec chciał takową infrastrukturę postawić już w tym roku. Niestety, dzierżawca terenu-parkingu nie zdążył przez rozpoczęciem okresu zimowego wystawić odpowiednie dokumenty zezwalające na inwestycję, która ma opiewać na kwotę około 50 tysięcy złotych. Temat ma powrócić na wiosnę - samemu Zieleńcowi nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pozytywną decyzję polityczną.
Mam nadzieję, że i również Wy będziecie na realizację tej inwestycji czekać i NIE będziecie wrzucać tak kłamliwych, niesprawdzonych i rzutujących na obraz Zieleńca informacji jak to zdjęcie.
 
Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielpoz napisał:

Tyle hałasu a kampery nadal stoją?

 

Widać był to świetny zabieg marketingowy :D

11 godzin temu, peja76 napisał:

Bartek jest zadowolony

Bartłomiej Ryś
Moderator
NXHqxST_T76.png
Nie rozumiem celowego kręcenia gównoburzy wokół Zieleńca. Zdjęcie, które wstawiłeś wyraźnie informuje, że ten parking nie jest przeznaczony dla kamperów, ale za to zostało przygotowane inne, wytyczone miejsce. Moim zdaniem to świetny pomysł - wreszcie zostało to usystematyzowane a "kamperowcy" nie krzyczą na "osobówkarzy" i na odwrót. To raz.
Dwa: kręcenie gównoburzy pod adresem Zieleńca nie daje nic prócz tego, że ktoś powie "dość" i plany na zbudowanie tam kamper parku legną w gruzach. Buduję z Zieleńcem relacje od przeszło 4 lat i chciałbym, by wreszcie powstała tam caravaningowa infrastruktura. Z moich informacji wynika, że Zieleniec chciał takową infrastrukturę postawić już w tym roku. Niestety, dzierżawca terenu-parkingu nie zdążył przez rozpoczęciem okresu zimowego wystawić odpowiednie dokumenty zezwalające na inwestycję, która ma opiewać na kwotę około 50 tysięcy złotych. Temat ma powrócić na wiosnę - samemu Zieleńcowi nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pozytywną decyzję polityczną.
Mam nadzieję, że i również Wy będziecie na realizację tej inwestycji czekać i NIE będziecie wrzucać tak kłamliwych, niesprawdzonych i rzutujących na obraz Zieleńca informacji jak to zdjęcie.
 

No tak. Bartek pierwszy propagator zimowego karawaningu w Polsce :D. Jak ta inwestycja dojdzie do skutku to wszyscy dowiemy się jeszcze, że to jego zasługa i to on w bohaterskim czynie stanął w obronie Zieleńca, niczym Najman w obronie Jasnej Góry... O ile Bartka PR mi średnio pasuje, to też jestem zdania że ustalenie zasad, wydzielenie karawaningową dedykowanego miejsca powinno wyjść na plus. Tylko żeby to miejsce nie było "marginesem", a o to chyba jest największy ból.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

 

O ile Bartka PR mi średnio pasuje, to też jestem zdania że ustalenie zasad, wydzielenie karawaningową dedykowanego miejsca powinno wyjść na plus. Tylko żeby to miejsce nie było "marginesem", a o to chyba jest największy ból.  

Jak mam być szczery to Ta osoba też średnio mi pasuje:D, do wydzielenia miejsc jak dla mnie też na plus, ja lubię wiedzieć gdzie mam stać i jak, nawet powiem tak że wolę zapłacić tylko w granicach rozsądku i mieć święty spokój a nie martwic się że mnie zaraz ktoś przegoni albo jacyś drifterzy przytrą mi sprzęt lub potrącą, co do marginesu to zobaczymy jak będzie, ja się nie martwię bo w razie co wsiądę w auto i ten kawałek dojadę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Jak mam być szczery to Ta osoba też średnio mi pasuje:D, do wydzielenia miejsc jak dla mnie też na plus, ja lubię wiedzieć gdzie mam stać i jak, nawet powiem tak że wolę zapłacić tylko w granicach rozsądku i mieć święty spokój a nie martwic się że mnie zaraz ktoś przegoni albo jacyś drifterzy przytrą mi sprzęt lub potrącą, co do marginesu to zobaczymy jak będzie, ja się nie martwię bo w razie co wsiądę w auto i ten kawałek dojadę:D

oczywiście , też jestem za tym żeby wydzielić miejsce i też z chęcią  za to mogę zapłacić . tyle że chodzi o lokalizację tego parkingu a w zasadzie to nie parking tylko duża zatoczka przy drodze :

obraz.thumb.png.d6ea88431bf4ed2b5b20105e19223ed0.png

po pierwsze nie wiem jak tam ma się zmieścić 30-50 kamperów, po drugie to przy samej drodze więc rano cały tranzyt w drodze do Zieleńca będzie przejeżdżał 10 metrów od budy wiec jak dla mnie miejscówka słaba :no:

a w auto zawsze można wsiąść i podjechać równie dobrze można zostawić budę na bezpiecznym ogrodzonym całorocznym kempingu w Polanicy i dojeżdżać  pod stok ale chyba nie o to chodzi, w Zieleńcu cały dil  polegał na tym że stoisz w samym centrum gdzie masz wszystko pod ręką i możesz w każdej chwili podejść skorzystać z własnego kibla itd.

teraz zejdź ze stoku podejdź do auta, przebież buty , spakuj narty podjedź do budy i za chwilę spowrotem bo właśnie dziecku się przypomniało po drugim zjeździe że chce do toalety.

wiem niektórzy jeżdżą bez dzieci :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Suzu4x4 napisał:

oczywiście , też jestem za tym żeby wydzielić miejsce i też z chęcią  za to mogę zapłacić . tyle że chodzi o lokalizację tego parkingu a w zasadzie to nie parking tylko duża zatoczka przy drodze :

obraz.thumb.png.d6ea88431bf4ed2b5b20105e19223ed0.png

po pierwsze nie wiem jak tam ma się zmieścić 30-50 kamperów, po drugie to przy samej drodze więc rano cały tranzyt w drodze do Zieleńca będzie przejeżdżał 10 metrów od budy wiec jak dla mnie miejscówka słaba :no:

a w auto zawsze można wsiąść i podjechać równie dobrze można zostawić budę na bezpiecznym ogrodzonym całorocznym kempingu w Polanicy i dojeżdżać  pod stok ale chyba nie o to chodzi, w Zieleńcu cały dil  polegał na tym że stoisz w samym centrum gdzie masz wszystko pod ręką i możesz w każdej chwili podejść skorzystać z własnego kibla itd.

teraz zejdź ze stoku podejdź do auta, przebież buty , spakuj narty podjedź do budy i za chwilę spowrotem bo właśnie dziecku się przypomniało po drugim zjeździe że chce do toalety.

wiem niektórzy jeżdżą bez dzieci :-]

Kuba ja to wszystko wiem, nie zrozum mnie żle żebyś nie myślał że cię znowu atakuje, ale co mają powiedzieć ci co osobówkami przyjadą  kamper zajmuje dwa miejsca dla aut osobowych, zestaw trzy miejsca, z tego co czytałem to z osobówek się czepiają że nie dość nie mają pod ręką tego co my to jeszcze kamperami/ przyczepami stają w pierwszych rzędach. Twierdzą że jak się kawałek przejdziemy to nam nie zaszkodzi:mlot:, problem jest nie ludzi tylko złej organizacji i braku miejsca tak mi się wydaje.

Widziałem że za granicą też problemy z parkingami, coś pisałeś. Chyba na takie wyjazdy to nie długo taki sprzęt jak ma Janek/Paweł będzie najlepszy, VAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Kuba ja to wszystko wiem, nie zrozum mnie żle żebyś nie myślał że cię znowu atakuje, ale co mają powiedzieć ci co osobówkami przyjadą  kamper zajmuje dwa miejsca dla aut osobowych, zestaw trzy miejsca, z tego co czytałem to z osobówek się czepiają że nie dość nie mają pod ręką tego co my to jeszcze kamperami/ przyczepami stają w pierwszych rzędach. Twierdzą że jak się kawałek przejdziemy to nam nie zaszkodzi:mlot:, problem jest nie ludzi tylko złej organizacji i braku miejsca tak mi się wydaje.

Widziałem że za granicą też problemy z parkingami, coś pisałeś. Chyba na takie wyjazdy to nie długo taki sprzęt jak ma Janek/Paweł będzie najlepszy, VAN

ja to wszystko rozumiem , a wręcz byłem nawet pewny w zeszłym roku że tak się stanie jak naliczyłem któregoś weeekendu ponad 50 załóg na głównym parkingu.

Już wtedy przeczuwałem że to kwestia czasu. A biznes to jest biznes dzierżawca parkingu sam kalkuluje co mu się bardziej opłaca. W takim Szpindlu możesz sobie stać na parkingu przy samym stoku za 155 zeta za dobę lub na campingu za 375 zeta przy obecnym kursie kć ;)

do tego oprócz zajmowania dwukrotnie więcej miejsc, pozostawania po sobie śmieci i zawartości kasety na skarpie przy parkingu przez niektóre załogi  nawarstwiał się kolejny problem, po opadach pługi nie mogły odśnieżać parkingu  bo kampery i przyczepy stawały już praktycznie gdzie popadnie w każdej części parkingu i nie wszyscy chcieli się przestawiać pod skarpę na prośbę obsługi .

do póki bywało tam kilka załóg , ustawiali się  rządku pod skarpą i pozostawiali po sobie porządek to nikomu to nie przeszkadzało.

Sam pamiętam jak w grudniu 2019r kiedyś wieczorem ustawiliśmy się na górze w bezpiecznym miejscu i przyszedł do nas ktoś z obsługi parkingu i kazał się nam przestawić pod skarpę co odrazu uczyniliśmy bez gadania.

Po prostu liczyłem że jeszcze ten rok się uda a teraz żałuję że kupiłem karnet do Zieleńca przed sezonem ,  bo  to w tym samym czasie dojazdu od domu mam kilka innych miejsc na narty gdzie póki co jeszcze mogę stać kamperem w miejscu które mnie interesuje.

niestety takich miejsc prawdopodobnie z roku na rok będzie coraz mniej :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.