Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Miales okazje przetestowac to przy jakiejs mocniejszej wichurze? Bo tak czy inaczej mam wrazenie jak mocno wieje to mimo srodkowego raftera to i tak te ramiona uginaja sie. Swoja droga dzisiaj tak wialo, ze załuje ze nie nagralem jak sprezyny potrafia pracowac w takich pasach. Wiaterek podchodzil pod 35 wezlow, a przyczepa stoimy nad samym jeziorkiem, wiec juz myslalem czy nie zwinac, a jednak jakos konstrukcja przetrwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli kupujecie stal na śledzie, z metra bierzcie nierdzewkę albo kwasówkę, i odpuśćcie jakieś tam farbki. Stal czarna malowana będzie praktycznie po każdym sezonie do malowania, a wykwity z rudej z piachem brudzą paskudnie. Parę złotych więcej, i deko trudniejsza obróbka, ale szkoda się  potem babrać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

kawał porządnego żelastwa

Teraz koniecznie na wyposażeniu musisz mieć jeszcze spory młotek albo siekierkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

do mnie przyjechały te co zalinkował @BUMERANG, kawał porządnego żelastwa. wziąłem trzy sztuki, jeden na zapas jakbym nie mógł wyciągnąć ;)

 

Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu ?

Mam śledzie, ale po przyjrzeniu się stwierdzam, że przydały by się mocniejsze.

Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały. Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu 
Mam śledzie, ale po przyjrzeniu się stwierdzam, że przydały by się mocniejsze.
Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały. Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?
Bo śledzie to się zawsze ropowało jak kończył się obóz. Tak poważnie to mam malowane i żeby jakaś wielka rdza pomiędzy wyjazdami się ujawniła, to raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Więc masz zapas śledzi na 1,5 wyjazdu ?

dokładnie ? 

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Waham się też nad nimi, ale wydaje mi się, że tan na zdjęciu już jest zardzewiały

Podrzucam fotki jakie dostałem 

416FC188-D334-49FA-B8BF-9DDE001D1A01.thumb.jpeg.e645c4dc0dfd3535f7aace356785ce15.jpeg658C8C36-38C2-4D5C-A4B3-210DACBFDFDC.thumb.jpeg.4b854cab9b8fa92037bb64ca2ba9fb17.jpeg

troszke rudej jest, ale to ma działać a  nie wyglądać

 

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Czy pod tą farba mają jakiś ocynk, albo coś?

Raczej coś ? ocynku nie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, poczytałem, na forum, pooglądałem śledzie, które mam, poszperałem na allegro, znalazłem sprężyny, kątownik nierdzewny, pasy.... I pomyślałem, a po co mi poprawiać fabrykę. Właśnie zamówiłem komplet Fiammy. Ładny żółty pas, sprężyna jest, śledzie ocynkowane... Na razie mi wystarczy, a jak za jakiś czas zacznę znowu wymyślać, to kupie sobie czteropak i mi przejdzie. :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Moje fiammy służyły 2 sezony, wystarczył jeden kamp gdzie była trochę twardsza ziemia  a też je ruda brała

 

1470737E-3754-4701-8597-D9D8B6F488FE.jpeg

7A91919A-9535-4D75-AFA7-FCA67BCA9285.jpeg

2B1234F8-FF34-4EF2-92E4-9B79966A3BCF.jpeg

F0B67EF2-0674-4557-AE9F-58A0F9E7E2DE.jpeg

Zakładając  że też mi wytrzymają 2 sezony, to nie jest źle. A później będę  myślał. Na razie mam jeszcze dużo innych rzeczy do wymyślania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje śledziki z NS-a służą już jakieś 8 sezonów i nic im nie jest. A sprężyny mam ze starej wersalki :D Tylko pas wymieniłem w zeszłym roku bo mocno sparciał od słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BUMERANG napisał:

A tu w akcji

20210804_101857.thumb.jpg.746833e89d8964b8766a52c96a209a5e.jpg

Musze kupić taki limonkowy sprej bo ryzyko potknięcia bywa spore.

?

Tuż przed wyjazdem do CRO przypomniałem sobie jak na polskiej ziemi zaczęły się giąć dedykowane śledzie, wpadł mi w ręce kawał solidnego kątownika i zaostrzony kruszył skały na kempingu ;)

problem potem tylko to wyjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, filipert napisał:

Musze kupić taki limonkowy sprej bo ryzyko potknięcia bywa spore.

 

@filipert ja sobie wbijam takie lampki Zobacz ofertę: LAMPKA SOLARNA LED ogrodowa na piku ozdoba słupek https://allegro.pl/oferta/lampka-solarna-led-ogrodowa-na-piku-ozdoba-slupek-10188002652

 

bo w nocy nawet takiego limonkowego sprayu nie widać. 
 

Ewentualnie tak jak na jednym kampie widziałem, ktoś postawił znicze przy śledziach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.