Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

te końcówki pasują do kedry? 
w komplecie jest jeden pas czy dwa?

 

Teoretycznie tak, te końcówki są dosyć cieńkie ale to twardy plastik, przymierzyłem w kedrze przyczepy to trzyma mocno. Pasy sprzedawane są na sztuki.

Generlanie są na tyle uniwersalne, że przydadzą się jeszcze do przednioska i nawet markizy samochodowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@piorun  na stronie 16 masz moje zdjęcia jak ja to robie jednym pasem . Niestety najsłabszym ogniwem są śledzie.  Mam zamiar kupić wkręty 40 cm. Zaraz po tym są nogi. Jak wieje albo pada to zapadają się w grunt i robi się luz. Niestety nie ma 100 procent pewności zabezpieczenia,  ale to bardzo pomaga poprawić fabrykę. 

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedsionka używam śledzi gwintowanych Heavy Duty z Obelink'a ale do pasów sztormowych raczej będą za krótkie. Zamówiłem wspominane tu na forum wkręty ciesielskie 40cm, jak się nie sprawdzą to nie wykluczam jednak tych śledzi z demobilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 19:57, piorun napisał(a):


 

 


Zostawię tu dla potomnych, może komuś się przyda...

Zrobiłem upgrade daszka, zamiast fabryczmych linek założyłem pasy sztormowe Peggy Peg, dodatkowo nogi "przybiłem" do ziemi używając obejmy skręcanej i kotwy przez oczko. Daszek dosłownie zabetonowany porównując do fabrycznych odciągów.

https://allegro.pl/oferta/obejma-skrecana-zaciskowa-do-rurek-stelaza-25-mm-14411740725

https://allegro.pl/oferta/pas-napinajacy-ze-sprezyna-peggy-peg-w-wa-14570229147
20240225_132011.jpg

 

Nie ufałbym tym plastikom.

 

Kupiłem pasy z Fiammy niby firmowe a przy pierwszym mocowaniu markizy strzeliła jedna z klamer na której dociąga się pas.

image.png.4b0887a507c7f297efbf33ae683f6c65.png

 

Dobrze że miałem zwykły pas taki do bagażu to zrobiłem z dwóch pasów jeden. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze bo naciąg na pasie do bagażu o wiele lepiej trzyma niż pas przewleczony przez tą klamrę.

Przynajmniej śledzie i sprężynki się przydały bo nie chciało mi się bawić w reklamacje.

 

image.png.e90e8f6bebb27042fe05528d6bc96866.png

 

Możecie pokazać jakie macie kupione śledzie ciesielskie i gdzie . Jedziemy do Chorwacji i mam obawy ze śledzi z zestawu tam nie wbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 15:23, Ventyl napisał(a):

Nie ufałbym tym plastikom.

 

Kupiłem pasy z Fiammy niby firmowe a przy pierwszym mocowaniu markizy strzeliła jedna z klamer na której dociąga się pas.

image.png.4b0887a507c7f297efbf33ae683f6c65.png

 

Ile dałeś za te pasy? Bo kupiłam u Chińczyka prawie takie same za 76 zeta ale właśnie te plastiki wydają mi się niezbyt trwałe. Ale wczoraj w Biedronce trafiłam na promocję i nie mogłam się oprzeć bo kosztowały niecałe 19 zł. Teraz już się nie martwię, w razie czego jest zapashttps://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMI0gVe0M65iFht5kxR4jHYiGjJEHAcTxAJy5SKOY4mZzbQJmDVYjrtPKrFH8r2QQYlafnMaf-uxjsF8KwB64qekCwBT-paDY60xVjKniYqTf8VGyPM8ey-4id3U1cl2dFdKV85DaKckBVUE48u5GKNq2Ye-1n6MFD6RuY02qZgHscx9ssBB0pkqiSpv9MRL23KmS72rUpvYXnE4AloR18ZM4E6YibJUYOudOLTGg1mZq3JrraN_xJlf-oX6QrXORtFK14e6-Xn_KRrryYHPPbMDHYlntgeNBH7U3ZHOdmMb075jvrgv1QjLqclm5qATbBVpAJcTjtjNgv2-FSYhxeChT07NUS5BqttE0dD1Z6xYZI7x5P8vw_rdKjpFle1jLU8Z_a9pa8UHca3nVbxVyrliw9yyS586R4PdTBYmv1JM3fNtCYTfBo879WrpAZBGyIULS4VWEILzXGw7kXeddjm-GxpoUpLbsmkZC1bB39kZRHk4XdouhBkWPVmMXhNYEVZq7lMIMoMUNu-O4xY9khMdcVx_lgSxRV2v8D30e16SIyQYqP_JzQ30pnpRHjICDIvnVGAv4WOiEIlgwNh6cWrQMxN6fD3L77HGT-K67Zw8Jbv68KTLv3Te09uCLCI0g6IjpoGUQy9cKaUzUbTX4NfPA5WuVMnDYWHg_9qFx9GJ4l998HSyI1OAi6FBqh_5N65fANu2VsYRGCik6wG8ReBMhhiYoe_klYTprFb8MG-_QbJluWA_oV77pvXbykrcp7jP5-JC_RyF2gojjcqgH_V7rpXl6H7qFqucGofi6eNlIP3jccC2yWxK3p-TGsYlG_jLZsmUVFiXVrfgNTGhFHVZBm0NVQTl-zUtw8MJ7wNnvIF0wHwY39ytHXox_chZGsID0VFj-8NmZBapAhJYaRtdQ=w1172-h883-s-no-gm?authuser=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, że oryginalny dlatego byłam ciekawa ile kosztował. Ale żeby oryginalny był z plastikowymi klamrami to jakaś porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, effka69 napisał(a):

Przeczytałam, że oryginalny dlatego byłam ciekawa ile kosztował. Ale żeby oryginalny był z plastikowymi klamrami to jakaś porażka

129 zł. Te pasy nie są jakieś drogie.

 

Moje połączenie pasa pomarańczowego z  tym co zostało z tego jest zadawalające działa lepiej jak oryginał nie chce mi się bawić w reklamowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku w drugiej połowie września na Pagu używałem gwoździ wiatr stały 25-30 w porywach wieczorno nocnych 50-60. Do pasów gwoździe wbijałem po dwa obok siebie widać na fotkach ponieważ grunt był świeży i po deszczu miękki że można było gołymi rękami wyciągać. Jednak żeby wiatr nie wyrwał mocowania z podłoża (śledzie, szpilki, gwoździe czy śruby) koniecznie musi być połączenie przez sprężynę lub tak jak ja używam gumy. Jeśli macie pas sztormowy w wersji gdzie jest tylko z jednej strony sprężyna, to na drugiej stronie obruszy wbitego śledzia. W tym roku dokupiłem trochę śrub ciesielskich w różnych długościach bo widziałem jak Niemiec z podobnym sprzętem wkręcał śruby wkrętarką udarową. Pasy których używam w większości są zaciągowe ręcznie jak na wcześniejszym zdjęciu, wytrzymałość wystarczająca a cena nieporównywalna. Tutaj chwilowo użyłem z naciągiem grzechotkowym bo miałem je pod ręką.

IMG_20240306_205205037.jpg

IMG_20230921_074118345.jpg

IMG_20230921_074102157_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kuna napisał(a):

w ubiegłym roku w drugiej połowie września na Pagu używałem gwoździ wiatr stały 25-30 w porywach wieczorno nocnych 50-60. Do pasów gwoździe wbijałem po dwa obok siebie widać na fotkach ponieważ grunt był świeży i po deszczu miękki że można było gołymi rękami wyciągać. Jednak żeby wiatr nie wyrwał mocowania z podłoża (śledzie, szpilki, gwoździe czy śruby) koniecznie musi być połączenie przez sprężynę lub tak jak ja używam gumy. Jeśli macie pas sztormowy w wersji gdzie jest tylko z jednej strony sprężyna, to na drugiej stronie obruszy wbitego śledzia. W tym roku dokupiłem trochę śrub ciesielskich w różnych długościach bo widziałem jak Niemiec z podobnym sprzętem wkręcał śruby wkrętarką udarową. Pasy których używam w większości są zaciągowe ręcznie jak na wcześniejszym zdjęciu, wytrzymałość wystarczająca a cena nieporównywalna. Tutaj chwilowo użyłem z naciągiem grzechotkowym bo miałem je pod ręką.

IMG_20240306_205205037.jpg

IMG_20230921_074118345.jpg

IMG_20230921_074102157_HDR.jpg

Cenne wskazówki w tym roku spędzamy wakacje akurat na Pagu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy na olea camp, i w tym roku też jedziemy oraz kilka dni na strasko. Pasy i mocowania do gleby w dużych ilościach. wiatr jest tam bezlitosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuna napisał(a):

my byliśmy na olea camp, i w tym roku też jedziemy oraz kilka dni na strasko. Pasy i mocowania do gleby w dużych ilościach. wiatr jest tam bezlitosny.

Byliśmy za Omisiem w Sirena Auto Camp tam wiało nie miłosiernie,

Za to w Orebiciu mimo burz był spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.