Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie pasy polecacie do Markizy Caranstore ZIP

 

Z tego co patrzę po necie to producent poleca TIE DOWN - tylko że to jest jeden pas 11 metrowy.

 

Wolałbym dwa krótkie może ktoś coś polecić.

Ewentualnie zastanawiam się powoli za zwykłymi pasami transportowi tymi ze sprzączką blokującą, dobrymi śledziami i jakaś sprężyną z odzysku np z kanapy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pasy Thule lub Fiamma kupisz za 85 złotych (znany portal aukcyjny)....tasma transportowa i klamry, dobre śledzie i sprężyny wyniosą Cię mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam zwykly daszek Reimo z 3 słupkami. Czy uważacie, iż zabezpieczenie zewnętrznych słupków 3 metrowymi pasami sztormowymi poprawi bezpieczeństwo czy też powinny być raczej 3 pasy na każdy słupek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej dodaj na zewnętrznych slupkach dodatkowe sznurki czyli zeby byly prostopadle i równolegle do przyczepy to poprawi trochę stabilność. ale tak czy siak przy duzym wietrze raczej będzie problem, też posiadam Reimo i dodalem jeszcze po sznurku i jest zdecydowanie lepiej niz w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym wietrze uważajcie z daszkami...

Widziałem jak przy mocniejszym podmuchu, słupek wbił się w ścianę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

true story, mi raz wyrwało mocowania od małej markizy do minikamperka. markiza 2x2metry, więc realtywnie niewielka powierzchnia żagla porównując z markizami do przyczep czy kamperów. Wyrwało mocowania z ziemi, nie były to typowe pasy sztormowe, ale fabryczne odciągi, które były już w komplecie z markizą jak ją kupiłem. Jak dmuchnęło to poleciało wszystko. 

Tylko że czasem to nie wiadomo skąd taki podmuch przydzie. Piękna, pogoda, wietrzyk ledwo odczuwalny, 5km/h i nagle ciach, jakieś powietrzna tsunami a po nim znów cisza. W zeszłym roku taki samotny podmuch porwał, od ekpiy obok nas, wózek spacerowy i wrzucił go do rzeki, na szczęście bez dziecka.

No ale przybicie nóg + pasy sztormowe powinny dawać radę. Później jak już się nauczyłem dobrze mocować, to nawet przy dużych wichurach miałem otwartą markizę, tylko nogi złożone na mi nimum i bardzo mocno i starannie odciągi przymocowane, Nawet pod koniec wypraw czerwonym fordzikiem to jeździłem z 40-cm wkrętami, które wkręcałem wkrętarką :) To super trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa malutka także na dłuższe postoje rozskładamy przedsionek, teoretycznie szybki ale w rzeczywistości na 1-2 noce to nie chce się tego robić. W zeszłym sezonie używalismy dodatkowo makizy samochodowej workowej, ale jednak fajniej mieć daszek przy przyczepce bo tak to nawet butów zostawić na zewnątrz nie można (deszcz czy nocna wilgoć). Na ten sezon kupiłem polecany tu daszek Reimo i tak się właśnie zastanawiam jak zwiększyć bezpieceństwo jego postawienia aby przypadkowo nie odfrunął.

A czy jest jakaś możliwość przybicia zwykłych nóg od markizy do ziemi? Z tego co patrzę wszelkie płytki mocujące są raczej dedykowane pod firmowe markizy Thule czy Fiamma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm: może dla małego pieska gdzieś na łące ok ??? ; dla utrzymania linek odciągowych to lipa i dla bezpieczeństwa osób poruszających się po zmroku też niezbyt bezpiecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Jakie wady i zalety/różnice mają te dwa typy pasów sztormowych?
"tie down s" jakoś bardziej wydaje mi się łątwy w użyciu, ale zanim kupię chciałbym zasięgnąć opinii

 

image.thumb.png.759a3255e81f6bcea2a51c5a2e0d5de3.png

 

używam połączenia tych dwóch systemów - przeciągam pas za sznurkowe pętelki zaczepione na zawiasy słuków/nóżek - sam zrobiłem a potem zmodyfikowałem - ten sam punkt zaczepienia tylko dwa oddzielne pasy

 
używam połączenia tych dwóch systemów - przeciągam pas za sznurkowe pętelki zaczepione na zawiasy słuków/nóżek - sam zrobiłem a potem zmodyfikowałem - ten sam punkt zaczepienia tylko dwa oddzielne pasy

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240204/d7fda8e952f36c04484a8c76cc4d427d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...



Przyczepa malutka także na dłuższe postoje rozskładamy przedsionek, teoretycznie szybki ale w rzeczywistości na 1-2 noce to nie chce się tego robić. W zeszłym sezonie używalismy dodatkowo makizy samochodowej workowej, ale jednak fajniej mieć daszek przy przyczepce bo tak to nawet butów zostawić na zewnątrz nie można (deszcz czy nocna wilgoć). Na ten sezon kupiłem polecany tu daszek Reimo i tak się właśnie zastanawiam jak zwiększyć bezpieceństwo jego postawienia aby przypadkowo nie odfrunął.
A czy jest jakaś możliwość przybicia zwykłych nóg od markizy do ziemi? Z tego co patrzę wszelkie płytki mocujące są raczej dedykowane pod firmowe markizy Thule czy Fiamma...


Zostawię tu dla potomnych, może komuś się przyda...

Zrobiłem upgrade daszka, zamiast fabryczmych linek założyłem pasy sztormowe Peggy Peg, dodatkowo nogi "przybiłem" do ziemi używając obejmy skręcanej i kotwy przez oczko. Daszek dosłownie zabetonowany porównując do fabrycznych odciągów.

https://allegro.pl/oferta/obejma-skrecana-zaciskowa-do-rurek-stelaza-25-mm-14411740725

https://allegro.pl/oferta/pas-napinajacy-ze-sprezyna-peggy-peg-w-wa-14570229147
20240225_132011.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.