Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał:

No daje prosto i naciągam, tak że pas jest naprężony :) Jakim cudem taki naciągnięty ma furkotać? Pierwsze słyszę żeby zakręcać pas sztormowy, nie widziałem aby ktokolwiek to robił.

I najlepiej pewnie jeszcze ze 3 pętelki zrobić...w równej odległości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Jakim cudem taki naciągnięty ma furkotać?

To nie cud a fizyka ;)

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Pierwsze słyszę żeby zakręcać pas sztormowy, nie widziałem aby ktokolwiek to robił.

Bo zanim zaczną furkotać, to wszyscy zwijają markizy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

To nie cud a fizyka ;)

Ja tam nie wiem, ale nic mi nie furkocze. Prędzej od uderzeń wiatru markiza łopocze.

1 minutę temu, filipert napisał:

Bo zanim zaczną furkotać, to wszyscy zwijają markizy ?

Ja bardzo rzadko zwijam markizę, praktycznie nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
3 minuty temu, filipert napisał:

To nie cud a fizyka ;)

Ja tam nie wiem, ale nic mi nie furkocze. Prędzej od uderzeń wiatru markiza łopocze.

to zjawisko jest wykorzystywane np. tutaj

łopotanie markizy czy np. żagli albo flagi zapewne jest wywołane tymi samymi siłami ale ze względu na powierzchnię łatwiej je wzbudzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

To ja podbijam  na łańcuch techniczny zawiesiowy z atestem. A do zakotwienia śruby gruntowe. Ewentualnie wylać "na szybko" jakieś "szklanki" i zatopić jakieś szpilki gwintowane. Ale oczywiście obowiązkowo wcześniej badania gruntu wykonane przez zewnętrzne laboratorium.

Sorry, musiałem ?

Zamiast szpilek dałbym jednak kotwy chemiczne...

A markizę  i  nogi ze stali KO.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patriks napisał:

Potwierdzam. Jak się nie skręci pasa to pas na wietrze furkocze, stuka o przedsion... mimo, że jest naciągnięty i na sprężynie...

...wystarczą trzy skręcenia i jest OKY.

Może to kwestia tego, że u mnie pas zaczepia się o nogi, więc nie ma on o co hałasować zwyczajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Chciałbym do swojego przedsionka dokupić pasy szturmowe , macie jakiś model który polecacie? Przy przedsionkach stosuje się dwa ,czy trzy pasy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adamoski napisał(a):

Odświeżam temat. Chciałbym do swojego przedsionka dokupić pasy szturmowe , macie jakiś model który polecacie? Przy przedsionkach stosuje się dwa ,czy trzy pasy ? 

Lepsze będą sztormowe, a dokładniej jeden, którym opasasz cały przedsionek górą. Dwa lub trzy to raczej do markiz. 

Jeśli chodzi o model to najpopularniejszy Fiamma. Można samemu zrobić, ale jak policzysz koszty to żeby zaoszczędzić 20zł to nie warto się bawić w zamawianie oddzielnie. Jedynie co to przy tej Fiamma po paru razach w górzystym kamienistym podłożu szpilki trochę mi się pogięły. Parę razy już prostowałem, więc w końcu trzeba będzie dorobić nowe z jakiegoś kątownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Lepsze będą sztormowe, a dokładniej jeden, którym opasasz cały przedsionek górą. Dwa lub trzy to raczej do markiz. 

Jeśli chodzi o model to najpopularniejszy Fiamma. Można samemu zrobić, ale jak policzysz koszty to żeby zaoszczędzić 20zł to nie warto się bawić w zamawianie oddzielnie. Jedynie co to przy tej Fiamma po paru razach w górzystym kamienistym podłożu szpilki trochę mi się pogięły. Parę razy już prostowałem, więc w końcu trzeba będzie dorobić nowe z jakiegoś kątownika. 

Taki : https://allegro.pl/oferta/fiamma-pas-sztormowy-tie-down-black-12835139496

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adamoski napisał(a):

Chciałeś do przedsionka, a tu masz markizę.

Edit: przepraszam, spojrzałem jeszcze raz i rzeczywiście ten jest pojedyńczy. Mam dokładnie taki, tylko w przypadku przedsionka przerzucasz górą. 

Kolor też ma znaczenie, żeby wieczorem się o niego (pas) nie wy....ć. Ja mam niestety czarny. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamoski napisał(a):

Odświeżam temat. Chciałbym do swojego przedsionka dokupić pasy szturmowe , macie jakiś model który polecacie? Przy przedsionkach stosuje się dwa ,czy trzy pasy ? 

Zależy jaki masz przedsionek. Ja kilka lat używałem Doremę i tam na narożnikach były wszyte klamry. Do tego były extra pasy po jednym z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.