Jump to content
ptaku

Pasy sztormowe

Recommended Posts

krzall

No nie mam tam bolca, tylko jakiś otwór w stelażu. Natomiast ten dach letni zachodzi około 30 cm na ten 30 centymetrowy u daszek przedsionka na zakładkę . Dach letni ma otwory odsunięte około 30 cm i wchodzą na tę wysunięte bolce na przedsionku , a na samym przedsionku na dachu jest kedra ulokowana oczywiście około 30 cm krawędzi. I daszek letni kedrą mocuje się do kedry przedsionka za pomocą takich połączeń jak na zdjęciu .

U nie nie ma miejsca na mocowanie kedry. Typowy pawilon bez dostawki. Ale spoko jak coś wymyślę to dam znać . Tylko martwi mnie brak otworów na bolce w stelażu (naroznikach) i Bolców w zestawie jaki otrzymałem z namiotem . Ale spoko . Jakos ogarne dorabiajac kołki i przelotki uszczelniające otwory w przedsionku . Jakby ktoś miał może zdjęcie takiego narożnego stelaża do montazu luźnego kołka ustalającego będę wdzięczny. Dziękuję Edited by krzall (see edit history)

Pierzasty

U mnie też nie ma dodatkowych bolców, ale są za to w stelażu otwory, to może jakieś zaślepki by zrobiły robotę, gdyby zagrały się te dziury w dachu przedsionka z otworami w stelażu. U mnie w przedsionku tylko 3 przelotki, a u Ciebie rozumiem że 6 ?

post-7469-0-16614800-1492872991_thumb.jpg

Edited by Pierzasty (see edit history)

krzall

U mnie też nie ma dodatkowych bolców, ale są za to w stelażu otwory, to może jakieś zaślepki by zrobiły robotę, gdyby zagrały się te dziury w dachu przedsionka z otworami w stelażu. U mnie w przedsionku tylko 3 przelotki, a u Ciebie rozumiem że 6 ?

Bardzo, bardzo dziękuję . To zdjęcie mi wyjaśnia wiele . Mam identyczny stelaz ja Ty masz tylko bez otworów. Założę dach znajdę miejsce. Zrobię znak przez otwór w dachu na stelażu. W wolnej chwili wywierce otwory w rurach i dopasuje bolce. Górne kapturki ochronne wyszukam z gumy żeby woda po bolcu nie leciała i będzie ok .

Tak mam sześć otworów w dachu. TRZY mam na te przedłużki a trzy obecnie niewykorzystane ale już teraz wiem co i jak .

Dzięki Wam ...

Bardzo...

magicR

Też znalazłem taką dwururkę, do czego ona?

albo do zakrycia kola, jezeli ktos takie stosuje

Pjoter

Pytanie.

Dokupować pas na taką klamrę czy to nie zdaje egzaminu?

IMG_20190702_153143.thumb.jpg.2ba7d70f0b2a1772e166058218ee6945.jpg

patriks

Zdaje egzamin :-)

Ja używam na klamry oraz dodatkowo opasam cały przedsion drugim pasem... może to przerost formy nad treścią... ale kiedyś wywinęło mi przedsion i stelaż na budę ( nie było żadnego pasa ) i teraz jestem już uczulony...

Pjoter

to jeszcze powiedz mi czy to jest jakis znormalizowany wymiar tych klamr ?

pisza na jednej 56mm na drugiej 58mm i nie wiem ktora brac czy to nie jeden pies ?

tantalos

Zrobiłem sobie pas sztormowy z transportowego i konkretne śledzie jednak nie mam sprężyn. Chcę dokupić ale jakie długie mają być i mocne czy słabe? Czy taką sprężynę da się rozciągnąć chociaż trochę w rękach?

jagodek

Ta klamra nie jest uniwersalna. .Mam przedsionek zimowy DWT i pasy z klamrą od innego producenta nie pasowały do rozmiaru. Klamra trzyma jak wściekła. Pasy przetrwały wichurę  w górach i nawet nie drgnęły

strus251
W dniu 2.07.2019 o 20:41, tantalos napisał:

Zrobiłem sobie pas sztormowy z transportowego i konkretne śledzie jednak nie mam sprężyn. Chcę dokupić ale jakie długie mają być i mocne czy słabe? Czy taką sprężynę da się rozciągnąć chociaż trochę w rękach?

Da się ją rozciągnąć rękoma. Ma ona amortyzować uderzenia wiatru w przedsion aby stelaż nie przyjmował 100% siły na siebie. 

mundek28

Aby wicher nie powyrywał śledzi.

tantalos

Czyli nie za mocna. Jak jeszcze byście podali w przybliżeniu jej długość. 

jacekzoo

10cm