Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, golob napisał:

Ja miesiąc temu, poprzez formularz w e-toll. Nadal czekam.

A na koncie w etollu masz jakikolwiek ślad?

28 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Kiedy wysyłałeś? ja wysłałem 2 tyg. temu ;)

Jakoś na początku października. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

A na koncie w etollu masz jakikolwiek ślad?

Tak, w komunikatach wisi to moje zgłoszenie, ale już treści czy załączników nie widzę, jest tylko numer zgłoszenia, data (4.10) i typ zgłoszenia czyli "Rozliczenie środków viaTOLL-zwrot kaucji viaTOLL". Pewnie mają tego tysiące i będzie to trwało i trwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pudełko oddawałem na stacji benzynowej w okolicach 20.09.

Też mi jeszcze kasy nie oddali.
Już nawet o tym zapomniałem. 

pewnie za pół roku oddadzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sesnu, że te pudełka wycofali, mogli je przepiąć po prostu na e-toll. Boxy były bezobsługowe, a aplikacje trzeba włączać, wyłączać, startować przejazd, kończyć przejazd.. wszystko ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli przepiąć bo ten nowy system działa jak rozumiem w oparciu o geolokalizację GPS a nie o odbiorniki mikrofalowe. 
 

Niewątpliwym plusem viatolla była jego bezobsługowość, można było to pudełko włączyć wyjeżdżając z domu i wyłączyć po powrocie z wakacji.

Teraz niestety trzeba pamiętać o włączeniu przejazdu w apce itd.

Szkoda ze te pudełka do etolla są tylko w abonamentach, pewnie przez transmisję danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

Tak, w komunikatach wisi to moje zgłoszenie, ale już treści czy załączników nie widzę, jest tylko numer zgłoszenia, data (4.10) i typ zgłoszenia czyli "Rozliczenie środków viaTOLL-zwrot kaucji viaTOLL". Pewnie mają tego tysiące i będzie to trwało i trwało...

No to jesteś szcześliwcem, bo moje zgłoszenie zniknęło i nie ma po nim ani sladu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

No to jesteś szcześliwcem, bo moje zgłoszenie zniknęło i nie ma po nim ani sladu ?

:)ale oczywiście jakieś "errory" się wyświetlają jak jestem zalogowany że niby adres mam błędny podany (jest wszystko prawidłowo tak jak ma być) itp. Niedopracowanie tego systemu jest ogromne. Nie dostałem też żadnej noty na mejla za przejazdy październikowe, nie wiem kiedy to powinno przychodzić, przy viatollu przychodziło listownie w kolejnym miesiącu.

Z plusów to u mnie dobrze działa e-toll + google maps na Android Auto w samochodzie, bo ktoś tutaj na początku pisał że nie może działać nawigacja w telefonie równocześnie z apką e-tolla (może coś zmienili w międzyczasie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vrs napisał:

można było to pudełko włączyć wyjeżdżając z domu i wyłączyć po powrocie z wakacji.

przy viaauto jeszcze mniej było do roboty: jak je otrzymałem, ileś tam lat temu, to przykleiłem do szyby i dopiero teraz zdjąłem. 

4 godziny temu, golob napisał:

Nie dostałem też żadnej noty na mejla za przejazdy październikowe, nie wiem kiedy to powinno przychodzić, przy viatollu przychodziło listownie w kolejnym miesiącu

przy viaboxie nota się generowała do kilku dni po zakończeniu miesiąca i wpadała w zakładkę z notami, ale powiadomienie na miaila czasem przychodziło czasem nie.
nie mam też nic w e-tollu jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak skutecznie opisać położenie na takim prostopadłościanie: na południowym biegunie - ten pod kodem kreskowym (możesz też zczytać ten kod kreskowy telefonem, tam jest ten sam numer)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pierzasty napisał:

Szybkie pytanie. Nr id Viaboxa -który to?

Chcę złożyć formularz zwrotu i się tak zastanawiam. 

Na viaboxie masz, tam przy kodzie kreskowym, ten po środku

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w/s noty: u mnie się pojawiła na koncie. Żadnego powiadomienia mailem nie dostałem. Trzeba się logowac i sprawdzać.

Ale i tak się nie da jej pobrać...
image.png.e00f9a3da42338b2402a11d14bb52c8e.png
 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Update w/s noty: u mnie się pojawiła na koncie. Żadnego powiadomienia mailem nie dostałem. Trzeba się logowac i sprawdzać.
 

Może Ci do spamu wpadło? Albo nie oznaczyłeś zgody wysyłki na maila. Bo  ja dostałem normalnie na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

o faktycnzie, dzięki za sugestię.
A miałeś notę w mailu jako załącznik? ja mam tylko info, że nota wygenerowana.

Teraz na stronie głównej :):

Uwaga! Usługa pobierania not obciążeniowych z IKK dla użytkowników e-TOLL jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad jej przywróceniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.